Recenzja książki Kobieta na krawędzi

Kobieta na krawędzi

@Anna30@Anna30 · 2020-06-07
Thriller pt. ''Kobieta na krawędzi'' autorstwa Pani Samantha M. Bailey przyznam, że przedstawiona w nim historia opowiada o losach dwóch różniących się od siebie kobiet.

Dwa kobiece różne życia, w których to właściwie jedno z nich się kończy, a drugie zaczyna.

Według mnie fabuła została bardzo dobrze opracowana przez autorkę, która zadbała o to, aby czuło, się w trakcie jej czytania momenty prawdziwej grozy.

Akcja w tym thrillerze nabiera tempa, a to lubię najbardziej, kiedy zapoznaję się z dalszym jej przebiegiem, a który tworzył wiele dramatycznych niepewnych sytuacji, a wystawieni byli w nich na próbę czasu bohaterowie.

Nicole i Morgan różniły się bardzo od siebie, ale potrafiły za to kochać oraz zaufać nieodpowiednim osobom. Polubiłam je obie.

Były takie chwile, kiedy zastanawiałam się, co ja bym zrobiła, na będąc na miejscu jednej z głównej bohaterek Morgan, czy bym podjęła się wychowania dziecka, które jest mi obce, a o jego rodzicach nie posiadam wiedzy na temat jego korzeni i skąd ono pochodzi?

Nie ma nic najgorszego, jeśli życie dziecka i jego mamy jest zagrożone, a żyją oni w otoczeniu ludzi umiejących czerpać korzyści z tego, co ktoś wypracował sobie latami.

Tutaj wystawiona na próbę była, myślę czujność i sprawdzenie, czy Morgan poradziłaby sobie jako mama bez względu na jej przeszłość?

Zwróciłam szczególną uwagę czy w tym thrillerze autorka umiała we właściwy sposób opisać główny podjęty przez nią temat.

Podobały się mi u występujących tutaj bohaterów głównych, jak i drugoplanowych odpowiednio dopasowane do ich charakterów dialogi.

Najmniej podobała mi się bezsilność oraz występujący notoryczny brak zaufania ze strony detektyw Martinez do bohaterów, która to wzbudzała we mnie niechęć. Być może autorka nie rozbudowała dobrze tej postaci, a szkoda.

Słowa uznania kieruje dla tłumacza Pana Mieczysław Godynia, dzięki któremu mogłam zrozumieć płynący od autorki przekaz oraz wnioski, jakie nasuwają się po dokładnym zapoznaniu się z treścią tego thrillera.


Polecam przeczytać ten thriller.
Ocena @Anna30:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2020-06-07
Książka Kobieta na krawędzi
Kobieta na krawędzi
Samantha M. Bailey
{}8.2/10
WIEM O TOBIE WSZYSTKO. Życie Nicole jest dokładnie takie, jakie sobie wymarzyła. Jej kariera jest pasmem sukcesów, ma przyjaciół, na których zawsze może liczyć i kochającego męża. Gdy okazuje się, że...
Komentarze

Zobacz także

Akcja jest poprowadzona naprzemiennie, dwutorowo. Z jednej strony mamy Nicole, której życie do tej pory można by podsumować zagadnieniem „Prestiż? Check. Kasa? Check. Szczęśliwe małżeństwo? Check. Ży...

Nicole jest kobietą sukcesu. Zdobyła to, co sobie wymarzyła. Jest bogata, rozpoznawalna, spełnia się zawodowo i ma kochającego męża. Niestety ten świat zaczyna się sypać w momencie, gdy Nicole zachod...

Pozostałe recenzje @Anna30

Książka Zbrodnia na Cyrhli Toporowej

Podróżowanie z obcą osobą na upragnione i zaplanowane wcześniej wakacje, a następnie pojawiające się zagadkowe i niewyj...

Książka Napoje tłoczone na zimno Zdrowie i dobre samopoczucie zamknięte w szklance

Z myślą o własnym zdrowiu wprowadziłam rok temu lekką żywieniową zmianę polegającą na tym, że po obiedzie będę wypijać ...

Nowe recenzje

Książka Kryształowe dzieci. Historie uzależnienia od dopalaczy oparte na faktach

„Kryształowe dzieci” Laura Chudzyńska. Sedonia, Miriam, Kaja, Oscar, Natan ta piątka młodych ludzi, mająca przyszłoś...

Książka Bracia Slater. Tom 4. Ryder

Recenzja Ryder Ryder to czwarta część serii Bracia Slater,autorki L.A.Casey. Branna Murphy,to starsza siostra Brona...

Książka Damien

Recenzja Damien Damien to piąta część serii Bracia Slater autorki L.A.Casey. Alannah Ryan to cicha dziewczyna,która z...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe