Instaporadnia recenzja

Niezwykle wartościowy poradnik

Autor: @Monika_2 ·3 minuty
2023-12-13
Jesteście rodzicami nastolatków? A może wkrótce wasze dzieci wejdą w okres dojrzewania i będą potrzebowały porad?
Czas mija bardzo szybko. Widzę, to po moich synach. Niedawno chodzili do przedszkola, a teraz starszy jest w szkole średniej, a młodszy za trzy lata skończy podstawówkę.
Powiedzmy sobie szczerze - nie na każdy temat nastolatkowie rozmawiają z rodzicami. Tak było za czasów mojej młodości i tak jest teraz.
Po prostu nie każde dziecko czuje się komfortowo rozmawiając z rodzicami np. o seksie, czy emocjach.
Bardzo często rodzice są zapracowani lub bagatelizują pewne pytania.
Świetnym rozwiązaniem dla młodzieży jest książka Instaporadnia Ciało, emocje i seks napisana przez Magdalenę Chorzewską i Przemysława Pilarskiego.
Pani Magdalena Chorzewska jest psycholożką, psychoterapeutką i trenerką umiejętności psychologicznych. Jest współtwórczynią Kanału Psychologicznego na YouTube. Od ponad 15 lat pomaga ludziom pokonywać trudności.
Z kolei pan Przemysław Pilarski jest dramatopisarzem, scenarzystą, dramaturgiem i dziennikarzem. Jest współautorem książek poradnikowych Sztuka obsługi penisa i Jak facet z facetem.
Wspólnie postanowili stworzyć książkę przeznaczoną zarówno dla młodzieży, jak i ich rodziców.
Znajdziemy w niej porady dotyczące bardzo ważnych zagadnień, takich jak:

Anoreksja

Body shaming

Molestowanie

Antykoncepcja i ciąża nastolatki

Miłość i ghosting

Jak zbudować dobry związek?

Jak nie dać się wpędzić w poczucie winy?

Jak sobie radzić z hejtem?
Oraz wielu innych.
Mamy tu również rozdział przeznaczony dla rodziców, gdzie znajdziemy porady o tym, jak rozmawiać z dziećmi nie tylko o seksie, ale również o depresji młodzieżowej, czy uzależnieniu od smartfona.
Hejt, przemoc psychiczna - były, są i pewnie niestety będą. Jest to bardzo trudny i poważny temat, a niejednokrotnie zdarza się, że dzieci potrzebują naszej pomocy, choć bardzo często nie umieją nam tego przekazać, bądź się wstydzą.
Nie raz słyszymy w telewizji, że nastolatek, czy nastolatka odebrali sobie życie, ponieważ ciągła presja i krytyka ze strony rówieśników sprawiła, że nie dawali sobie rady z hejtem.
Nie może być przyzwolenia na takie zachowania. Ważne jest, abyśmy reagowali w odpowiednim momencie, a nasze dzieci powinniśmy uświadomić, jak ważna jest troska i pokochanie samego siebie.
"Jeśli ktoś siebie nie kocha, to przejawia autodestrukcyjne zachowanie, głodzi się albo przekarmia, sięga po używki, popada w rozmaite nałogi, tnie się, wchodzi w "toksyczne relacje."
Trzeba pamiętać, że miłość do siebie to też asertywność. Czasem trzeba się komuś postawić. Ale miłość do siebie, to także altruizm. Gdy kochasz siebie, jesteś otwarty(-a) na cudze potrzeby."
W dzisiejszych czasach internet odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu.
Bardzo często widzimy, że nastolatkowie siedzą obok siebie, każdy wpatrzony w telefon, zamiast ze sobą rozmawiać.
"Pomimo, że jesteśmy w towarzystwie i mamy dookoła siebie inne osoby, często odczuwamy samotność. Bardzo wielu nastolatków wykazuje lęk przed bliskością lub bliskimi relacjami."
Powiem wam, że czytając zagadnienia poruszane w Instaporadni mogę śmiało stwierdzić, że z wieloma z nich spotykamy się nie tylko w szkole podstawowej czy średniej, ale również w wieku dorosłym. (Z hejtem możemy się zetknąć na każdym etapie życia.)
Znajdziemy tu odpowiedzi na autentyczne pytania zadawane na TikToku czy Instagramie.
Ta książka jest napisana w formie poradnika, który wskaże zarówno rodzicom, jak i ich dzieciom najlepszą drogę do rozwiązania nurtujących ich problemów.
Podane są w niej ważne numery telefonów oraz strony, z których można korzystać w przypadku kryzysowych sytuacji. Mamy tu również miejsce na własne notatki.
Myślę, że każdy zarówno nastolatek, jak i rodzic powinien się z nią zapoznać i wyciągnąć najlepsze rady dla siebie.
Bardzo się cieszę, że takie poradniki ukazują się na rynku wydawniczym. Jest to niewątpliwie niezwykle wartościowa pozycja, z którą polecam się zapoznać.
W końcu wszystkim nam zależy na dobru naszych dzieci.
Współpraca barterowa z Wydawnictwem Czarna Owca Wydawnictwo Czarna Owca

Data przeczytania: 2023-12-11

Magdalena Chorzewska, Przemysław Pilarski

Magda Chorzewska w rozmowie z Przemkiem Pilarskim odpowiada na autentyczne pytania zadane na TikToku lub Instagramie! Kiedy zacząć uprawiać seks? Czy masturbacja jest okej? Jak zbudować dobry z...

Magdalena Chorzewska, Przemysław Pilarski

Zdarza się wam czytać poradniki? Ja gdy miałam te naście lat, myślałam, że poradniki są tylko dla takich starszych pań, które uczą się na nich szydełkowania. Teraz kiedy dojrzałam do takich doros...

@guzemilia2 @guzemilia2

Pozostałe recenzje @Monika_2

Historia dwóch miłości
Historia, która mnie poruszyła

[Współpraca barterowa z @Link ] "Zraniona miłość jest bolesną lekcją i nadzieją, że po burzy wyjrzy słońce." Wiecie, co mi się najbardziej spodobało w powieści Magdy R...

Recenzja książki Historia dwóch miłości
Kamienica Schopenhauerów
Historia, która przeniesie was w przeszłość

[Współpraca barterowa z @Link ] "W tym momencie Ben zatrzymał się przed Dworem Artusa i z podziwem zadarł głowę na rzeźby postaci spozierających z góry na przechodniów....

Recenzja książki Kamienica Schopenhauerów

Wojna stuletnia 1337-1453
Historia pewnego konfliktu
@Carmel-by-t...:

Ojciec miał trzech synów i córkę. Łobuziaki nie doczekały się męskich potomków.(*) Córka wyszła za mąż za wroga rodziny...

Recenzja książki Wojna stuletnia 1337-1453
Grzechòt
Klimatyczna powieść grozy dla nastolatków i dor...
@Uleczka448:

Zapewne zgodzicie się ze mną, że brakuje nam dziś dobrych, polskich powieści spod znaku horroru, które jednocześnie bę...

Recenzja książki Grzechòt
Reina Roja. Czerwona królowa
Spiskowcy ratują Hiszpanię
@Meszuge:

Tytuł dziwny, bo „reina roja” to po hiszpańsku właśnie „czerwona królowa”. Jakaś nowa moda czy maniera na powtarzanie t...

Recenzja książki Reina Roja. Czerwona królowa