Recenzja książki STAGS

Super thriller dla młodzieży

AL
@alien125 · 2019-05-14 11:57:29
Od samego początku wiemy, że Geer MacDonald zamordowała człowieka. Jednak jak do tego doszło i kto zginął dowiadujemy się dopiero na końcu tej nietypowej młodzieżowej, kryminalnej opowieści.

Nastoletnia Geer dzięki stypendium trafia do elitarnej, najstarszej istniejącej w Anglii uczelni czyli STAGS. Jest to szkoła niezwykle staroświecka, zasady które tu panują bywają restrykcyjne a nad wszystkim pieczę trzymają uczniowie z grupy nazywanej Ludźmi Średniowiecza. 
Geer zupełnie nie odnajduje się w tym zagmatwanym i snobistycznym świecie. Czuje się okropnie samotna i niezrozumiana, jednak pewnego dnia jako jedna z nielicznych otrzymuje tajemnicze zaproszenie na weekend w towarzystwie Ludzi Średniowiecza. 
Pomimo obaw dziewczyna decyduje się na udział w owianym tajemnicą wydarzeniu chociaż w głębi duszy czuje się nieswojo. 
W Longcross, w starodawnej posiadłości zaplanowano zwyczajne rozrywki zgodne z duchem STAGS- polowanie, strzelanie oraz wędkowanie, jednak na miejscu okazuje się, że ofiarami mają być nie tylko zwierzęta.

STAGS to książka nietypowa jak na literaturę młodzieżową- mamy tu oczywiście grupę nastolatków, elitarną szkołę, problemy wieku dojrzewania, przyjaźń i miłość, ale od samego początku wiemy że gdzieś tam czekają na nas straszne wydarzenia. 
Książka napisana jest bardzo dobrze. Przyjemnie się ją czyta, fabuła wciąga, postaci są interesujące a napięcie jest budowane stopniowo i bardzo umiejętnie. Zakończenie zaskakuje czytelnika jak i głównych bohaterów tej historii.
Ocena @alien125:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka STAGS
STAGS 8.3 /10 Thriller psychologiczny dla młodzieży, rozgrywający się w elitarnej szkole Saint Aidan the Great Sc...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Jedno słowo. Okładka. Biel i czerwień w idealnych proporcjach oraz minimalizm to jest coś co ostatnio do mnie mega przemawia. Ale czy treść jest tak samo urzekająca? Greer jest nastolatką, która d...

Zapytacie: Co wyróżnia tą powieść na tle innych młodzieżówek? Rozbudowana fabuła? Charakterystyczne postacie? Złowieszczy klimat? Luksusowość elitarnej szkoły? Na wszystkie te pytania jest jedna, twi...

@esclavo @esclavo

Inne recenzje @alien125

Książka Zagubieni

Jak wiadomo, każde nawet najdrobniejsze i z pozoru bezwartościowe działanie owocuje wieloma różnymi wydarzeniami. To zj...

Książka Dzień Matki

"Dzień Matki" to mroczna i tajemnicza opowieść, którą otwiera straszny incydent z udziałem trójki dzieci. Tego dnia jed...

Nowe recenzje

Książka Punk 57

Jeśli mam być szczera to powiem Wam, że ta książka jest boska, cudna. Zgadzam się ze wsztystkimi achami i ochami na jej...

@Monika_Bocwinska @Monika_Bocwinska
Książka Inna

OBOWIĄZKOWA POZYCJA 2019 ROKU!!! MUST -HAVE!!! MUST-READ!!! Czy wiesz kim jesteś naprawdę? A może pod maską no...

IN
@InezStanley
Książka Komisarz

"Poczułem alarmowy hejnał w głowie, ale nie chciało mi się myśleć ani ruszać. Zwłaszcza że leżała na mnie ruda czarowni...

@tea_book_coffee @tea_book_coffee

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"