Avatar @sandra13

Niezwykła Czytelniczka

@sandra13
Kanapowicz od 2 miesięcy. Ostatnio tutaj około 17 godzin temu.
{} niezwykla.czytelniczka
{} Napisz wiadomość
Kanapowicz od 2 miesięcy. Ostatnio tutaj około 17 godzin temu.
wtorek, 19 maja 2020

Gołąbki przedstawiam wam dziś recenzje o dwóch książkach Dan'a Höjer'a Gunilla Kvarnström pt. " Wielką księga siusiaków" i "Wielką księga cipek".


Książki zachwyciły już swoim wyglądem, bo są nie codzienne. Okładki są zrobione rewelacyjne, ponieważ mają zachęcić do siebie młodzież, a taką okładką raczej każdy młodzieniec by się zainteresował i w to na pewno nie wątpię. Książka ma twarda oprawę i nadal zachwycam się tymi okładkami. Ja jestem fanką nie codziennych okładek i one na pewno mają w mojej bibliotece pierwsze miejsce za to. Oprawa książki, jest staranie wykonana. Nic nie odchodzi trzyma się wspaniale.
.
Bardzo ciekawie również zostały one napisane, ilustracje w środku, to że młodzież się wypowiadała w tej książce, jak i wytłumaczenie pytań, na które dzieci szukają odpowiedzi w internecie. Na pewno je bardziej zachęci do tego by po nie sięgnąć, ponieważ będę mieli czarno na białym w książce, a nie milion innych odpowiedzi w internecie.
.
Książki czyta się wspaniale, są w 100% zrozumiałe, więc nie musimy się martwić l, że ktoś jej nie zrozumie. Chodź jeśli czegoś dziecko nie zrozumie to wiadomo, że rodzic może wytłumaczyć. Chociaż wątpię, żeby była taka potrzeba. Przez to, że są te ilustracje, książka jest napisana w sposób ciekawy, który zachęca młodzież do przeczytania. Na pewno nie odpycha ponieważ, na pewno nie jest zwyczajnie wykonaną książką.
.
Ja osobiście jest pod wrażeniem. Również zrobiłam mały test i zapytałam się młodzieży czy by ją przeczytali, większość odpowiedziała, że tak lub, że na pewno zwrócili by na nie uwagę, ponieważ nie są wykonane zwyczajnie. Tylko przykuwają ludzką uwagę. Ja jestem pewna, że w mojej rodzinie te książki na pewno się przydadzą. Bo jak wiemy niektórym rodzicą jest trudno o tym rozmawiać lub też dzieci się wstydzą, więc takie książki to cudo. Ja jestem zachwycona, że takie książki powstają i mam nadzieję, że będzie ich więcej bardziej otwartych gdzie będzie więcej zagadnień, więcej pytań.
Nic innego mi nie pozostaje jak polecić wam te książki dla was, żebyście się przekonali, że są warte uwagi lub dla waszych pociech, także dla kogoś z rodziny.
Tagi:
#recenzja
{}× 1
Komentarze
{}