Recenzja książki Idealne życie Molly

(Nie)idealne życie Molly

Autor: @Malwi ·1 minuta
2022-01-27 Skomentuj 16 Polubień
Jeszcze do niedawna jej życie było idealne. Co się stało ? Jak to możliwe ? Nie mogła uwierzyć, że jednego dnia wszystko jest w porządku, a drugiego dnia wszystko wali się z hukiem i nic nie jest takie jak kiedyś. "

" ldealne życie Molly " to thriller psychologiczny z gatunku domestic noir.

Ostatnio sięgałam po powieści które nadawały szybkie tempo i wymagały ogromnego skupienia podczas czytania aby się nie pogubić. Ta książka, wreszcie, pozwoliła mi na pełny komfort i przysłowiowy luzik. Czemu ? Otóż akcja rozwija się powoli, pozwalając rozeznać się w sytuacji i poznać lepiej bohaterów. Jeśli już o bohaterach mowa, to też jest ich niewielu co znacznie ułatwia wytypowanie sprawcy. Nic bardziej błędnego.

Autorka bardzo powoli buduje napięcie. Praktycznie początek książki przypomina powieść obyczajową a dopiero z czasem na światło dzienne wychodzi coraz więcej tajemnic. Nie jest to lektura od której trudno się oderwać, ale być może z powodu małych gabarytów, czyta się ją szybko i po chwili pozostaje już niewiele stron do końca i trudny do przewidzenia finał. Czemu ? Przeczytajcie i przekonajcie się sami. Nie zbyt często spotyka się takie zakończenia.

Ta powieść nie charakteryzuje się częstymi zwrotami akcji czy opisami brawurowych pościgów za przestępcą. Mimo to odczuwalny jest tu klimat oczekiwania i niepokoju tak typowy dla thrillerów.

Historia Molly udowadnia, że na pozór idealne życie, potrafi zaskoczyć a członkowie rodziny i przyjaciele czasami mają swoje mroczne oblicze i sekrety skrywane głęboko. Prawdę powiedziawszy to i sama główna bohaterka zaskoczyła samą siebie czynem którego by się po sobie nie spodziewała. Czasami błache sprawy, nic nieznaczące mogą wywołać wielkie nieszczęście.

Spokojny początek zabija czujność. Dopiero z czasem okazuje się że każdy może mieć coś na sumieniu i trudno zdecydować komu można ufać. Kto jest tym dobrym człowiekiem a na kogo powinno się uważać. Napięcie rośnie w chwilach zbliżającej się katastrofy a idealne życie Molly powoli zaczyna chylić się ku upadkowi.

Jeśli lubicie thrillery i nie przeszkadza wam powoli rozwijająca się akcja, sięgnijcie po tę lekturę i przeczytajcie. Zapewniam warto.


Moja ocena:

Data przeczytania: 2022-01-27

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Idealne życie Molly
Idealne życie Molly
Valerie Keogh
6.9/10
Nowy thriller autorki Fatalnego kłamstwa.Dla fanów Louise Jensen, Jess Ryder i Kathryn Croft Czy idealne życie to tylko iluzja? Molly Chatwell ma wszystko – pracę, w której się spełnia, piękny do...
Komentarze
Idealne życie Molly
Idealne życie Molly
Valerie Keogh
6.9/10
Nowy thriller autorki Fatalnego kłamstwa.Dla fanów Louise Jensen, Jess Ryder i Kathryn Croft Czy idealne życie to tylko iluzja? Molly Chatwell ma wszystko – pracę, w której się spełnia, piękny do...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

„Idealne życie Molly” to kolejna powieść Valerie Keogh. To kolejna zaskakująca powieść tej autorki, która pokazuje, że czasem wystarczy zaledwie chwila, by nasze uporządkowane życie zamieniło się w c...

@Anna_Szymczak @Anna_Szymczak

Valerie Keogh jest wykwalifikowaną pielęgniarką z licencjatem z języka angielskiego i magistrem z literatury amerykańskiej. Keogh przez długi czas udawało się godzić pracę pielęgniarki z pisaniem pow...

@maitiri_books_2 @maitiri_books_2

Pozostałe recenzje @Malwi

Iluzja
Iluzja

Drugi tom cyklu " Cienie przeszłości " Mieczysława Gorzki to " Iluzja ". Komisarz Marcin Zakrzewski powraca. Po dramatycznych wydarzeniach postanowił odsunąć się w cień...

Recenzja książki Iluzja
Jesień zapomnianych
Jesień zapomnianych

Po bardzo dobrej " Wiośnie zapomnianych " każda kolejna część jest coraz gorsza. " Jesień mocno rozczarowuje. Dobrze się ją czyta, dzięki pomysłowi na fabułę, ale sam ro...

Recenzja książki Jesień zapomnianych

Nowe recenzje

Czarne i czerwone
Góralka leci za granicę
@katexx91:

„Jest taka świa­tłość, co nie prze­mi­nie I do­pó­ki w serca głę­bi­nach gości… Mrok nie wygra z bla­skiem mi­ło­ści.” ...

Recenzja książki Czarne i czerwone
Którędy do raju
"Którędy do raju"
@nana0404:

"Łatwo jest być szczęśliwym, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, a niezwykle trudno odnaleźć w sobie szczęście, ...

Recenzja książki Którędy do raju
Dziesięć dni
Dziesięć długich dni
@awiola:

"Nikt nie jest w stanie pozostawać niewidzialnym bez końca". Zło nas porusza i oburza, ale jednocześnie fascynuj...

Recenzja książki Dziesięć dni
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl