Recenzja książki Obsesja

Przykra niespodzianka.

@Miss_Libro @Miss_Libro · 2019-03-16 09:01:13
Nierealni i obrzydliwie bogaci bohaterowie o wydumanych imionach. Nawet najbardziej stereotypowych Amerykanów nie podejrzewam o taką dziecinność i głupotę. Tutaj, mimo że bohaterowie mają między 20 a 30 lat to mentalnie są nastolatkami.
Akcja chaotyczna. Narracja chaotyczna. Raz główne bohaterki robią sobie selfie wśród płatków śniegu, a kilka stron dalej (kilka imprez dalej 🎉) mamy lato. Słynny Zenek Martyniuk zanuciłby w tym miejscu "Jak do tego doszło? Nie wiem" 🤣

Sama historia to klasyka. Jest dziewczyna, która ma wszystko, pieniądze (czytaj: dzianych rodziców)💰💵, wpływowych "przyjaciół" 😎, gigantyczne mieszkanie, najlepsze ciuchy i wejście na każdą imprezę 🥳 Jest i zakompleksiona bidulka, która przyjechała do NY 🌆, by wyrwać się z prowincji i spełnić marzenia o pisarstwie 📝, zapieprza na dwóch etatach, a i tak ledwo wiąże koniec z końcem. I co? Oczywiście bogata i biedna stają się przyjaciółkami. Najlepszymi. Takimi, co zimą biegają nago krzycząc "Więcej poezji!". Aż bogata umiera. Tak, spojleruję, ale autorka i tak to Wam wyzna już w pierwszym rozdziale. Oczywiście, zostaje zamordowana. Zgadnijcie, kto ją zabije. Już to wiecie, prawda? 😉 Źródełko pieniędzy wysycha. I co teraz? Trzeba pozwolić myśleć "przyjaciołom" i rodzinie, że bogaczka dalej żyje, tylko trochę hmm... Przestała ich lubić? Nieee... Skąd! Ona po prostu zaczęła wieść porządne życie. Wiecie, zero alkoholu, joga i te sprawy 😉 Nie wierzycie? Zaglądnijcie na Facebooka! 

W opisie na okładce pojawia się stwierdzenie, że książka ta pokazuje jaka władzę daje posiadanie czyjegoś telefonu. Tak, o tym mniej więcej jest ta książka, ale niczego odkrywczego w tym temacie nie ma.

Znacie Gossip Girl? Zabierzcie wszelkie tzw. życiowe mądrości i inteligencję  jej bohaterom, dajcie jeszcze więcej pieniędzy i telefony do ręki  oraz wymieszajcie z Modą na sukces... Sukcesu z tego nie będzie.
Jeden plus - szybko się czyta, bo tekst wewnątrz rozdziałów jest jeszcze porozdzielany na mniejsze części. 
Przewidywalna, trochę głupiutka z jednowymiarowymi, naiwnymi bohaterami.
Thrillerem psychologicznym bym tego nie nazwała... 

Moja ocena: 3/10 ⭐️ 


Ocena @Miss_Libro:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Obsesja
Obsesja 3.5 /10 Louise nie ma nic. Lavinia ma wszystko. Louise walczy o przetrwanie w Nowym Jorku. W wynajmowanym ...
Komentarze

Inne recenzje @Miss_Libro

Książka Morderstwo ma motyw

Czemu sięgnęłam po tę książkę? Skusił mnie... Teatr !Jestem teatromaniaczką. Sama grałam na scenie, reżyserowałam i pis...

Książka Bóg mordu

Wszyscy zakładamy maski i gramy. W teatrze życia. To właśnie, w dobitny sposób, pokazuje ta krótka komedia. "...ja wie...

Nowe recenzje

Książka Odwyk

Kiedy policjanci z łódzkiego wydziału kryminalnego udawali się na miejsce zbrodni, myśleli, że będzie to kolejna sprawa...

Książka Oko Pustyni

Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części. Havaldowi udaje się odnaleźć przyjaciół, jednak byłoby to z...

Książka Gdzie diabeł mówi dobranoc. Księżyc jest pierwszym umarłym

Po śmiertelnym wypadku rodziców nastoletnia Alicja trafia pod opiekę swojej ciotki. Gdyby sytuacja była za mało skompli...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"