Recenzja książki Misja Tality

Misja Tality

WYBÓR REDAKCJI
@malgosialegn @malgosialegn · 2019-10-23
Dziękuję, że istnieje takie Wydawnictwo, które wydaje tak mądre i życiowe książeczki dla dzieci. Dzięki Wam młodzi ludzie mają możliwość poznawać Boga i jego dobroć, mają możliwość czerpać bardzo cenne wartości z literatury dla nich specjalnie dedykowanej.
Mała dziewczynka Talita, otrzymuje od Pana Boga życiową misję do spełnienie, ma zanieść Płomień Żywego Ognia dla kogoś, kto bardzo go potrzebuje. Dziewczynka przemierza samotnie ciemny i groźny las. Co rusz spotyka dziwne postacie, to drogę jej zagradza Pycha, spotyka zasmuconą Niewdzięczność, przestraszony Lęk, który przemienia się w Odwagę, zamyśloną Obojętność. A na końcu drogi czeka na nią Śmierć, pastwiącą się nad człowiekiem. Zawładnęła nim i zniewoliła go, pozbawiła wszelkich złudzeń, ograniczyła jego wolność. Nie pozwoli mu się wyzwolić z jej kajdan? Ale zmierza ku niemu Talita z misją od Stwórcy. Czy misja dziewczynki się powiedzie? Czy bezcenne wartości zwyciężą nad tym zepsutym światem?
Niesamowicie mądra i wartościowa lektura dla dzieci, ale nie tylko. Każdy powinien przeczytać tę małą, ale jak mądra książeczkę. W niej jest zawartych tak wiele cennych wartości i wzorów godnych do naśladowania. Wystarczy by ludzie nie byli pyszni i zarozumiali, by nie patrzyli na drugiego człowieka przez pryzmat jego wartości materialnych. Liczy się człowiek i jego wnętrze, to co jest nienamacalne i co może on nam zaoferować. Ludziom brakuje pokory i skromności, gubi ich przywiązanie do dóbr doczesnych i zachłanność, chęć posiadania jeszcze więcej, i więcej …
„Ja go potrzebuję! – zawołała Pycha. – Chcę świecić takim blaskiem. Co mam zrobić? – Zadarła głowę. – Zrobię wszystko. Powiedz tylko co. Potrafię naprawdę wszystko. Przecież jestem najwspanialsza.
Zastanowiłam się przez chwilę.
- To niemożliwe – odpowiedziałam w końcu i wzruszyłam ramionami. – Musiałabyś się zmienić. Stać się kimś innym. Przestać być Pychą.
- Kim miałabym być?
- Pokorą – odparłam i spojrzałam jej w oczy. – Musiałabyś przyznać, że nie jesteś najjaśniejszą, najwspanialszą istotą na świecie. Bo to Bóg jest najjaśniejszy i najwspanialszy. Ten płomień nosi się dla innych, a nie dla siebie”.
 Książeczka przyciąga wzrok, jest pięknie wydana, w twardej oprawie. W środku są ilustracje odpowiadające nastrojowi tej lektury. Czyta się szybko, ale wymaga spokoju i chwili zastanowienia się, zrozumienia jej przekazu. Bo tak naprawdę treść przekazu – misji – jest jej największą wartością.
Polecam z czystym sercem, każdy w tej książeczce znajdzie coś dla siebie. Nie każdy dziś kroczy złą drogą i wymaga naprawy, ale warto czasem sobie przypomnieć, jakie wartości należy cenić i rozpowszechniać, szczególnie wśród młodego pokolenia.
Ta książeczka powinna być lekturą obowiązkową dla uczniów szkoły podstawowej. Uczy miłości, zrozumienia, pokory, jest cennym drogowskazem dla młodych ludzi, wskazuje jakie wartości powinno się cenić i pielęgnować.
Godna szczególnego polecenia. Jestem nią zafascynowana i wiem, że często będę do niej wracać.

Ocena @malgosialegn:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{}× 1
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Misja Tality
Misja Tality 10 /10
Asia Olejarczyk
Mała dziewczynka, która wyrusza na wielką misję. Mroczny las, w którym ktoś czeka na ratu...
Komentarze
@Wiejska_biblioteczka
@Wiejska_biblioteczka · 24 dni temu
Potwierdzam, ta książka jest doskonała i piękna. W sposób mądry i ciekawy pokazuje najmłodszym czytelnikom czym jest złość, pycha, pokora. Pomoże im zrozumieć różnice między pragnieniami,a prawdziwymi potrzebami. Mojemu synkowi bardzo się spodobała. 
{}

Inne recenzje @malgosialegn

Książka Dziecięce zabawy

W roku 1967 mają miejsce tragiczne wydarzenia, zostaje zamordowanych trzech nastoletnich chłopców. Panowało powszechne...

Książka Ważki na kostce lodu

Czy kobieta, która ma wspaniałe, zdrowe dzieci, kochającego męża może być nieszczęśliwa? Obserwując z boku można powie...

Nowe recenzje

Książka Krew, pot i łzy

Przede wszystkim żaden horror z treści nie wyziera. Częściej miałam uśmiech na twarzy, szczególnie, gdy do głosu docho...

Książka Zimowe sny

Była to pierwsza książka Richarda Paula Evansa którą przeczytałam. Historia trafiła w moje serce i od tamtej pory sięga...

Książka Upiory spacerują nad Wartą

Polski, współczesny kryminał z akcją osadzoną w epoce PRL-u... - na myśl może przyjść tylko i wyłącznie znakomity, nie...