Okładka książki jest idealna. Wszystko pięknie zostało ze sobą połączone, barwy współgrają ze sobą, a tytuł, jak i listki na gałęziach są wyodrębnione i lśniące. Bardzo tutaj mi pasuje ten odcień niebieskiego jako tło. Mnie ta okładka uspokaja. Również może wpłynąć tak na dziecko.
Co do rozdziałów. Może zacznijmy od tego, że na początku mamy spis treści, a co jest świetne mamy przez autorów napisane, dlaczego powstała ta książka. Dobra to teraz rozdziały. Mamy na czerwono numer rozdziałów (bajki). Pod tym drukowanymi literami mamy tytuł bajki, a pod nim tytułem znajduje się jeszcze metafora do wiersza. Oczywiście co musi się dla mnie znaleźć w bajkach to obrazki pasujące do bajek, co jeszcze bardziej wzbudza wyobraźnię u dzieci i teraz co najbardziej mi się podoba to przemyślenia, czyli „Przemyśl To” mamy wytłumaczenie (nie wiem jak do końca wam tutaj to wytłumaczyć) bajki np.: strefę komfortu lub też, że trzeba próbować nowych rzeczy, osoby Chojnę itd… co może być uczące.
Co do książki, same bajki jak dla mnie to cudo. Zapomniałam wam mówić o jednej rzeczy mianowicie na końcu mamy 12 kluczy. „Jak budować poczucie wartości u dziecka?” Między innymi takie coś jak „Czas ”, czyli wspólne czytanie bajek dla dzieci i co ono wnosi dla dziecka. Sama cieszę się, że mogłam się z nią zapoznać, bo nawet ja się czegoś nauczyłam o poczuciu własnej wartości na przykład. Na pewno polecam ją rodzicom i dzieciom, ale nawet osoba co lubią bajki same w sobie. Moja osobiście trafi do siostrzenic. Bajki w książce już same w sobie są uczące i wciągają bardzo szybko, są cudowne i cieszę się, że mogłam poczuć się znów jak dziecko. Wy już ją czytaliście? Czy może nie lubicie takich książek?