Zakochane święta recenzja

ZAKOCHANE ŚWIĘTA

Autor: @za_czytamm ·1 minuta
2021-12-23
1 Polubienie
„Musiałam wierzyć. Bo to, co było w nas najsilniejsze to wiara. Prowadziła nas przez życie i dodawała skrzydeł, kiedy myśleliśmy, że upadamy. Była z nami w każdym momencie, wystarczyło tylko w nią uwierzyć”.

❤️❤️❤️

„Zakochane święta” to antologia o tematyce świątecznej stworzona przez jedenaście niesamowicie utalentowanych i znanych nam dobrze autorek.

K. Hellishdeer, K. Zielińska, J. Nowak-Wysocka, E. Maciejczuk, A.M. Fluffy, A Kowalska-Bojar, P.K. Farion, D. Arizona, A. Możejko, A. Mroczkowska, M. Sawicka.

Po takim teamie można więc spodziewać się czegoś spektakularnego. Ja jestem przekonana, iż każdy czytelnik znajdzie w tej pozycji historię dla siebie.

Wszystkie opowiadania są zróżnicowane. Niektóre są krótsze, a niektóre dłuższe. Jeszcze inne są bardziej namiętne bądź nieco bardziej smutne. Łączy je za to magiczny klimat Bożonarodzeniowy.

Spośród tych wszystkich opowieści najbardziej spodobała mi się ta napisana przez Dakotę Arizonę.

„Szkolna opowieść wigilijna” to historia o dwójce młodych ludzi, którzy nie dogadują się ze sobą, przez co wpadają w tarapaty. Po jednej ze swoich kłótni zostają ukarani przez dyrektora i zmuszeni wspólnie wziąć udział w świątecznym przedstawieniu szkolnym. Oczywiście oboje nie są z tego powodu zadowoleni, przez co nawet nie podejrzewają, że teatralne próby mogą ich do siebie zbliżyć.

Brzmi ciekawie? Powiem wam, że to chyba najbardziej dopracowana, przez co też najdłuższa opowieść z całej książki. Naprawdę poczułam się zauroczona, a pod koniec miałam, ochotę krzyczeć JA CHCĘ WIĘCEJ!

Równie mocno spodobała mi się historia Aleksandry Możejko „Asystentka na święta” oraz Ewy Maciejczuk „Świąteczny galimatias”. Te dwie historię bardzo mnie wciągnęły. Było namiętnie i seksowanie. Zdecydowanie w obu przypadkach z chęcią sięgnęłabym po kontynuację.

Pozostałe historie, również mi się podobały, jednak te które wymieniłam powyżej zrobiły na mnie największe wrażenie.

I choć wciąż za bardzo nie przepadam za antanoligiami to jednak te z motywem świątecznym czyta mi się bardzo dobrze.

Polecam.

Zakochane święta
Ewa Maciejczuk, Aleksandra Możejko, Alexandra Mroczkowska, Justyna Nowak-Wysocka
7.7/10

Zbiór jedenastu opowiadań osadzonych w klimacie świąt Bożego Narodzenia powstały w celu wsparcia fundacji Rak n Roll, która działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

7.7/10

Pozostałe recenzje @za_czytamm

Kierunek miłość
Kierunek miłość

Do zakochania jeden lot! Nigdy nie wydarzyło się między nimi nic romantycznego. Są przyjaciółmi i tyle. Nie widują się na co dzień, jednak co roku w grudniu Molly spę...

Recenzja książki Kierunek miłość
Bloodfever
Bloodfever

Drugi tom bestsellerowego cyklu „Fever” Karen Marie Moning w nowym tłumaczeniu! Powieść z gatunku new adult, w której magia i mrok splatają się z mitami i historią Irlan...

Recenzja książki Bloodfever

Dzień rozrachunku
Dzień rozrachunku.
@Malwi:

"Dzień rozrachunku" autorstwa Johna Grishama to powieść, która zaczyna się od zdumiewającego aktu przemocy i rozwija si...

Recenzja książki Dzień rozrachunku
Nasze drzewa są jeszcze młode
Świetna książka
@paulinkusia...:

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Książka "Nasze drzewa są jeszcze młode" jest trzecim tomem sagi #opowi...

Recenzja książki Nasze drzewa są jeszcze młode
W tych szacownych murach
Jedna z lepszych antologii, jakie czytałam <3

Antologia „W tych szacownych murach” to zbiór dwunastu opowiadań, które zagłębiają się w mroczne klimaty i tajemnicze w...

Recenzja książki W tych szacownych murach