Jej sprawa recenzja

Jej sprawa.

Autor: @Malwi ·1 minuta
2024-02-23
1 komentarz
30 Polubień
W "Jej sprawie" Anna Kaczanowska zabiera czytelników w mroczny labirynt politycznych intryg, miłosnych zawirowań i zbrodni. Fabuła, umiejscowiona w malowniczym Wrocławiu, eksploruje śmierć ministra sprawiedliwości, otwierając drzwi do światka, gdzie polityka miesza się z zemstą i osobistymi tragediami.

Główna bohaterka, prokurator Hanna Osul, staje w obliczu trudnych wyborów, próbując pogodzić własną traumę z potrzebą wyjaśnienia zbrodni. Kaczanowska snuje intrygi, układając kolejne elementy układanki, które prowadzą przez labirynt kłamstw i tajemnic.

W "Jej sprawie" autorka stawia pytania o granice moralności i determinacji w poszukiwaniu sprawiedliwości. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir śledztwa.

"Jej sprawa" Anny Kaczanowskiej to kryminał, który niestety traci się w gąszczu zawiłej fabuły, nadmiaru postaci i nazwisk oraz rozbudowanych wątków. Autorka próbuje połączyć polityczny thriller z osobistymi dramatami bohaterów, ale efekt przytłacza zbytnią ilością detali i subtelnych odniesień.

Główna bohaterka, prokurator Hanna Osul, staje w obliczu licznych wyzwań, ale jej postać często ginie w tłumie innych bohaterów. Niektóre nazwiska imiona i tytuły zawodowe są trudne do śledzenia, co sprawia, że można się zgubić w rozgałęzionych relacjach między postaciami.

Dodatkowo rozbudowane wątki polityczne i osobiste relacje potrafią zagmatwać fabułę, a niektóre z nich wydają się dodane jedynie po to, by rozszerzyć objętość książki, bez istotnego wpływu na główną historię.

Pomimo starań autorki, tempo narracji jest nierówne, co utrudnia utrzymanie uwagi podczas czytania oraz doprowadza do utraty dynamiki i emocji, które powinny towarzyszyć kryminalnej historii.Ponadto zakończenie może rozczarować tych, którzy oczekują klarownego rozwiązania wszystkich wątków, gdyż niektóre z nich pozostają niewyjaśnione lub są zbyt pośpiesznie zakończone.

W rezultacie "Jej sprawa" może być wyzwaniem dla czytelników, którzy preferują klarowne, dobrze skonstruowane fabuły z ograniczoną liczbą postaci i wątków. Pomimo pewnych walorów, książka może przysporzyć więcej frustracji niż przyjemności z czytania.


Moja ocena:

Data przeczytania: 2024-02-23
× 30 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Jej sprawa
Jej sprawa
Anna Kaczanowska
6.9/10

Intrygujące political fiction Kontynuacja powieści "Okaleczone” Miłość i zbrodnia w świecie polityki Minister sprawiedliwości zostaje zamordowany. Do śledztwa dołącza prokurator Hanna Osul, ...

Komentarze
@Laurel_3
@Laurel_3 · około 2 miesiące temu
Szkoda, co prawda nie znam twórczości autorki, ale mam nadzieję, że inne książki przysporzą czytelnikom więcej przyjemności niż frustracji. :)
× 1
@Malwi
@Malwi · około 2 miesiące temu
Czytałam "Okaleczone ", czyli pierwszy tom cyklu i muszę przyznać, że mi się podobał. Jednak ta książka nie przypadła mi do gustu.
× 1
Jej sprawa
Jej sprawa
Anna Kaczanowska
6.9/10
Intrygujące political fiction Kontynuacja powieści "Okaleczone” Miłość i zbrodnia w świecie polityki Minister sprawiedliwości zostaje zamordowany. Do śledztwa dołącza prokurator Hanna Osul, ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @Malwi

Szept
Szepty przeszłości.

"Szept" Weroniki Mathia to mrożąca krew w żyłach historia, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Akcja rozgrywa się w malowniczym miasteczku, gdzie tajemnice sięg...

Recenzja książki Szept
Zbrodnia przed północą
Zbrodnia przed północą.

"Zbrodnia przed północą" to czwarty tom cyklu "Pełnia tajemnic" autorstwa Małgorzaty Rogali. Powrót Antka do rodzinnego miasteczka wydaje się początkiem nowego, szczęśli...

Recenzja książki Zbrodnia przed północą

Nowe recenzje

Oko słonia
OKO SŁONIA
@mikka138:

„Wszystko co możesz sobie wyobrazić, natura już stworzyła” - Albert Einstein Cytat ten chodził za mną jak cień przy cz...

Recenzja książki Oko słonia
Nasze drzewa są jeszcze młode
Nasze drzewa są jeszcze młode
@Spizarnia_k...:

"Serce kocha na całe życie, a dusza na wieczność, a ona kochała go jednym i drugim." Towarzyszył jej w snach i w ch...

Recenzja książki Nasze drzewa są jeszcze młode
Sopoty
Sopot wczoraj i dziś
@Remma:

Sopoty, Sopoth, Zopott, Copoty, Sopot. Tomasz Słomczyński podjął się próby dotarcia do początku, do praźródeł miejsca i...

Recenzja książki Sopoty
© 2007 - 2024 nakanapie.pl