Recenzja książki Glow up

mogło być dużo lepiej

Autor: @Angel ·2 minuty
2021-08-15 Skomentuj Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Glow up, to książka, która co jakiś czas wpadała mi w oczy na instagramie i początkowo po cichutku, z czasem coraz głośniej wołała do mnie i kusiła okładką oraz tematem romansu z remontem bytomskiej kamienicy w tle. Pomyślałam, że to może być coś nowego i ciekawego, taki powiew świeżości.
Kiedy zobaczyłam, że książkę można otrzymać w Klubie Recenzenta portalu nakanapie.pl, skusiłam się. Bardzo dziękuję za umożliwienie mi przeczytania tej książki.
Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, aczkolwiek, gdzieś obijały mi się o uszy (a w sumie, o oczy), opinie poprzedniej jej książki. Nie nastawiałam się na nic super, raczej na lekki i przyjemny romans.
Jeszcze przed rozpoczęciem historii, otrzymujemy wyjaśnienie pojęcia, tytułowego "Glow up", co dla mnie było dużym plusem. Muszę wspomnieć również o tym, że książka jest bardzo ładnie wydana, dzieli się na kilka części, w których narracja prowadzona jest z perspektywy na przemian Mariki lub Aleksandra, a początek każdej części ozdobiony jest ilustracją.
Marika wychowywana przez ciotkę z piekła rodem, okropną manipulantkę, która uwielbiała grać na emocjach dziewczyny, w końcu postanowiła od niej odejść. Flipping, którym zajmować chciała się nasza główna bohaterka, to coś, z czym nie miałam jeszcze okazji spotkać się w literaturze, co bardzo mnie ucieszyło.
Aleksander, młody brygadzista, oprócz remontami, lubił zajmować się mieszkającymi w tych domach kobietami, bez różnicy czy były one mężatkami czy też nie... Kobiety chętnie zapraszały go do łóżka, a on nie miał problemu, żeby z tego korzystać. Aleks zdecydowanie nie był kimś, kogo od początku polubiłam.
Pierwsze spotkanie Mariki i Aleksa nie należało do zbyt udanych, ani przyjaznych. Szczerze mówiąc, zachowanie Mariki sprawiło, że z niedowierzaniem kręciłam głową. Tym co ich łączyło, była miłość do starych budowli. Tylko czy to wystarczająco dużo, żeby przestać skakać sobie do gardeł?
Marika uważała Aleksa za bezczelnego, ale według mnie najczęściej w ogóle nie miała ku temu powodu, irytowało mnie jej zachowanie i nastawienie. Robiła z igły widły.
Niestety, kiedy nie polubimy bohaterów czytanej książki, najczęściej mamy problem. Irytacja się pogłębia, przyjemność z lektury spada.
W ogóle nie czułam też tej rzekomej chemii między nimi, żadnego przyciągania. Null. Zero. A kiedy niby jest coś czego zupełnie nie czuć, no nie jest to zbyt dobre.
Nie kupiłam tego, jak nagle w mieszkaniu Aleksa, Marika zachowuje się jak inna osoba. Aleksander widział ją prawdziwą, to co skrzętnie próbowała ukrywać, ale ja jakoś tego też nie kupuję, całej tej ich relacji. Sporo tu brakuje.
Marika strasznie mnie irytowała, ona może, ale ty nie. Taka drzazga w oku mężczyzny, bo belka w jej własnym chyba wszystko przysłoniła.
Sam pomysł na historię był dobry, ten motyw starych kamienic, remontu, którego naprawdę byliśmy świadkami, nie było to nic nieznaczące tło. Demony obojga bohaterów, toksyczna ciotka. Niestety moim zdaniem zostało to zbyt słabo rozwinięte. Mogło być dużo lepiej, jest, w moim odczuciu, przeciętnie, a szkoda. Nie będę ani polecać, ani odradzać ;)

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-07-15

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Glow up
Glow up
Angela Węcka
7.8/10
Zaskakujący romans w cieniu secesyjnych kamienic! Marika jest zdeterminowana. Kupuje mieszkanie w bytomskiej kamienicy. Chce je odnowić jak najniższym kosztem i sprzedać z zyskiem. W tym celu zat...
Komentarze
Glow up
Glow up
Angela Węcka
7.8/10
Zaskakujący romans w cieniu secesyjnych kamienic! Marika jest zdeterminowana. Kupuje mieszkanie w bytomskiej kamienicy. Chce je odnowić jak najniższym kosztem i sprzedać z zyskiem. W tym celu zat...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

„[…] Ty utknęłaś w mojej głowie jak drzazga po heblowaniu rewna, drzazga, której nie da się wyjąć[...]” Wciągająca, intrygująca i emocjonalna. Oto historia o Marice i Aleksandrze. Marika, m...

@kasia.rosiek88 @kasia.rosiek88

Angela Węcka stworzyła powieść, która wymyka się utartym schematom, jest powiewem świeżości na polskim rynku książki. Wątek flippingu, czyli kupowania mieszkań, aby je odnowić i sprzedać to temat, z ...

@iza.81 @iza.81

Pozostałe recenzje @Angel

Państwo 1
Fikcja literacka zbyt bliska rzeczywistości...

Przyszła do mnie książka. Bałam się, że to będzie bolało. Bałam się, że ta książka mnie zmiażdży. Czy tak rzeczywiście było? Państwo 1 - Damian Jackowiak. "Tak ubrana ...

Recenzja książki Państwo 1
Gra
Podchody wersja hard

Sam prolog, mocny, powoduje przyspieszone bicie serca. Pokazuje, że jest na co czekać, że będzie się działo. No bo, budzisz się... pod ziemią. Zakopana. Żywcem. Gra był...

Recenzja książki Gra

Nowe recenzje

Chora z miłości
Chora z miłości
@lunaresleporem:

Chłód, a jednocześnie żar piekielny rzeźbiący linie jak pajęcza sieć na moim ciele. Obojętność tak mocno wyćwiczona, z ...

Recenzja książki Chora z miłości
Pozorne szczęście
Wciągająca książka
@Izzi.79:

Trzeci tom niestety kończy ten wciągający cykl Kaprysy Losu. Trochę jest mi żal, gdyż polubiłam historie jakie zawarła ...

Recenzja książki Pozorne szczęście
Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację
O związkach słów kilka
@kat.czyta:

Czy poradniki naprawdę mogą się nam przydać? Bardzo długo wątpiłam w te książki. Pewnie dlatego, że większość z nich...

Recenzja książki Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl