Recenzja książki Mroźne łzy.

„Przetrwanie oznacza, że człowiek ma brud i krew za paznokciami. Oznacza, że trzeba kogoś zabić, zanim ten ktoś zabije ciebie”, czyli wiedźmy wychodzą na żniwo.

@withwords_alexx@withwords_alexx · 2020-04-03
Mroźne łzy to drugi tom z serii Hearts of Thorne. Książka przyciąga do siebie śliczną okładką oraz magicznym opisem. Pierwszą część czytałam już jakiś czas temu, ale pamiętam, że było to przyjemne fantasy. Czy drugi tom jest równie dobry?

Mia Rose powraca do świata żywych. Nie ma pojęcia, kto wyniósł ją z lochów i porzucił w lesie, ale jednego jest pewna – musi odnaleźć swoją matkę w mroźnym królestwie Lumii. To jedyna szansa, aby ocalić bliskich.

Pilar uwalnia się od uroku Angelyne. Chce dotrzeć do Śnieżnego Wilka, legendarnego zabójcy czarownic. Tylko z jego pomocą ma szansę na wyzwolenie śnieżnego królestwa od krwawych rządów Zagi i Angelyne. Na swojej drodze spotyka księcia Quinna, który również szuka schronienia w Lumii.

Wszyscy muszą zmierzyć się z bolesną przeszłością i zdradą. Czy zdołają dotrzeć do magicznego królestwa, zanim będzie za późno? Czy w lawinie kłamstw istnieje szansa na wolność?

Mroźne łzy to kontynuacja Serca z cierni, dlatego radzę najpierw sięgnąć po pierwszy tom. To, co najbardziej mi się w niej podoba to mnogość intryg i tajemnic. Autorka cały czas manipuluje czytelnikiem, rzucając fałszywe tropy. Jestem pod wrażeniem tego, że autorka sama nie pogubiła się w tych sekretach. Razem to wszystko tworzy spójną całość.

Autorka w swojej książce porusza także ważne tematy takie jak walka o prawa kobiet, depresja. Wspomina także, że nie tylko kobiety mogą mieć ciężko w życiu, a także i mężczyźni, którzy są wykorzystywani. Nie boi się podejmować trudnych tematów i za to wielkie brawa. Ta książka to nie tylko dobrze napisane fantasy, ale i skłaniająca do refleksji historia. Mroźne łzy to oryginalna powieść, która przypadnie do gustu fanom fantastyki. Bree Barton wymyśliła oryginalny świat pełen mroku i tajemnic. Fabuła jest nieprzewidywalna i zawiera wiele zwrotów akcji, co nie pozwala się czytelnikowi nudzić.

Warto też wspomnieć o wydaniu tej książki. W środku jest równie ładna co na zewnątrz. Graficznie prezentuje się naprawdę dobrze. Historię śledzimy z dwóch perspektyw: Mii i Pilar, dzięki czemu możemy je dokładniej poznać. Rozdziały są stosunkowo krótkie. Zawierają sporo dialogów, które pchają akcję do przodu.

Książka zainteresuje nie tylko młodzież, dorośli także znajdą coś w niej dla siebie. Lekka i przyjemna w czytaniu oraz podejmująca trudne tematy.
Ocena @withwords_alexx:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Książka Mroźne łzy.
2 wydania
Mroźne łzy.
Bree Barton
{}7/10
Cykl: Heart of Thorns, tom 2
Pełna magii i zaskakujących zwrotów akcji kontynuacja "Serca z cierni" Mia Rose powraca do świata żywych. Nie ma pojęcia, kto wyniósł ją z lochów i porzucił w lesie, ale jednego jest pewna - ...
Komentarze

Pozostałe recenzje @withwords_alexx

Nowe recenzje

Książka Wieczór taki jak ten

Wieczór taki jak ten" Gabriela Gargaś" Zdecydowałam się sięgnąć w następnej kolejności, ponieważ spodobała mi się okład...

Książka Cymanowski Młyn

,,Cymanowski młyn" Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda Powyższa książka premierową powieścią autorów zupełnie różnych po...

Książka Czereśnie zawsze muszą być dwie

,,Czereśnie zawsze muszą być dwie" Magdalena Witkiewicz Sięgnęłam po tę książkę ponieważ, od zeszłego roku kiedy to twó...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe