Recenzja książki Twarze zła

"Twarze zła"- Brian Freeman

@Wiejska_biblioteczka @Wiejska_biblioteczka · 2019-08-17         Dzisiaj ponownie zawitamy do świata pełnego intryg, tajemnic i brudnych pieniędzy, a wszystko to podsycane seksualnymi popędami. Odkrywając sekrety ulic Las Vegas, będziemy podróżować wraz z Jonathanem Stridem, bohaterem powieści Briana Freemana. Na początek "Twarze zła", czyli pierwsza cześć serii ze słynnym i nieustępliwym policjantem.


     Duluth, Stan Minnesota. Nie tak dawno, bez śladu zaginęła młoda dziewczyna. Pomimo prowadzonych przez tutejszą policję poszukiwań, nie odnaleziono dotąd ani kobiety ani jej ciała. Zupełnie jakby rozpadła się w powietrzu. Teraz historia się powtarza. Nigdzie ani śladu Rachel. Czyżby w pobliżu grasował seryjny porywacz? Ponownie do akcji wkracza Jonathan Stride. Może tym razem uda mu się rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia młodej kobiety. Aby to było możliwe, musi jeszcze bardziej się wysilić, wykazać większą spostrzegawczością, zawziętością i uporem. Być może odkryje to, co dawniej mu umknęło przy poprzednim zaginięciu. Jego dochodzenie prowadzi do pewnych sekretów, które raz na zawsze zaważą na jego życiu osobistym, przy czym towarzyszyć będzie temu sporo niepewności i negatywnych emocji.

    Muszę przyznać, że ta książka bardzo mnie wciągnęła. Nawet bardziej niż te, które przeczytałam wcześniej. Może przyczyną jest fakt, że czytając inne części tej serii, stale zastanawiałam się nad początkowymi losami głównego bohatera i tego, co spowodowało, że jest taki, a nie inny. I teraz, gdy w moje ręce trafił pierwszy tom tej sagi, moja ciekawość sięgała zenitu i jak najprędzej pragnęłam odkryć nurtujące mnie elementy.
     "Twarze zła" to zaskakująco ekscytujący thriller, który buduje napięcie u czytelnika już od samego początku. Niezwykle intrygujący prolog, wokół którego toczy się cała akcja tej powieści, daje sporo miejsca do własnych rozmyślań, co do konsekwencji pewnych wydarzeń. Wydarzeń, które nie dały nam jednoznacznej odpowiedzi o przeszłość. Zresztą cała ta fabuła jest nieobliczalna, zupełnie jak i jej bohaterowie. Dopiero na samym końcu poznajemy zagadkę pewnej dziewczyny, od której wszystko się zaczęło. Zaskoczenie gwarantowane.
     Akcja, choć mało dynamiczna, to kryje w sobie wiele tajemnic i intryg, które rekompensują brak atrakcyjnego tempa. To one nadawały tej powieści mroczny charakter, przesycony niebezpieczeństwem i złem. Tutaj nic nie jest łatwe i przejrzyste. Wiele zależy od tego, pod jakim kątem spojrzymy na daną sprawę.
   Największym atutem są bohaterowie. Odważni i inteligentni policjanci, którzy są nie tylko przystojni i seksowni, ale i skromni. Nie zgrywają Macho, przez co wydają się jeszcze bardziej atrakcyjni. Do tego piękne i silne kobiety, którym samce alfa wcale nie są potrzebni. Zdeterminowane, by robić to, co kochają, bez ograniczeń, bez strach. Także postacie drugoplanowe zaskakują swoją charyzmą m.in. druga żona Stride'a oraz zaginiona nastolatka. To dzięki nim akcja stała się jeszcze bardziej ekscytująca i zawiła.

     Podsumowując, "Twarze zła" Briana Freemana to niesamowicie wciągający i frapujący thriller, z doskonale rozwiniętym wątkiem sensacyjnym, którego dużym plusem są bohaterowie oraz zaskakujące zakończenie. Bez wahania zachęcam innych czytelników, do zapoznania się z twórczością tego autora, bo naprawdę warto. 
Ocena @Wiejska_biblioteczka:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Twarze zła
Twarze zła 8.6 /10
Brian Freeman
Thriller psychologiczno-erotyczny. Porusza trudne problemy pedofilii i pornografii z udziałem nastol...
Komentarze

Inne recenzje @Wiejska_bibli...

Książka Uśpione królowe

Moja przygoda z Hanną Greń i jej cyklem "W Trójkącie Beskidzkim" rozpoczęła się od jego ostatniej częśc...

Książka Piąta ofiara

"Piąta ofiara" to kontynuacja słynnej "Czwartej małpy" autorstwa J.D.Baker. Książki, która bardzo szybko z...

Nowe recenzje

Książka Dziennik Anne Frank

Dziennik Anne Frank to jedna z lepszych książek z XX wieku, która zapoczontkowała swoje istnienie podczas okupacji mają...

Książka 33 razy, mój kochany

"Ach, ukochana ma, przyjdź, niech wróci czas, niech trwa znów tamten maj." . Z tą książką miałam problem. Bardzo ch...

WO
@woleksiazki
Książka Słodkie szaleństwo

Uwielbiam książki z tej serii! Jest zabawnie, uroczo i trochę słodko. "Friend zoned" i "Miłość po sąsiedzku" były przep...

WO
@woleksiazki

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się