Recenzja książki Miłość w rytmie punk rocka

Miłość w rytmie Punk Rocka

Autor: @Zakochana_w_Romansach ·3 minuty
2022-04-28 Skomentuj 1 Polubienie
„Czasami trzeba zdecydować za kogoś dla jego własnego dobra. (…) Miłość i egoizm nie idą w parze. A jeśli życie postawiło przede mną wybór: mieć cię obok siebie do końca życia, ale za cenę twojego cierpienia, czy twoje szczęście, ale beze mnie u boku, to… dla mnie wybór jest oczywisty”

Wielokrotnie powtarzałam wam już, że bardzo lubię poznawać nowych autorów. Choć Karolina Hejmanowska nie należy do debiutantów – ma już na swoim koncie wydane książki, to jednak można powiedzieć, że jej książka „Miłość w rytmie punk rocka” to swego rodzaju debiut, który wydaje we współpracy z wydawcą.

Nie będę ukrywać, że gdy dostałam informację o tym, ile ta książka będzie mieć stron, lekko się przeraziłam. Właściwie to chyba najgrubsza dotąd przeczytana przeze mnie powieść, którą z pewnością można by było podzielić na dwa tomy, jednak patrząc na to, że wielokrotnie narzekałam, gdy przychodziło mi czekać na kolejny tom, ileś tam miesięcy, to jednak jestem szczęśliwa, że mogłam przeczytać opowieść bohaterów w jednej książce.

Tak naprawdę ilość stron tej historii to tylko liczba, ponieważ gdy już zaczęłam czytać, momentami nie zauważałam mijanych stron, zwłaszcza że czytałam ją na czytniku – bo to, że ta historia jest niesamowicie wciągająca to jej niezaprzeczalny atut!

Mimo moich ponad trzydziestu lat nadal bardzo lubię sięgać po literaturę młodzieżową – zwłaszcza taką, która wzbudza we mnie tyle emocji. Historia Aleksa i Julii z pewnością nie jest łatwa. To dość gorzka historia, która łączy w sobie nienawiść i miłość – do innych i samego siebie. To historia o przyjaźni, trudnych wyborach i konsekwencjach, które rzutują na całe nasze życie.

Aleks to bohater, którego ciężko polubić. To postać niezwykle złożona. Z jednej strony pełen gniewu, agresji, niewyparzonego języka i zachowań, które zasługują jedynie na potępienie – z drugiej, gdy już możemy poznać go lepiej, przychodzi refleksja nad tym, że to niezwykle skrzywdzony młody człowiek, który zasługuję na współczucie.

Julia w przeciwieństwie do Aleksa to bohaterka, do której od początku czułam sympatię. Było mi jej niesamowicie żal – z pewnością nie zasługiwała na takie traktowanie i sama nie wiem, czy na jej miejscu byłabym w stanie zdobyć się na wybaczenie.

Bezsprzecznie historia Julii i Aleksa dostarczyła mi wielu wrażeń. Nie wszystkie były dobre - były takie, przez które miałam ochotę odłożyć czytnik i więcej go nie otwierać, jednak to ciekawość tego, co wydarzy się dalej, mi na to nie pozwalała.

Przeczytanie tej historii zajęło mi dwa dni. Myślę, że gdybym mogła zapomnieć o wszystkich obowiązkach, przeczytałabym ją w ciągu jednego dnia, bo w momencie, gdy musiałam ją odłożyć na bok, nieustannie wracałam do niej myślami.

Dla mnie „Miłość w rytmie punk rocka” to historia pełna różnych emocji. W trakcie czytania odczuwałam smutek, radość, wzruszenie i nadzieję, bo przecież po każdej burzy powinno wyjść słońce. Czy ostatecznie wyszło, powiedzieć wam nie mogę, mogę za to zapewnić, że ta pełna pasji, ale też nienawiści historia wielokrotnie łamała mi serce, po to, by później je sklejać.

Historia bohaterów dzieje się na przestrzeni lat, jednak to lata 1994-95 ukierunkowały tę historię. Choć w tamtych czasach byłam jeszcze dzieckiem, doskonale potrafię sobie wyobrazić, jak wtedy funkcjonowało życie tych nastolatków – a cała fabuła obsadzona w tych czasach, nawiązania na muzyki punkrockowej, opisanie festiwalu w Jarocinie i całego światopoglądu tych ludzi, dzięki autorce było jeszcze łatwiejsze.

Czy polecam wam tę historię? Oczywiście! Miejcie jednak na uwadze, że sporo tu wulgaryzmów i niestosownych zachowań, które mogą wywołać różne reakcje, jednak nie wyobrażam sobie, by to mogło zostać przedstawione inaczej. Dla mnie ta książka jest doskonała właśnie w takiej odsłonie i z pewnością na długo zostanie mi w pamięci.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2022-04-25

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Miłość w rytmie punk rocka
Miłość w rytmie punk rocka
Karolina Hejmanowska
9.3/10
Miłość przyjdzie do ciebie tylko wtedy, gdy przestaniesz się jej bać Lata 90., Śląsk. Zafascynowany subkulturą punkową Aleks wychowuje się bez matki, za to z ojcem, który nadużywa alkoholu i odreag...
Komentarze
Miłość w rytmie punk rocka
Miłość w rytmie punk rocka
Karolina Hejmanowska
9.3/10
Miłość przyjdzie do ciebie tylko wtedy, gdy przestaniesz się jej bać Lata 90., Śląsk. Zafascynowany subkulturą punkową Aleks wychowuje się bez matki, za to z ojcem, który nadużywa alkoholu i odreag...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

le razy czytając książkę płakaliście? Przyznaję, ja rzadko. Jednak tym razem płakałam nawet kilka razy. Pełna emocji książka, która bardzo mnie wciągnęła. Przyznaję ilość stron mnie przeraziła (pona...

@nana0404 @nana0404

Pozostałe recenzje @Zakochana_w_Roma...

Brat
Brat

„Kiedyś ktoś mądry powiedział, że jeśli kochasz drugi raz, to nigdy nie było tego pierwszego”. „Czasami trzeba popełniać błędy, aby wynieść z nich lekcje”. „Gdy ty nie...

Recenzja książki Brat
Słaby punkt
Słaby punkt

„Był wszystkim, czego potrzebowałam, wszystkim, za czym tak długo tęskniłam”. „(…) robiłem to dla jej dobra. Każde moje działania podyktowane były chronieniem Martii za...

Recenzja książki Słaby punkt

Nowe recenzje

Pamiętnik diabła
Urok diabła
@beata.stefanek:

Być może niektórzy z Was już znają serię z Kubą Sobańskim, u mnie jednak jest to pierwsze spotkanie z twórczością Adria...

Recenzja książki Pamiętnik diabła
Potknięcia miłości
Nawet jeśli miłość się potyka, to ważne, że jest!
@viki_zm:

Główna bohaterka powieści to Hania Trzcińska. Kobieta szuka pracy, w wolnych chwilach biega. Mieszka z rodzicami i rodz...

Recenzja książki Potknięcia miłości
Gra pozorów
"Bo na świecie wszystko pozostaje w równowadze".
@Mirka:

@Obrazek „Każdego dnia ktoś się rodzi, ktoś umiera, ktoś zabija, ktoś kradnie... a wszystko jest w równowadze. Ja...

Recenzja książki Gra pozorów
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl