Idealne życie Molly

Valerie Keogh
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Idealne życie Molly
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów

Opis

Nowy thriller autorki Fatalnego kłamstwa.Dla fanów Louise Jensen, Jess Ryder i Kathryn Croft
Czy idealne życie to tylko iluzja?

Molly Chatwell ma wszystko – pracę, w której się spełnia, piękny dom w centrum Londynu, przystojnego męża Jacka i dwoje dorosłych dzieci. Czego chcieć więcej? Jednak po tym jak Remi i Freya wyjeżdżają na studia, we wspaniałym życiu Molly coś zaczyna się psuć. Jack staje się bardziej nieobecny. Pracuje do późna, a czasem nawet w weekendy.

Pewnego dnia stara przyjaciółka Amelia Lovell zaprasza Molly na wspólny weekend w wiejskim kurorcie w Wiltshire. Kiedy Jack odmawia, wymawiając się pracą, Molly postanawia pojechać sama. Podczas porannego joggingu spotyka młodego przystojnego mężczyznę. Od razu czuje do niego nieodparty pociąg, jest gotowa na wszystko. On jednak się od niej odsuwa. Upokorzona i wstrząśnięta, postanawia wracać natychmiast do domu i zapomnieć o niefortunnej przygodzie.

Okazuje się to jednak niemożliwe, bo mężczyzna niespodziewanie odwiedza Molly w Londynie. Zostawia w drzwiach kartkę z numerem telefonu i prośbą o kontakt. Dzień później policja odnajduje jego zwłoki, a Molly staje się główną podejrzaną. Do czasu… kiedy to ona staje się niedoszłą ofiarą morderstwa.
Tytuł oryginalny: The Perfect Life
Data wydania: 2022-01-26
ISBN: 978-83-287-2033-6, 9788328720336
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 320
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Valerie Keogh Valerie Keogh Valerie Keogh – brytyjska autorka thrillerów i kryminałów, specjalizująca się w self-publishingu. Samodzielnie wydała dziewięć powieści, które spotkały się z rewelacyjnym przyjęciem przez czytelników. Wychowywała się na książkach Agathy Christie. Pr...

Pozostałe książki:

Fatalne kłamstwo
Wszystkie książki Valerie Keogh

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

(Nie)idealne życie Molly

27.01.2022

Jeszcze do niedawna jej życie było idealne. Co się stało ? Jak to możliwe ? Nie mogła uwierzyć, że jednego dnia wszystko jest w porządku, a drugiego dnia wszystko wali się z hukiem i nic nie jest takie jak kiedyś. " " ldealne życie Molly " to thriller psychologiczny z gatunku domestic noir. Ostatnio sięgałam po powieści które nadawały szybki... Recenzja książki Idealne życie Molly

@Malwi@Malwi × 15

Pieniądze raju nie tworzą

29.01.2022

Poznałam tą autorkę przy okazji Fatalnego kłamstwa, wcześniej wydanej powieści o trzech przyjaciółkach. Poziom taki sobie, czasem nawet marny... Ale.. Ta książka jest o małżeństwie - on i ona, dobrze usytuowani, dzieci wyjechały na studia daleko poza kraj rodziców, wielki dom został teraz...cichy. Molly nagle zaczyna czuć starość, bo coś ją męczy,... Recenzja książki Idealne życie Molly

Idealne życie Molly

24.01.2022

Molly Chatwell ma z pozoru idealne życie, którego wielu może jej zazdrościć. Dobrą sytuację finansową, pracę w firmie, gdzie w ciągu lat awansowała i osiągnęła wysokie stanowisko, dwójkę dzieci, które właśnie wyjechały za granicę, by studiować na prestiżowych uczelniach, a wreszcie męża, którego mimo upływu czasu nadal kocha. Jednak od kilku miesi... Recenzja książki Idealne życie Molly

@Anmar@Anmar × 13

W sieci złudzeń

28.02.2022

"Idealne życie Molly" to bardzo interesujący thriller psychologiczny autorstwa Valerie Keogh, którą mogliśmy poznać wcześniej dzięki powieści "Fatalne kłamstwo". Książka miała swoją premierę pod koniec stycznia, więc na pewno znajdziecie ją bez problemu w księgarniach i bibliotekach. Autorka i tym razem zabiera nas do Londynu, gdzie w pięknym dom... Recenzja książki Idealne życie Molly

Moja opinia o książce

Opinie

@daka_portal
2022-01-30
7 /10
Przeczytane

Tak, jak i poprzednia książka Valerie Keogh, którą miałam okazję przeczytać, również „Idealne życie Molly” charakteryzuje się intrygującym początkiem, szybką akcją i bogatym tłem obyczajowym. Autorka skupia się głównie na opisie życia brytyjskiej klasy średniej (może nawet upper middle class, ale nie kłóćmy się o definicje 😊) oraz kreowaniu sytuacji, które pokazują jak łatwo opuścić to zacne grono.

Dobrze się wchodzi w tę historię, budzi zaciekawienie, a potem – tak jak napisałam – wręcz intryguje. Zastanawiamy się, co jest przyczyną, że sympatyczna kobieta, z poukładaną codziennością, może nawet nudną – nagle zaczyna tracić grunt pod nogami. Kto stoi za tym, że jej schludne, syte życie zaczyna się walić, a każde jej posunięcie tylko pogarsza jej położenie. Molly to przykład kobiety, która jest ślepa na swoje osobiste walory czy osiągnięcia, bardzo zależna jest od opinii innych, a w sytuacji jakichkolwiek kłopotów, winy szuka głównie w sobie. Jednak, jak pokazują ostatnie sceny, jest w niej jednak dużo siły i determinacji. Potrafi w sytuacji granicznej przejrzeć na oczy i walczyć o swoje. Uff!

Podsumowując - to dobre „czytadło”, przyjemna rozrywka na deszczowy dzień w pozycji „pod kocykowej”.

Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to cały czas miałam wrażenie, że autorka zbyt mało czasu poświęciła postaci Jacka – męża Molly. Wydaje się ona nieco niedopracowana, potraktowana zbyt powierzchownie. Autorce wyraźni...

× 11 | link |
@coolturka104
2022-02-04
7 /10
Przeczytane

"Idealne życie Molly” Valerie Keogh to trzymający w napięciu thriller psychologiczny z gatunku domestic noir.

Molly Chatwell ma wszystko – pracę, w której się spełnia, piękny dom w centrum Londynu, przystojnego męża Jacka i dwoje dorosłych dzieci. Jednak po tym jak Remi i Freya wyjeżdżają na studia, w idealne życie Molly wkrada się nuda i rutyna. Do tego Jack coraz więcej pracuje.
Dlatego gdy dawna przyjaciółka zaprasza ich na wspólny weekend w wiejskim hotelu w Wiltshire, kobieta widzi w tym wyjeździe szansę na zbliżenie się do męża. Jack jednak wymawia się pracą, więc Molly postanawia jechać sama. Poznaje tam niezwykle atrakcyjnego mężczyznę.
Wkrótce do jej drzwi puka policja, by poinformować ją, że w parku znaleziono zwłoki mężczyzny, którego Molly spotkała podczas weekendu i z którym kontaktowała się jako ostatnia. Kobieta staje się główną podejrzaną w sprawie o morderstwo. A to dopiero początek koszmaru...

Idealne życie? Przekonaliśmy się już nie raz, że takie pojęcie w przyrodzie nie istnieje. To fasada najczęściej złożona z sekretów i kłamstw, i tutaj ich nie zabraknie. Molly boleśnie przekonuje się, że czasem wystarczy zaledwie chwila, by nasze życie zamieniło się w chaos. Fabuła okazała się niezwykle wciągająca i pełna nieprzewidzianych twistów. Podczas lektury czułam ogromną ciekawość i narastające napięcie, aż po niezwykle emocjonujący i dramatyczny finał.

× 8 | link |
CZ
2022-01-26
7 /10
Przeczytane Posiadam

Główna bohaterka Molly mieszka w pięknym, dużym domu w centrum Londynu. Ma przystojnego, zapracowanego i ciągle nieobecnego męża i dwójkę dzieci, które wyjechały z kraju na studia do Stanów i Paryża. Obecnie Molly rezygnuje nawet z gosposi i pomocy domowej, teraz sama zajmuje się domem. Spędzając samotnie swój czas, czuje, że w jej małżeństwie coś się psuje. Pewnego dnia przyjmuje propozycję przyjaciółkę na wspólny wyjazd, oczywiście jedzie bez Jacka, bo jego pochłania praca. Powrót z weekendu przyniesie wiele niepojących wydarzeń w jej życiu. Od tego momentu idealne życie Molly ulega zmianie.

Historia wciągająca, chociaż przez pierwsze 100 stron akcja biegnie powoli i nic nie zapowiada tragedii. Później akcja się rozwija, nabiera tempa. Molly interesuje się policja, gdyż jest podejrzana o morderstwo! Nie zdaje sobie sprawy, w co została nieświadomie wciągnięta.

Przeczytajcie historię Molly, finał zaskakujący!

× 3 | link |
AZ
2022-01-17
9 /10

Hej Kochani😘

Przychodzę dziś do Was z recenzją książki "Idealne życie Molly" Valerie Keogh.

Czy idealne życie to tylko pozory?
Czy pod idealym dachem, idealnej rodziny zdarzają się tragedie?

Wydawałoby się, że nie.
Molly ma wszystko. Przepiękny dom. Idealną, dobrze płatną pracę. Cudownego męża. Dzieci.
Można powiedzieć, że opływa w luksusach.
Lecz chwila nieuwagi i całe jej życie i to, na co pracowała, obraca się w pył.

A wszystko zaczęło się niewinnie...

Molly wraz z przyjaciółką Amelią i jej mężem Tristanem wyjeżdżają na weekend za miasto. Podczas porannego joggingu, Molly spotyka mężczyznę o turkusowych oczach, w których kobieta niemal się zakochuje. Jest nawet w stanie zdradzić męża. Lecz kiedy tajemniczy mężczyzna się odsuwa, Molly czuje tylko wstyd i upokorzenie.
Po pewnym czasie, mężczyzna odnajduje jej adres i zostawia jej krótką wiadomość z prośbą o kontakt. Dzień później policjanci odnajdują jego zwłoki, a Molly staje się główną podejrzaną, dopóki sama nie staje się ofiarą wypadku (jak się później okazało upozorowanego). Molly została wepchnięta pod samochód i cudem uszła z życiem.
Jej idealne życie sypie się jak domek z kart, a ona nie jest w stanie go poskładać.
Czuje się fatalnie.
I fizycznie. I psychicznie.
Boi się, lecz za wszelką cenę chce poznać prawdę, chce dowiedzieć się, kto stoi za mordertwem tajemniczego mężczyzny i kto próbował ją zabić.

Prawda jest szokująca!...

× 2 | link |
@karolinamarek88
2022-02-18
8 /10
Przeczytane

Z inną pozycją autorki Valerie Keogh miałam szczęście spotkać się bodajże rok temu. Dość dobrze pamiętam, że "Fatalne kłamstwo" zrobiło na mnie duże, ale przede wszystkim pozytywne wrażenie. W końcu szczerze mówiąc, czy chociaż raz w życiu nie zdarzyło Wam się skłamać? A jeśli to zrobiliście, to myśleliście kiedykolwiek nad skutkiem tego? Bo bohaterki wcześniejszej książki Valerie znalazły się właśnie w punkcie, gdzie jedna z nich lekko nagięła prawdę, a reszta posypała się jak domek z kart. O czym postanowiła Keogh pisać w "Idealne życie Molly"? Jak sam tytuł mówi: o życiu, o tym życiu, które wydawałoby się, jest idealne, ale czy na pewno?

Molly prowadzi ułożone, wręcz idealne życie. Dwójka jej dzieci właśnie opuściła rodzinny dom, by rozpocząć studia na wymarzonych uczelniach, a ona wraz z mężem zyskali dom i czas dla siebie. Niestety wraz z wyjazdem syna i córki w rodzinie Chatwellów zaczyna się coś psuć. Jej mąż Jack ma dla niej coraz mniej czasu, który rzekomo wciąż spędza w pracy lub załatwiając coś z nią wspólnego. W tygodniu wraca późnymi wieczorami i zaczyna pracować w weekendy. Cierpiąca na syndrom pustego gniazda Molly zaczyna podejrzewać męża o romans, ale nie robi nic, by się dowiedzieć czy dobrze myśli.
Pewnego dnia jej przyjaciółka proponuje jej weekendowy wyjazd do wiejskiego kurortu. Kobieta jest pewna, że Jack będzie jej towarzyszył, ale ten wymiguje się pracą i mówi, by Molly jechała sama. To tam podczas porannego joggingu napotyka przysto...

× 1 | link |
@tomzynskak
2022-01-17
8 /10
Przeczytane

„Idealne życie Molly” to jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jakie dano było mi czytać w ostatnim czasie.
Początkowo historia może wydawać się dość spokojna. Jej akcja płynie powoli, aby później podkręcić tempo i kompletnie zaskoczyć czytelnika. Klimat i napięcie jakie udało się zbudować autorce są niesamowite. Coraz większa ilość tajemnic wychodzi na światło dzienne, a ich zakończenie przybiera dość ciekawy finał. Może nie taki nieoczywisty, bo w pewnym momencie autorce nie udało się mnie zmylić. Jednak wcale mi to nie przeszkadzało.
Postacie są zagadkowe. Chociaż niektóre zachowania i przemyślenia Molly były nazwijmy to oderwane od rzeczywistości. Denerwowało mnie jej dążenie do perfekcyjności w każdym calu i ta uporczywa naiwność. Jednak nie wpłynęło to na całokształt odbioru lektury.

„Idealne życie Molly” spodoba się wszystkim fanom thrillerów psychologicznych. Czytało mi się ją lekko i płynie. Historia udowadnia, że życie na pozór idealne wcale takie nie musi być, a każdy z nas ma swoje sekrety. Ludzie, których wydaje nam się, że znamy mogą być za to kim zdecydowanie innym…
Zdecydowanie polecam! Premiera już 26 stycznia!

× 1 | link |
@sistersasbooks
2022-02-06
7 /10

Książka prosta z dosyć ciekawą fabułą ,a na dodatek jest to książka kryminalna. Tak dzisiaj właśnie z taką opowieścią do Was przychodzimy. "Idealne życie Molly" to niedawna premiera od Wydawnictwa Muza oraz Valerie Keogh.
Molly to żona i matka, poukładana kobieta, czasem bardzo perfekcyjna. Jednak w jej idealne życie wkrada się trochę nuda. Po spotkaniu z przyjaciółkom postanawia wyjechać na odpoczynek do pewnego hotelu. Co stanie się podczas wyjazdu? Czy w perfekcyjnym życiu pojawi się rysa?
Kochani witamy was serdecznie i zapraszamy na kilka słów o tej książce.
Przyznamy się, że jest to pierwsze nasze z spotkanie z autorkom i powiemy, że udane. Autorka zaskakuje naturalnym, klarownym językiem, który zachęca do czytania. Lekkie opisy powodują, że historię chce się czytać.
Opowieść ta spodoba się z pewnością osobom, które uwielbiają kryminały, oraz nieskomplikowane, ale ciekawe powieści. To historia na jeden raz, jednak na sto procent zostanie w waszej pamięci. Nie trzeba się przy niej za bardzo wysilać, ale pozwala się w nią zagłebić. My kochamy tego typu książki.
Prostolinijność książki sprawia trochę wrażenie nudnej, jednak powiemy wam, że zakończenie zachwyca, więc czytajcie. Warto.
Fabuła opiera się praktycznie na jednej postaci, czyli Molly oraz jej zachowaniach. Nie jest zbytnio skomplikowana i można ją czytać dla relaksu. Akcja toczy się swoim tempem, jak dla nas mogłoby być jej więcej. Mogło się zadziałać coś co spowoduje efekt "wow". Nie...

| link |
MA
2022-03-01
Przeczytane

Czy idealne życie istnieje?
Czy to tylko iluzja, która tworzymy dla innych?

Tytułowa Molly ma wszystko o czym można marzyć. Pracę, którą uwielbia. Idealny dom, idealnego męża, idealne dzieci, idealne życie.
Kiedy jej dwójka dzieci zaczyna studiować i wyprowadza się z domu Molly przychodzi mierzyć się z syndromem pustego gniazda.
Wszystko zaczyna się psuć, Jack pracuje do późna, nie ma czasu nawet w weekendy.
Molly przyjmuje propozycję przyjaciółki , aby wyjechać na weekend do wiejskiego kurortu.
Podczas porannego joggingu spotyka przystojnego mężczyznę, jest gotowa a wszystko.On jednak ją odrzuca. Upokorzona i wstrząśnięta, postanawia wracać natychmiast do domu.
Pewnego dnia tajemniczy mężczyzna zostawia w drzwiach kartkę z numerem telefonu i prośbą o kontakt.
Dzień później policja odnajduje jego zwłoki, a Molly staje się główną podejrzaną.
Do czasu… kiedy to ona staje się niedoszłą ofiarą morderstwa.
Jest to thriller psychologiczny z domieszką
Autorka stworzyła nawet ciekawą historię, jednak gorzej z jej wykonaniem.
Plus za ukazanie podstępnego świata hazardu i jego konsekwencji.
Czytając miałam wrażenie, że to książka obyczajowa o problemach irytującej bohaterki, której największym problemem był wybór bluzki.
Im głębiej w las tym robi się troszkę ciekawiej, nawet zaskakująco.
Ciekawie poprowadzone końcowe wydarzenia i finał.
Książka na długo nie zostanie w mojej pamięci.


| link |
@esclavo
2022-02-04
6 /10
Przeczytane

Thriller, który okazał się być bardziej dramatem rodzinnym. Molly, która ślepo wierzyła w swoje idealne życie, żyła w bańce swojego samozadowolenia. Historia jakich wiele.

Główna bohaterka przez całą książkę za bardzo nie wie, co się wokół niej dzieje. Tajemnice męża, podejrzenia wobec przyjaciółki, przypadkowe spotkanie z dziwnym mężczyzną, niby to wzbudzają jej niepokój, jednak nie na tyle, żeby wyjść ze swojej strefy komfortu. I te jej codzienne zmagania, z prysznicami, kawami i wygodnymi piżamami, wypełniają nam całą powieść. Ciężko nawet powiedzieć, że czuć napięcie czy oczekiwanie na zakończenie. Już koło połowy założyłam, kto będzie winien i niestety trafiłam. Na szczęście czytało mi się to błyskawicznie, ale to po prostu łatwa historia.

Bez emocji, bez zaskoczeń - ot, przyjemny dramacik, o kobiecie ślepo wierzącej w swoje wyobrażenia. Jak szybko przeczytałam, tak szybko o niej zapomnę.

| link |
KS
2022-02-11
8 /10
Przeczytane B/STW 2022

Bardzo fajna historia. Może trochę za długo się rozkręcała, ale jakoś autorka musiała nas wprowadzić. Książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Na pewno sięgnę po inne książki tej autorki. Lekki pióro.

| link |
@Polemikaa
2022-07-02
6 /10
Przeczytane nabytki 2022 posiadam Thrillery/Kryminały
@bookbookcoffee_2
2022-06-18
5 /10
Przeczytane 4-6 ✨
AM
2022-04-19
5 /10
Przeczytane
@Anna_Szymczak
2022-03-28
7 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2022-03-08
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Idealne życie to iluzja, fantazja, kłamstwo, którymi się karmimy, dopóki ktoś nie rzuci na nie światła. Wtedy widzimy, że ten wymyślony przez nas świat jest pełen rys, pęknięć i dziur. W panic...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl