Ścieżki Avenidów Agnieszka Grzelak

Okładka Ścieżki Avenidów
autor:
Agnieszka Grzelak
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376484662

Opis

Trzecia część ? po ?Herbacie szczęścia? i ?Córce szklarki? ? pełnego niezwykłych przygód magicznego cyklu Blask Corredo.Życie Mori upływa spokojnie w rodzinnym zamku w Versathis. Pod wpływem nagłego impulsu Mori postanawia się usamodzielnić. Przeprowadza się i zaczyna zarabiać malując, obrazy i wyrabiając biżuterię. Krążąc po ulicach, bezskutecznie wypatruje przystojnego młodzieńca, poznanego na ślubie Laszti. Dzięki wstawiennictwu głównego rysownika Królewskiej Pracowni Atlasów otrzymuje pozwole..nie na korzystanie ze zbiorów Królewskiej Biblioteki. Studia nad opasłymi księgami przerywa jej niezwykłe zaproszenie do krainy Avenidów ? istot zamieszkujących wnętrza książek. Pokusa jest olbrzymia, zwłaszcza, że istnieje szansa obejrzenia tajemniczego miasta Xtilac, a być może także od dawna upragnionego Corredo. Jakie będą konsekwencje przekroczenia świata Avenidów? Co kryje się wewnątrz ksiąg?Agnieszka GrzelakUkończyła Akademię Medyczną w Warszawie, ale od dziecka marzyła o pisaniu książek. Już w szkole, a potem na studiach, pisała opowiadania, które dawała do czytania przyjaciołom. Jest autorką popularnych bajek profilaktycznych ?Cukierki? i ?Magiczne kryształy?. Wydała też zbiór ?Bajki dla moich córeczek?, napisany z myślą o własnych dzieciach. Oprócz pisania zajmuje się wszelkimi rodzajami sztuki użytkowej ? maluje na szkle i porcelanie, haftuje, szydełkuje, szyje patchworki. Jej wielką pasją jest ogród, będący również inspiracją dla jej obrazów akwarelowych. Mieszka pod Warszawą z mężem i czterema córkami.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  No i przeczytałam kolejną książkę dzięki akcji „Włóczykijka”. Tym razem znowu trafiłam na serię i niestety nie od początku. Ale na szczęście nie było to zbyt dokuczliwe. Czy sięgnę jeszcze po tą serię? Przyznam szczerze, że nie wiem. Moja przygody były różna z tą książką i mimo wszystko podobała ... więcej »
  Ścieżki Avenidów
  Recenzent: ursa256
  „Zbieraj wszelkie informacje, nawet ich okruchy. To, co wydaje się nieważne dziś, jutro może ci uratować życie. Czasami zrozumienie tych, którzy wydają się obcymi, zależy od drobiazgów, od rzeczy pozornie nieistotnych” Agnieszka Grzelak jest polską pisarką, autorką m.in. popularnych bajek pr... więcej »
  Dodali do kolekcji
  independent
  blackmoth
  iziu08
  Tosia15
  Kobaltowa
  kwiatsniegu
  Patrycja0110
  PesefonicznaZjawa
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!