Recenzja książki Groszek, mały cudotwórca

Polska Holly Webb.

@zaczytana85@zaczytana85 · 2020-05-29
Zazwyczaj w trakcie czytani potrafię wyrobić sobie zdanie o danej książce. Tak, tutaj miałam nie lada problem. Nie ma dziecka ani rodzica, który by nie znał serii " Zaopiekuj się mną " ze smutnym kotkiem lub pieskiem na tytułowej stronie. Ja sama znam je ( chociaż nie czytałam wszystkich) autorstwa Holly Webb. Bohaterem każdej z nich jest dziecko i zwierzak w tarapatach. Skierowane są dla dzieci w wieku powyżej 9 lat.
Marzena Kwietniewska - Talarczyk stworzyła cykl książek pod tym samym tytułem, lecz dla młodszego czytelnika.
Ciekawe wydarzenia podzielone są na małe rozdziały. duża czcionka ułatwia czytanie, dzięki czemu nadaje się dla dziecka zaczynającego samodzielną naukę, jak i dla malca , któremu czyta rodzic.
Dodatkową atrakcją są kolorowe ilustracje połączenia fotografii z rysunkiem.
Ola i Zuzia mieszkają z mamą w dwupokojowym mieszkaniu. Mama dziewczynek jest pielęgniarką i pracuje w szpitalu. Gdy ma dyżur opiekuje się nimi babcia.
Siostry są bardzo zżyte ze sobą . Rozumieją się, kochają i wspierają wzajemnie. Obie marzą aby zamieszkał z nimi kotek. zbierają wszystko co jest ze zwierzakiem związane - kubki, poduszki, plakaty, czytają książki i artykuły o nim. Na nic prośby i żale bo mama nie chce się zgodzić na dodatkowego lokatora.
Pewnego dnia, gdy Zuzia i jej koleżanka wracają ze szkoły omal nie zostają potrącone przez motocykl.
Od wypadku starsza siostra bardzo się zmieniła. Z roześmianej i pełnej życia dziewczynki stała się zamkniętą w sobie i smutną.
Często budzi się w nocy z płaczem, z powodu koszmarów, które ją nachodzą. Rodzina bardzo się o nią martwi, ale nie potrafi jej pomóc. Dlatego czkają i obchodzą się z nią delikatnie.
Życie sióstr zmienia się wraz z pojawieniem na balkonie niespodziewanego gościa. Mały kotek nazwany przez dziewczynki " Groszek" jest spełnieniem ich marzeń.
Kiedy nie pojawia się jak co dzień, młodsza z sióstr się niepokoi. Znajdują go w wózkowni. Ich nowy przyjaciel jest chory i trzeba go zabrać do weterynarza.
Lektura, której przybliżyłam wam opis uczy nie tylko współczucia i empatii. Przede wszystkim pokazuje jak dbać i szanować inną istotę oraz jaki wpływ i w jaki sposób może zmienić dziecko wymarzone zwierzę.
Ocena @zaczytana85:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Książka Groszek, mały cudotwórca
Groszek, mały cudotwórca
Marzena Kwietniewska-Talarczyk
{}7/10
Siostry Ola i Zuzia kochają koty chyba od zawsze. Ich pokój wygląda jak gabinet kocich osobliwości: na łóżkach narzuty i poduszki w koty, na ścianach zdjęcia kotów, na półkach kubeczki w duże koty i m...
Komentarze

Pozostałe recenzje @zaczytana85

Książka Córka islamu

" Córka islamu" to kolejna książka z serii " Kobiety Orientu". Autorka porusza w niej problem jakim są aranżowane małże...

Książka Setna królowa

Słyszałam wiele dobrych opinii na temat tej książki, więc nie czekając zbyt długo postanowiłam ją przeczytać. Nie ukryw...

Nowe recenzje

Książka Kwestia ceny

Uwielbiam Zygmunta Miłoszewskiego i jego styl. Wśród wykreowanych przez niego postaci moim absolutnym faworytem wciąż p...

Książka Pokaż mi

„Internet to największe zło tego świata. Ludzie z natury są kłamcami, ale ekran oddzielający ich od prawdziwego życia s...

Książka Zwyczajny szpieg. Powrót

Premiera z 17 czerwca od @Link 😊⁣ "Zwyczajny szpieg. Powrót"⁣ ⁣ "Nazywam się Hagenbeck... Filip Hagenbeck".⁣ ⁣ Niech Wa...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}