Recenzja książki Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2

Nie tytlko dla młodszych czytelników!

@tylko_ksiazki_w_glowie @tylko_ksiazki_w_glowie · 2019-09-20
            W „Smoczej Straży. Gniew króla smoków” możemy poznać dalsze losy Kendry i Setha Sorensonów. Nie ma chwili, w której nasi bohaterowie mogliby zaznać chociaż chwili wytchnienia. Czeka na nich kolejna walka o bezpieczeństwo królestwa. Król smoków już planuję zemstę i na pewno nie będzie o nic przyjemnego. 
            Na Kendrę i Setha czekają nowe krainy, wyzwania i przygody, których muszą się podjąć, aby dojść do celu. Ale to nie wszystko nowi bohaterowie, dziwne stwory, nieznane artefakty taka mieszanka na pewno zachwyci, każdego czytelnika czy tego młodszego jak i starszego. Ci, którzy z zapartym tchem czekali na kolejną część mogą być pewni, że i tym razem Brandon Mull nas nie zawiedzie i da nam to czego oczekiwaliśmy. 
            „Zabawa w gonienie wróżek wydawała się trochę absurdalna. Trasa wiodąca przez uciążliwy teren była niepotrzebnie kręta. Żadnych dróg. Żadnych ścieżek. Dużo kluczenia.” 
            Przeczytałam wiele dobrych recenzji o książce. Wiele czytelników tak bardzo czekała na drugą część baśnioboru. Z twórczością Brandona Mulla miałam przyjemność po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie słyszałam o nim chociaż przypominam sobie, że pewnego razu mignęła mi jego książka, czyli poprzednia część gdzieś pomiędzy innymi opowieściami w bibliotece. Jakoś się nie złożyło, że ją wypożyczyłam chociaż teraz bardzo tego żałuję. Moja przygoda z „Smoczą strażą” zaczęła się od drugiej części, ale obiecuję sobie i Wam, że z miłą chęcią przeczytam pierwszy tom, aby przekonać się jak rozpoczęły się losy naszych głównych bohaterów. 
            O drugiej części mogę Wam powiedzieć, że się w niej zakochałam. Chociaż na chwilę mogłam zapomnieć o otaczającej mnie rzeczywistości, problemach i obowiązkach. Przeniosłam się w świat, o którym szybko nie zapomnę. 
            Autor zaserwował nam piękną historię, w której przygoda goni kolejną przygodę. Nie mogę Wam zdradzić za dużo szczegółów, aby nic ważnego nie zradzać. Chciałabym, abyście sami się przekonali co czekało na naszych bohaterów. Jakie niebezpieczeństwa musieli pokonać, aby nastał pokój. 
            Język jest przyjemny i zrozumiały w odbiorze. Nie zorientowałam się nawet w jakim momencie przeczytałam książkę, tak wspaniale czytało mi się opowieść, że totalnie nie czułam upływającego czasu. Co nie zdarza się za często. Jednym zdaniem mogę tak to podsumować: autor wykonał kawał świetnej roboty! Nic innego nie mogłabym powiedzieć o „Smoczej straży” 
            Jedynym minusem jest na pewno to, iż nie ma jeszcze kolejnej części, a na którą będziemy jeszcze długo czekać. Jedynym co nam pozostaje to chyba tylko patrzenie na zagraniczną okładkę następnej części. 
            Opowieść nie jest tylko przeznaczona dla młodszych książkomaniaków, tym starszym również spodoba się świat stworzony przez autora. Możemy czytać książkę wraz z dziećmi i świetnie się przy tym bawić. Jeśli chcesz zainteresować swoje dzieci pasją do czytania dajcie im „Baśniobór”, a na pewno zapałają radością, że mogły poznać przygody Kendry i Setha.
            Na zakończenie dodam, że już dawno nie spotkałam tak dobrej książki z kategorii fantastyki. Przepadłam, zakochałam się już od pierwszych stron. Historia jest napisana bez żadnych niedopowiedzeń, bez zbędnych wątków, w bohaterach możemy widzieć odzwierciedlenie czasami nas samych, a opowieść trzyma nas w napięciu do ostatniej kartki. 
            Polecam Wam z całego serca! Przekonajcie się czy tak samo jak ja pokochacie twórczość Brandona Mulla. 
Ocena @tylko_ksiazki_w_glowie:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2
Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2 9 /10
Brandon Mull
Brandon Mull powraca z kolejną oszałamiającą przygodą! Kontynuacja bestsellerowego cyklu "Basnio...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Serię "Baśniobór" przeczytałam jako dorosła kobieta. Wychowana na Harrym Potterze ucieszyłam się, że współczesne dzieci dostały godnego następcę. Po zakończeniu ostatniego tomu od razu sprawdzałam, c...

"Smocza straż, gniew króla smoków" Są to dalsze losy rodzeństwa Sorensonów. W tej części smok Celebrat wypowiedział im wojnę ze smokami. Przez złego jednorożca dowiedział się o Czarkamieniu, który...

@Kraina_uslana_ksiazkami @Kraina_uslana_ksiazkami

Inne recenzje @tylko_ksiazki...

Książka Kandydatka. Czarny Mag. tom 3

„Pierwszą rzeczą, jaką zauważyłam, było słońce. Gdy wyszłam na arenę, poczułam, jak ogrzewa mi plecy. Jego ...

Książka Ostatnia wiedźma. Piromanka

„Wiedziała co robi i znała ryzyko. Gdyby coś poszło nie tak, ten zasrany czarnowłosy dupek miał się tym zająć osobiście...

Nowe recenzje

Książka Rysunkowy chłopak

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA. „Rysunkowy chłopak” K.N. Haner to powieść obyczajowa. Diana to zwykła dziewczyna, która prze...

@ilona_czyta @ilona_czyta
Książka Imperium ciszy

Minęło sporo czasu on mojej ostatnie recenzji. Wrzesień i początek października wypełniła mi praca oraz obowiązki ogro...

Książka Szeptacz

Zbrodnia sprzed wielu lat nadal może budzić grozę. Słynny Szeptacz - Frank Carter - to bezduszny morderca, który zakrad...

ŻA
@Zaneta

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się