Recenzja książki Skrawki nieba

Skrawki nieba

Autor: @Jaksieczyta ·1 minuta
2022-01-24 Skomentuj 1 Polubienie
Gdybym miała przedstawić światu swoją książkę chciałabym, by była tak ciepła,wzruszająca i pouczająca jak „Skrawki nieba”.

„— Myślałem kiedyś, że można mnie wziąć i przenieść w dowolne miejsce — powiedział. — Ale potem zrozumiałem coś, czego wy też powinniście się nauczyć. Mogą was zabrać, dokądkolwiek chcą, ale nie mogą zdecydować, dokąd ono pójdzie.
W tym momencie uderzył się dłonią w pierś, tam, gdzie jest serce. Wiem, co miał na myśli. Jeśli nie masz rodziny, musisz bardzo mocno trzymać się tego, co masz w środku. Trzymam się mojego serca bardzo mocno”.

Miracle ma dziewięć lat, ale nie chce, by ktokolwiek znał jej imię. No, bo jak można nosić imię oznaczające „cud” będąc kimś z domu dziecka? Dlatego wszystkim przedstawia się jako Ira.

Ira ma siedmioletniego brata Zaka. Razem z nim wędruje od jednej rodziny zastępczej do kolejnej, nigdzie nie zagrzewając miejsca na dłużej. Stara się dbać o niego jak najlepiej, rozumie jak ciężko jest mu wyrażać uczucia i poradzić sobie z trudną sytuacją, nawet jeśli czasem się za niego wstydzi. Jest opanowana i wyrozumiała, nie drgnie, choćby z ukochanych ust wydobyły się słowa „nienawidzę cię”.

Pewnego dnia rodzeństwo trafia do Skilly House, obskurnego domu wybudowanego w 1887 roku, gdzie dyrektorką jest przerażająca pani Clanks. Dzieci z czasem dostosowują się do nowej rzeczywistości i zaprzyjaźniają się z Silasem, dozorcą pracującym w domu dziecka.

Ira znajduje w pokoju na poddaszu tajemniczy list od Glendy, dziewczynki, która mieszkała w Silly House w 1947 roku. Ira odpisuje Glendzie, a swój list umieszcza w różowej kopercie. Kim tak naprawdę jest ta tajemnicza dziewczynka?

„Skrawki nieba” są historią spisaną przez Irę w formie pamiętników, ponieważ czuła się niewidzialna, niezrozumiała, a pisanie dawało jej nadzieję na lepsze jutro, na zmiany i poczucie, że los jej i jej brata także ma znaczenie.

Ira opisuje codzienność, ale to nie są zwykłe dni, ona w każdym potrafi znaleźć coś dobrego, drobiazgi, które przywołuje i docenia i to właśnie one są skrawkami nieba.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-09-12

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Skrawki nieba
Skrawki nieba
S.E. Durrant
7.5/10
Zawsze znajdziesz skrawek błękitnego nieba! Czułam się, jakbyśmy byli z Zakiem prawie niewidzialni, a chciałam mieć pewność, że nasza historia zostanie opowiedziana… A jeśli życie nie miało stać się l...
Komentarze
Skrawki nieba
Skrawki nieba
S.E. Durrant
7.5/10
Zawsze znajdziesz skrawek błękitnego nieba! Czułam się, jakbyśmy byli z Zakiem prawie niewidzialni, a chciałam mieć pewność, że nasza historia zostanie opowiedziana… A jeśli życie nie miało stać się l...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @Jaksieczyta

Baśniarz
Stały ląd

„Strach w niczym nie pomaga. Najgorsze zdarzenia i tak się dzieją, niezależnie, czy człowiek się boi, czy nie”. Anna przygotowuje się do matury, uczy się razem ze znajo...

Recenzja książki Baśniarz

Nowe recenzje

Ostatnie zdjęcie
,,Czy zdjęcia przywracają pamięć? Czy to w ogól...
@dcichalewska17:

Ostatnio miałam przyjemność przeczytać książkę autorstwa polskiej pisarki Aldony Szczygieł pod tytułem ''Ostatnie zdjęc...

Recenzja książki Ostatnie zdjęcie
Diabeł kontra paragraf
DIABEŁ KONTRA PARAGRAF
@zksiazkawch...:

UWAGA SPOILER!!!!!!!!! Tytuł: Diabeł kontra paragraf Autor: Aldona Skrzypoń-Powroźnik „Kiedy zakochasz się w drugiej...

Recenzja książki Diabeł kontra paragraf
Zagubiony
ciekawa
@mamazonakob...:

Ryder jak sam o sobie mówi, jest zagubiony. Kiedy wypadł z kajaka do wody, co skończyło się jego śmiercią, zamiast iść ...

Recenzja książki Zagubiony
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl