Recenzja książki Rozebrana

"Rozebrana"- Brian Freeman

@Wiejska_biblioteczka @Wiejska_biblioteczka · 2019-06-30           Las Vegas. Miasto grzechu i rozpusty, wielkich marzeń i jeszcze większych rozczarowań. Miasto brudnych pieniędzy i szemranych interesów. Miasto,w którym niemal każdy wpływowy mieszkaniec jest skorumpowany, a mimo to wielu marzy, aby się tam znaleźć.
   

         To właśnie w Las Vegas ma miejsce kolejna powieść Briana Freemana pt. "Rozebrana". Pieniądze, seks i władza to codzienność tego miasta. Jednak niespodziewanie tutejszą społeczność wstrząsają dwie z pozoru różne, zbrodnie. Najpierw śmiertelnie potrącony zostaje mały chłopiec, bawiący się w pobliżu własnego domu. Później w ciemnym zaułku, w trakcie intymnego spotkania z prostytutką, na jej oczach zostaje zamordowany syn pewnego miliardera. Jonathan Stride wraz ze swoją dziewczyna, która również jest policjantką, rozpoczynają śledztwo. Obydwoje działają racjonalnie i zdecydowanie, toteż szybko odkrywają wzajemne powiązania pomiędzy tymi dwoma zabójstwami. Jednak im bliżej są odkrycia prawdy, tym robi się znacznie niebezpieczniej. Ryzyko jest wielkie, a ceną ich życie.

        "Rozebrana" to powieść, która zdecydowania trafia w moje gusta. Jej fabuła jest wciągająca i elektryzująca. Fabuła, w której ważna rolę odgrywają wydarzenia zawarte w prologu. Wydarzenia, które obudziły wiele bestii. A teraz nawet teraźniejszość nie jest tak kolorowa, o jakiej byśmy marzyli. Stale trzeba mieć się na baczności, gdyż potwór może czaić się niemal wszędzie. Ta książka naszpikowana jest niebezpiecznymi postaciami i równie śmiertelnymi sytuacjami. Tutaj nikomu nie można ufać i dlatego niemal każdy czuje się ofiarą. Seks i hazard to zabójczy duet, o czym przekona się wielu bohaterów. A zemsta może okazać się słodka i pociągająca.
      Jak wiadomo, tam gdzie alkohol i prostytucja, tam zawsze coś się dzieje. I tak jest tym przypadku. Akcja ani na moment nie zwalnia swojego tempa. Polowanie na ofiary,  przeplatane jest z fragmentami ociekającymi pożądaniem i miłością. Adrenalina, napięcie i ekscytacja stale podwyższają nasze zainteresowanie. A gdy dobrniemy już do ostatniego rozdziału, nie dane nam będzie zaznać spokoju, bowiem czeka nas wielki niedosyt.

        Podsumowując, "Rozebrana" Briana Freemana to mocny i zawiły kryminał,  o niespełnionych marzeniach, o konsekwencjach własnych pragnień i niesprawiedliwości.  A wszystko to osadzone w mieście grzechu i rozpusty. To historia ociekająca seksem, żądzą władzy i pieniędzy, ale przede wszystkim to miejsce przesiąknięte złem w czystej postaci.
Ocena @Wiejska_biblioteczka:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{}× 1
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Rozebrana
Rozebrana 7.5 /10
Brian Freeman
zbrodnie, seks i mętne interesy w ?miejskiej dżungli? szybkie tempo wydarzeń, błyskotliwe dialogi, o...
Komentarze

Inne recenzje @Wiejska_bibli...

Książka Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? tom 2

"Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?" Natalii Sońskiej to lektura, na którą czekałam kilka miesięcy. Dlaczego tak...

Książka Ta, która musi umrzeć

W przypadku kontynuacji czwartej i piątej części sagi "Millenium" Davida Langercrantza, miałam bardzo mies...

Nowe recenzje

Książka Mama kłamie

To moja pierwsza książka Bussi i niestety żałuję nawet czasu poświęconego na zapoznanie się z tą szmirą. Nie mam pojęci...

Książka Chirurg

Jedna z najlepszych powieści kryminalnych jakich czytałam. Tess Gerritsen tylko umocniła swoją pozycję - mistrzyni napi...

Książka Dziesiąty krąg

"Okazało się, że nie można mieć wszystkiego o czym się zamarzy. Że nie przybędzie urody ani fajnych znajomych tylko dla...