Lore recenzja

Flaki z olejem

Autor: @bookoralina ·2 minuty
2023-04-07
Skomentuj
12 Polubień
Sięgając po tę książkę, miałam duże oczekiwania. Głównie dlatego, że cała historia opiera się na motywie mitologii greckiej. A jak już wspominałam, uwielbiam wszelkiego rodzaju mity i wierzenia.

Po raz pierwszy sięgnęłam po nią podczas pandemii, ale nie był to odpowiedni moment, gdyż walczyłam wtedy z zastojem czytelniczym. Sięgając po nią teraz, czułam, że ma szansę mi się spodobać.

Na początku rzeczywiście fabuła wydała mi się bardzo ciekawa, niestety później było już coraz gorzej.

O czym jest ta historia?
Wśród śmiertelników wciąż żyją greccy bogowie, ale ukrywają przed nimi swoje moce. Jedynymi ludźmi, którzy wiedzą o ich istnieniu, są potomkowie herosów, którzy należą do starych, greckich rodów.

Co siedem lat, przez siedem dni bogowie stają się śmiertelni, a czas ten nazywany jest Agonem. Podczas tej rozgrywki, rozpoczyna się polowanie na nich. Jeżeli komuś uda się uśmiercić boga, przejmuje w pełni jego moc i staje się jego kolejnym wcieleniem.

Główną bohaterką jest Lore, która podczas poprzednich łowów straciła całą rodzinę. Przez wszystkie lata odpychała od siebie myśl o zemście. Kiedy jednak znajduje ranną Atenę, a ta proponuje jej układ, dziewczyna rozważa wzięcie udziału w niebezpiecznej grze.

Do tego momentu, który zawarty jest w opisie książki, historia wydawała mi się naprawdę ciekawa. Kiedy jednak bohaterowie zaczynali wplątywać się w różne dziwne sytuacje, ja zaczynałam się trochę gubić. Niektóre wątki zostały opisane bardzo chaotycznie. Trudno było połapać się w zasadach panujących w świecie bohaterów.

Historia jest dość nierówna, od ciekawych zwrotów akcji, przechodzimy do nudnych, niezrozumiałych zawiłości. Sporo tu przydomków lub nazw, które niekoniecznie zostają wyjaśnione. Myślę, że fakt, iż książkę czytałam ponad miesiąc i wcale nie chciałam do niej wracać, o czymś świadczy. Sama nie wiem, dlaczego uparłam się, żeby ją skończyć.

Bohaterowie nie wzbudzili mojej sympatii, nie potrafiłam się z nimi w żaden sposób utożsamić, a relacje między nimi wydawały mi się nieszczere. Nie wierzyłam w ich przyjaźń, nie poznałam w pełni ich charakterów, nie widziałam, kto jest godny zaufania. Nie rozumiałam motywów ich postępowania.

Kolejną rzeczą, która mi się nie spodobała, był fakt, że autorka nie poświęciła zbyt wiele czasu na opisanie ich wyglądu. Dodatkowo nadal nie wiem, ile lat miała główna bohaterka. Myślę, że te informacje pomogłyby znacząco w odbiorze.

Jak na tak obszerną powieść, prawie 600 stron, mamy tu dość mało sensowej treści. Bohaterowie knują, przemieszczają się po Nowym Jorku i właściwie nie wiadomo co chcą osiągnąć.

Tak naprawdę najciekawsze były dla mnie wstawki, retrospekcje, które mówiły o życiu bohaterów sprzed ponad siedmiu lat. Żałowałam, że historia nie została poprowadzona właśnie z tej perspektywy.

Pomimo świetnego pomysłu, wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Nawet zakończenie nie ratuje całości, jest rozczarowujące.

Jest to historia, o której albo szybko zapomnę, albo będę wspominać jako jedną z najgorszych przeczytanych przeze mnie książek.

Pomimo tego, że czytało mi się ją bardzo źle, widzę, że zbiera również pozytywne recenzje. Dlatego po raz kolejny okazuje się, że jest tyle opinii ilu czytelników.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2023-08-02
× 12 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Lore
2 wydania
Lore
Alexandra Bracken
7.7/10

Współczesny Nowy Jork. Na świecie wciąż żyją greccy bogowie. Co siedem lat Zeus zsyła część z nich na ziemię, gdzie przez siedem dni pozbawieni są nieśmiertelności. W tym czasie polują na nich ludzie...

Komentarze
Lore
2 wydania
Lore
Alexandra Bracken
7.7/10
Współczesny Nowy Jork. Na świecie wciąż żyją greccy bogowie. Co siedem lat Zeus zsyła część z nich na ziemię, gdzie przez siedem dni pozbawieni są nieśmiertelności. W tym czasie polują na nich ludzie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Do „Lore” starałem się podchodzić z naprawdę niskimi oczekiwaniami. To w końcu fantastyczna literatura młodzieżowa, od której za wiele wymagać nie wolno (wiem z przykrego doświadczenia). Bracken jedn...

@snaky_reads @snaky_reads

Co to była za książka! Dosłownie nie mogłam oderwać od niej wzroku, a przy każdym kolejnym rozdziale mówiłam, że to już ostatni i resztę przeczytam później. Nie przeczytałam, bo książkę pochłonęłam p...

@katexx91 @katexx91

Pozostałe recenzje @bookoralina

Nienawidzę, że cię kocham
Gdzieś to już czytałam...

Są tu jacyś miłośnicy Friends to Lovers? Tego motywu w romansach nigdy dość! Zgadzacie się ze mną? „Nienawidzę, że Cię kocham” to książka Ali Hazelwood zawierająca w so...

Recenzja książki Nienawidzę, że cię kocham
Love, Theoretically
Kopiuj wklej

Kolejna książka Ali Hazelwood za mną. Autorka zdecydowanie ma swój styl i ulubione motywy. Poza tym, że pisze książki, jest naukowcem... naukowczynią? A tę dziedzinę życ...

Recenzja książki Love, Theoretically

Nowe recenzje

I Wanna Feel You
I wanna #3. I wanna feel you
@marta.boniecka:

Czy można wybaczyć kłamstwo ? Czy istnieje takie w dobrej wierze, które można po prostu zrozumieć i zaakceptować ? ...

Recenzja książki I Wanna Feel You
Pan dziennikarz
Nigdy nie mów: "to nie dla mnie"
@kd.mybooknow:

Czy lubisz historie, które zarówno rozbawiają, jak i trzymają w napięciu? Ja uwielbiam takie, dlatego też sięgnęłam...

Recenzja książki Pan dziennikarz
A lasy wiecznie śpiewają
Norweska saga, która zapada w serce i duszę.
@gosiaprive:

Wydana w 1994r dwutomowa norweska saga Trygve Gulbranssena "A lasy wiecznie śpiewają" (drugi tom umieszczony w tym wyda...

Recenzja książki A lasy wiecznie śpiewają
© 2007 - 2024 nakanapie.pl