Skandal miłosierdzia

abp Grzegorz Ryś
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Skandal miłosierdzia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia. Lektura obowiązkowa na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia. Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe. Ale jednocześnie jest jak światło, które padając na nasze życie sprawia, iż dostrzegamy również to, co jest w nim ciemnością. Bp Grzegorz Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć. Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bóg nie rozdaje cukierków grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna.
Data wydania: 2015-11-01
ISBN: 978-83-277-1072-7, 9788327710727
Wydawnictwo: WAM
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 208

Autor

abp Grzegorz Ryś abp Grzegorz Ryś
Urodzony 9 lutego 1964 roku w Polsce (Kraków)
Polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w latach 2007–2011, biskup pomocniczy krakowski w latach 20...

Pozostałe książki:

Wiara z lewej, prawej i Bożej strony Smak wolności Czas zbawienia Liturgia w codzienności Inkwizycja Czy Kościół ma sens?
Wszystkie książki abp Grzegorz Ryś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Skandal miłosierdzia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@reniarenia
2020-12-06
Przeczytane

Dla katolików książka ta jest wzmocnienie. Dla watpiacych drogą i nowym rozdzialem. A dla ateistów zdziwieniem...Opisane i wyjaśnione fragmenty Ewangelii, szczególnie przypowieści dają czytelnikrwi jasność, dlaczego warto wierzyć i zaufać Bogu...
Polecam

× 2 | link |
2021-04-25
10 /10
Przeczytane

Przypowieść o synu marnotrawnym, czy historię Abrahama i jego syna Izaaka znamy wszyscy ale czy dobrze ją odczytujemy ? Szczerze wątpię. Dlatego też polecam lekturę bo abp G. Ryś odsłania przed czytelnikiem meandra właściwej interpretacji tych tekstów a one nareszcie nabierają sensu.

| link |
@Aleksandra_99
2018-11-24
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jest taki rozżarzony węgiel, który możemy przyjąć, a wówczas - gdy w niego dmuchniemy - zajmiemy się ogniem miłosierdzia. Kto przyjmuje Eucharystię, ten połyka rozpalony węgiel.”
× 1
#
“Lecz miłość nie kontroluje, bo nie jest gwałtem na wolności. ”
#
“Święty Mikołaj wcale nie był sprawiedliwy, bo po sprawiedliwości tym kobietom nic się nie należało. Był miłosierny. Różnica polega na tym, że przez sprawiedliwość człowiek się nie zmieni - spr...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl