Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem.

ks. Grzegorz Wojciech Ryś
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane.

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych ludzi w historii Kościoła – św. Franciszka. Przybliża życiorys świętego i odkrywa przed nami jego duchowość. Prowokuje nas także do wyłamania się z „porządku”, jaki proponuje współczesny świat i zaufania Bogu oraz Kościołowi.

Te teksty pokazują, o co tak naprawdę chodzi w chrześcijaństwie.

Nic nie dzieje się w życiu ot tak. Słowo musi w człowieku popracować. Człowiek musi mieć do siebie odrobinę cierpliwości, bo inaczej będzie się sobą gorszył, że przeżył coś, co powinno go zmienić, a nic się nie zmienia. Daj sobie czas – słowo musi w tobie dojrzeć. Po jakimś czasie – konsekwentnie – to, co było na zewnątrz, zaczynasz brać jako swoje ubranie, jako coś, co o tobie mówi.
Data wydania: 2021-10-05
ISBN: 978-83-277-1960-7, 9788327719607
Wydawnictwo: WAM
Stron: 288
dodana przez: jatymyoni

Autor

ks. Grzegorz Wojciech Ryś ks. Grzegorz Wojciech Ryś
Urodzony 9 lutego 1964 roku w Polsce (Kraków)
Polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w latach 2007–2011, biskup pomocniczy krakowski w latach 20...

Pozostałe książki:

Skandal miłosierdzia Wiara z lewej, prawej i Bożej strony Czas zbawienia Liturgia w codzienności Inkwizycja Czy Kościół ma sens?
Wszystkie książki ks. Grzegorz Wojciech Ryś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@deni.wybr
2022-01-09
8 /10

,,(…) jesteś pokorny, jeśli jesteś prawdziwy, znasz prawdę o sobie. Ale żeby znać prawdę, musisz stanąć przed Bogiem. Bóg ci powie, kim jesteś’’.
,,Franciszku, jeśli chcesz mnie poznać, bierz to, co gorzkie, za słodkie, wzgardź samym sobą; dokonaj tego odwrócenia porządku, a zacznie ci smakować to, o czym ci mówię’’.
Dzięki wydawnictwu Wam miałam okazję poznać kolejne dzieło jednego z moich ulubionych autorów katolickich- arcybiskupa Grzegorza Rysia. Tym razem w książce poddaje on analizie pewne prawdy, w oparciu o życiorys Św. Franciszka, którego postać stała się niekiedy inspiracją dla całego Kościoła i świata!
Na pewno każdy z nas choć raz usłyszał o tym świętym, być może nawet na historii przy okazji omawiania zakonów żebraczych czy nawet na lekcji języka polskiego. Jak myślicie, czy jego nauka jest dziś jeszcze aktualna? Czy Św. Franciszek kojarzy Wam się jedynie z ubóstwem?
Abp Ryś genialnie przedstawia życie, myśli, trudy i duchowość tego wspaniałego człowieka, który porzucił bogactwo i wygody życia, aby odkrywać Boga i dozgonnie Mu służyć. W swojej książce nawiązuje do wielu miejsc związanych z Franciszkiem, przedstawia m.in. Asyż. Nawiasem mówiąc to naprawdę urokliwe miasto! Miałam okazję je odwiedzić i natychmiast mnie zauroczyło!
Biskup odwołuje się m.in. także do życiorysu Św. Franciszka napisanego przez Tomasza z Celano, a liczne fakty okala sw...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl