Recenzja książki Dziewięc żyć Chloe King. Tom 1. Upadła

"Mam tajemnicę. I to nie jedną z tych przyjemnych."

Autor: @Mirrorofsoul ·{}3 minuty
{} 2013-07-31 {} Skomentuj {} Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

"Mam tajemnicę. I to nie jedną z tych przyjemnych."

"Dziewięć żyć Chloe King. Upadła" to pierwszy tom znanej w USA trylogii autorstwa Liz Braswell. Autorka ukończyła egiptologię, a przed napisaniem powieści zajmowała się produkcją gier komputerowych. Na podstawie książki powstał serial pod tym samym tytułem, ale po pierwszym sezonie został ściągnięty z ekranu.

Główną bohaterką jest Chloe King- zwykła nastolatka, która interesuje się chłopakami, ma dwóch najlepszych przyjaciół: Amy i Paul'a. Lecz w dniu szesnastych urodzin wszystko się zmienia. Jej życie staje na głowie. Bo kto normalny po upadku z siedemdziesięciu metrów, przeżywa taki wypadek, prawie bez szwanku ? Od tego dnia dziewczyna się zmienia... Dostrzega w swoim ciele zmiany a jej umysł, przepełniają myśli, których nigdy by się nie spodziewała. Ale posiadanie takiego daru ma swoją cenę. Ktoś czyha na jej życie, a ona nie ma pojęcia kto i dlaczego. Czy zdolności wystarczą ? Czy dowie się kim tak naprawdę jest ?


"Nagle uświadomiła sobie, że jej nowo odkryta moc to nie tylko zabawa- że może być śmiertelnie niebezpieczna."

Powielanie się tematu w książkach fantastycznych jest coraz bardziej znanym nam czytelnikom motywem w nowych powieściach. Anioły, demony, wilkołaki, wampiry i niewinne dziewczyny zakochujące się w tych nieziemskich istotach.
Cóż w tej książce nie ma żadnej z tych rzeczy! Autorka wymyśliła zupełnie coś nowego, co wprawia w podziw. Stworzyła zupełnie nowy gatunek istot z nadprzyrodzonymi mocami i tchnęła ich w swą historię.

Chloe nie jest niewinną, cichutką dziewczynką, która nie wie czego chce. Bohaterka ma swój osty charakterek- jest zadziorna, odważna oraz umie pokazać swoje pazurki. Ale jest też nastolatką z buzującymi hormonami, potrzebującą zrozumienia i szczypty miłości.

Akcja powieści rozwija się bardzo szybko, a kolejne zdarzenia zapoczątkowując coraz większą ciekawość, jak i chęć czytania dalej, by wiedzieć czym za chwilę zaskoczy autorka. Oczywiście występują tu niespodziewane zwroty akcji, jak i wiele tajemnic, których odkrycie nastąpi w kolejnych tomach o przygodach Chloe.

Język w książce jest prosty, cóż nawet można powiedzieć, że chwilami młodzieżowy. Dzięki czemu książkę czyta się łatwo, a jeden dzień mija w zastraszającym tempie.


"Jeśli chcesz coś powiedzieć, to powiedz to teraz, bo drugiej okazji możesz już nie mieć."

Bardzo podobało mi się zestawienie bohaterów w książce. Otóż nie ma tu dwóch takich samych charakterów, a nawet niektóre są zupełnie przeciwnymi stronami medalu.
Czasami jednak dziwiło mnie, jak dana osoba zachowuje się w dziejącej się sytuacji... Lub niektóre postępowania wręcz odstraszały od czytania np. dziecinne zachwianie bohaterki w kilku scenach. Ale jakoś dało się przeboleć :)

Wplecenie do historii wątka mitologicznego to ciekawy pomysł, który lubię w fantastyce. Jest jej niestety w tym tomie niewiele, ale w następnym ma być już o wiele wiele więcej.

Muszę przyznać, że powieść mi się podobała, ale przyznam, że rok temu oglądałam serial na jej podstawie, gdyż jeszcze jej nie było u nas w Polsce. I spodziewałam się po książce dużo więcej. A okazuje się, że serial wyprzedził fakty ciut na drugi tom, i to czego najbardziej chciałam się dowiedzieć musi jeszcze trochę poczekać.

Zakończenie książki niestety jest okropne dla czytelnika, bo pozostawia nas w nieświadomości i ciekawości co dalej, do kolejnego tomu. Wiele tajemnic jeszcze nie zostało ujawnionych, co sprawia, że już by się chciało sięgnąć po kolejną część.

Ja z powieścią spędziłam miły dzień. Książka i może nie jest wybitna, ale warta przeczytania. Dlatego zastanawiam się, dlaczego jest tak wiele negatywnych opinii odnośnie tej pozycji.
Serdecznie polecam szczególnie młodzieży, do której to dzieło jest kierowane. Ale i ci, co chcą przeczytać coś lekkiego, oryginalnego i ciekawego znajdą w tej pozycji coś dla siebie.

Przygoda. Magia. Intryga. Tajemnica. Musisz to przeżyć sam!

Moja ocena:

{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2013-07-31

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}
Dziewięc żyć Chloe King. Tom 1. Upadła
Dziewięc żyć Chloe King. Tom 1. Upadła
Liz Braswell
{}6.8/10
Cykl: Dziewięć żyć Chloe King, tom 1
Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu.W okolicy swoich 16-tych urodzin Chloe orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności…Zrobi ...
Komentarze
Dziewięc żyć Chloe King. Tom 1. Upadła
Dziewięc żyć Chloe King. Tom 1. Upadła
Liz Braswell
{}6.8/10
Cykl: Dziewięć żyć Chloe King, tom 1
Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu.W okolicy swoich 16-tych urodzin Chloe orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności…Zrobi ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Zobacz inne recenzje

Chloe King to dziewczyna, która w dniu swoich urodzin odkrywa, że jej dotychczasowe życie, nie jest takie jak sprzed dziwnego upadku z wieży, który to cudem przeżyła. Jej przyjaciółka się od niej ods...

@w.bookss @w.bookss

W dzisiejszych czasach jesteśmy atakowani przez powielające się motywy w literaturze. Mianowicie, chodzi mi o wampiry, wilkołaki, upadłe anioły i inne demony. Do tego jeszcze związek takowej istoty z ...

@miiincik @miiincik

Pozostałe recenzje @Mirrorofsoul

Akademia Dobra i Zła
Wybierasz Dobro czy Zło?

„W prastarej puszczy trwa Akademia Dobra i Zła. Bliźniacze wieże jak dwie głowy, Jedna dla szlachetnych, Druga dla podłych. Ucieczka z niej niemożliwa. Jedyna droga...

{} Recenzja książki Akademia Dobra i Zła
Niebezpieczne istoty
Kim jest dziewczyna z czerwonym lizakiem?

„Ustalmy jedno: pisane mi jest być czarnym charakterem. Zawsze sprawię wam zawód. Wasi rodzice mnie znienawidzą. Nie powinniście na mnie stawiać.” Kami Garcia & Margaret...

{} Recenzja książki Niebezpieczne istoty

Nowe recenzje

Clash
Clash - recenzja
@ksiazkazpaz...:

Dobry wieczór, lubicie czytać książki o rockmanach? Zapraszam na recenzję książki pod tytułem "Clash" au...

{} Recenzja książki Clash
Każdy dzień jest cudem
Życie jest nowelą
@karolina92:

#recenzjaprzedpremierowa Po raz kolejny miałam przyjemność sięgnąć po wywiad - rzekę przeprowadzony przez panią Kamilę...

{} Recenzja książki Każdy dzień jest cudem
Fascynacja
Syllon po Pladze
@asiaczytasia:

Plaga zmieniła Syllon. Zdziesiątkowała ludność i doprowadziła do przetasowania wpływów na najwyższych szczeblach w pańs...

{} Recenzja książki Fascynacja
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl