Recenzja książki Okruch

Miłość, którą komplikuje przeszłość

AG
@blog16 · 2019-05-16 14:49:44
Okruch to powieść kobyła. Ma aż 700 stron! Na szczęście czyta się dość szybko i można jakoś przebrnąć. Chyba, że kogoś nie interesują tego typu historie.

Na początku wszystko było okej, ale jak doszłam już pod koniec to trochę się zdenerwowałam. Autorka tak  wykreowała wydarzenia, że łatwo można było domyślić się co będzie dalej. W mojej karierze czytelniczej bardzo rzadko zdarza się, że potrafię coś przewidzieć.  Tutaj tak właśnie się stało. Rozumiem, że autorka chciała żeby wszystko dobrze się skończyło, ale trochę przesadziła. Za dużo rodzinnych tajemnic jak na jeden raz.

Podobieństwo Sary i pani Marii od początku jest mocno podkreślane przez autorkę. Oczywiście dowiadujemy się dlaczego są takie podobne i chwilowo przeżywamy grozę, że miłość jednak nie może się spełnić. I tu autorka "dorzuciła do pieca," wymyśliła historię, która pozwoliła na rozkwit miłości bez żadnych konsekwencji. Może to dobrze, bo zwykle takie książki kończą się szczęśliwie. Jak dla mnie jednak trochę za dużo kombinacji.

Moja subiektywna ocena

Ogólnie Okruch to książka przyjemna w odbiorze i dość wciągająca.  Mamy tutaj spory wachlarz emocji. Od grozy i przemocy po wielką radość i szczęście. Tekst przeplatany jest notatkami pani Marii, co pozwoliło mi nie wkurzać się za mocno podczas czytania. Mogłam sobie jakoś to rozdzielić i wiedziałam gdzie kończę. Chyba nigdy nie przekonam się do treści bez rozdziałów lub widocznego podziału :).

Ta historia jest zupełnie inna niż poprzednie powieści pani Anny. Styl oczywiście podobny, ale bohaterowie i wydarzenia całkiem inne.

serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Okruch
Okruch 6 /10 Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobra Na początku jest grom z jasnego nieba...
Komentarze
IZ
@Iza · około 2 miesiące temu
Ciekawa jestem ....bo co mozna wymyśleć w takiej ilości stron 😲😲😲
serce
@Monika_8
@Monika_8 · 2 miesiące temu
mam ją w swojej biblioteczce,ale jeszcze nie przeczytałam:)
serce
@Monika_8
@Monika_8 · 2 miesiące temu
mam ją w swojej biblioteczce,ale jeszcze nie przeczytałam:)
serce

Inne recenzje @blog16

Książka Dziewczyna z Brooklynu

Nie wiem dlaczego, ale spodziewałam się romansu. A otrzymałam sensację. To pierwsza książka Guillaume, którą przeczytał...

Książka Lawendowy pokój

Głównym bohaterem jest tutaj księgarz Jean Perdu, który w swojej księgarni sprzedaje książki. Potrafi umiejętnie rozpoz...

Nowe recenzje

Książka Serce w obłokach

Klementyna, główna bohaterka mieszkając w Miasteczku na każdym kroku komuś pomaga. Jej córka Dobrochna idzie w jej ślad...

Książka Wroga miłość

Nie nie nie! To już koniec? Gdzie kolejna część? Ale zacznijmy od początku. Główna bohaterka Adeline wraz z siostrą Ka...

Książka Gdzie diabeł mówi dobranoc. Księżyc jest pierwszym umarłym

Oh, co to była za lektura? Nie pamiętam, kiedy tak lekko i przyjemnie czytało mi się książkę. Styl pisania autorki jes...

VE
@verrnaa

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
#konkurs
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki