Recenzja książki Przestań się zamartwiać

"Przestań się zamartwiać"

WYBÓR REDAKCJI
@tatiaszaaleksiej @tatiaszaaleksiej · 2020-02-11
„Nie możliwe jest, aby jednocześnie się martwić i czuć bezpiecznie”.

Joanna Godecka jest terapeutką, konsultantką i komentatorką zagadnień związanych z praktyką obecności, relakcjami, poczuciem własnej wartości, samooceną kobiet. Autorka napisała swój poradnik czerpiąc inspiracje z własnych trudnych życiowych doświadczeń. Opiera się na własnych i nie tylko lękach, sytuacjach stresujących i próby przełożenia swoich słabości w siłę. Wyraźnie stawia nacisk na to, aby budować w sobie poczucie bezpieczeństwa.

Pani Joanna wprowadza nas w zawiłości i zależności walki o wewnętrzny spokój. Robi to bardzo przyjemnie i przejrzyście. Czytanie jest przyjemnością i wytchnieniem. Bez zbędnego moralizatorstwa, pouczania, czy narzucania. Omawia sposoby działania, które mają przywrócić, albo zbudować na nowo utracone poczucie bezpieczeństwa. Jest ono tak bardzo istotne i potrzebne w naszej codzienności. Gdy je posiadamy, lęk nie ma do nas dostępu. I chyba oto w tym wszystkim chodzi. Bez ograniczeń, odważnie, z uśmiechem iść do przodu.

Czym jest lęk? Jaką funkcję pełni w naszym życiu? Dlaczego przejmujemy się drobiazgami? Ciągle towarzyszące nam czarnowidztwo, uczucie niepokoju. Zaburzenia lekowe, jak sobie z nimi radzić? Pierwszym krokiem, aby odbudować poczucie bezpieczeństwa jest założenie, że go nie posiadamy. A co dalej? Autorka pokazuje i wyjaśnia jak odbudować poczucie bezpieczeństwa. Czy wiecie, że częstym powodem braku poczucia bezpieczeństwa jest przejęcie wzorców od rodziców… Coś w tym jest. To nam zdarza się przesyłać naszym dzieciom komunikat nieadekwatny do zaistniałej sytuacji. Nasze lęki i strachy nie jako przerzucamy na nie, a one je chłoną, przyswajają i koło się zamyka. Postrzeganie otoczenia, jako nieżyczliwego, zawistnego. Ciężko sobie z tym radzić. Nieufność, obawa przed tworzeniem stałych związków. Jeżeli czujemy się spełnieni, bezpieczni to mamy w sobie siłę, odwagę i radzimy sobie w życiu. Jak to osiągnąć, wypracować? Kreatywność, próba wychodzenia ze swojej strefy komfortu, możliwość ciągłego rozwoju. Unikanie kolejnych sytuacji kojarzonych z lękiem powoduje, że przybiera on na sile. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tym mądrym poradniku. Mam nadzieję, że umocni on Was w poczuciu bezpieczeństwa. Emocje, konsekwencje, kompromis, metody relaksacyjne.

Wypracowanie nowego sposobu zachowania będzie wymagało dużego nakładu pracy. Nie jest łatwo zmienić, wykorzenić siedzące w nas stereotypy. Ale spróbować zawsze warto. Są sposoby, aby powstrzymać proces zamartwiania się. Ta pozycja ma nam w tym pomóż. Znajdziemy tu cenne rady jak sobie pomóc. Była to potrzebna i warta naszego zaangażowania próba zmierzenia się z własnymi lękami. Wiem, że jeszcze do niej wrócę. Polecam :)

http://tatiaszaaleksiej.pl/?p=1994
Ocena @tatiaszaaleksiej:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Książka Przestań się zamartwiać
Przestań się zamartwiać
Joanna Godecka
{}7/10
Jak zyskać poczucie bezpieczeństwa, spokój wewnętrzny i równowagę emocjonalną, aby móc budować, zamiast bezustannie z czymś walczyć „A co będzie, jeśli...”. Jesteś mistrzynią w snuciu czarnych sc...
Komentarze
@MaDom
@MaDom · 7 dni temu
Recenzja bardzo dobra ale nie wierzę w skuteczność tego typu książek. 
{}× 2
@moni.pli2011
@moni.pli2011 · 7 dni temu
Chciałam to samo napisać.
{}× 3
@tatiaszaaleksiej
@tatiaszaaleksiej · 6 dni temu
Dziękuję :)
 Książka wyjaśnia różne aspekty zamartwiania się, pokazuje jak z tym walczyć, nie dać się. Ale czy pomoże? Tego nie wiem. Na pewno wymaga to pracy z naszej strony i dużo samo zaparcia :)
{}

Pozostałe recenzje @tatiaszaaleksiej

Książka Corrupt

”Lęk nie był moim wrogiem, lecz nauczycielem”. Erika jest bardzo samotną, a zarazem silną dziewczyną, jest przykładn...

Książka Kocham cię mimo wszystko

„Wiara, którą wyniosła z domu, dodawała jej skrzydeł i podnosiła na duchu w trudnych momentach”. Historia miłośc...

Nowe recenzje

Książka Przejdź przez wodę, krocz przez ogień

Przejdź przez wodę, krocz przez ogień to pierwsza część czarnej trylogii z Teklą Berg w roli głównej. Christian Un...

@monweg @monweg
Książka Wigilijny pech

Zbliża się okres świąteczny, trzy siostry Dąbrowskie przygotowują się do niego w różny sposób nie zawsze taki który zos...

Książka Osiem randek

Sięgacie po poradniki? Lubicie dowiedzieć się czegoś więcej? Poszerzyć swój zakres wiadomości na jakikolwiek temat? P...

{}