Skrzydła Laurel Aprilynne Pike

Okładka Skrzydła Laurel
autor:
Aprilynne Pike
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324589302

Opis

Laurel nie jest typową nastolatką. Ale niezwykła historia dzieciństwa i oryginalne nawyki żywieniowe to nic w porównaniu z tym, co zacznie się dziać w jej życiu, kiedy na jej plecach pojawi się mały punkcik. Magiczny świat, znany tylko z legend i baśni, splecie się ze światem ludzkim, w którym żyje Laurel. Dziewczyna doświadczy uczuć, jakich dotąd nie znała, przeżyje przygody, o których nawet nie śniła i dowie się rzeczy, które przyprawią ją o zawrót głowy. Co wybierze Laurel? Świat wróżek z magi..cznym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy ludzki, poukładany świat i zawsze pomocnego Dawida??Skrzydła Laurel Aprilynne Pike to niesamowity debiut; pomysłowość fabuły idzie w parze z zaskakującym urokiem opowieści? - Stephenie Meyer, autorka sagi ?Zmierzch?Powieść otwiera 4-tomowy cykl. Wkrótce po premierze uzyskała status bestsellera ?New York Timesa? i przyniosła autorce międzynarodowy sukces. W 2009 roku firma The Walt Disney Company kupiła prawo do ekranizacji powieści i powierzyła główną rolę Miley Cyrus.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Skrzydła Laurel
Recenzent: Naikari
Po przeczytaniu mało zachęcającego fragmentu „Skrzydeł Laurel” postanowiłam mimo wszystko sięgnąć po tę książkę sądząc, iż nie powinnam jej oceniać ani po krótkim fragmencie, ani po okładce. Niestety, myliłam się. W wypadku „Skrzydeł Laurel” zarówno jedno jak i drugie wskazują, aby zamiast tej l... więcej »
Każde dziecko wierzy we wróżki. We wróżkę Zębatkę, w Dzwoneczka, ale nadchodzi moment, w którym dzieci zaczynają żyć rzeczywistością. Więc czy nastolatka, której wyrosłyby na plecach skrzydła, uwierzyłaby we Wróżki? Laurel wraz z rodziną właśnie przeprowadziła się do nowego domu. Poznaje w now... więcej »
Kolejna pozycja przeczytana za sprawą przyjaciółki. I również kolejna, po którą, bez jej zapewnień, nigdy bym nie sięgnęła, ale (na szczęście?) stało się inaczej. Aprilynne Pike, amerykańska pisarka, zadebiutowała w roku 2009 książką pt. „Skrzydła Laurel”, która została wydana w Kanadzie, W... więcej »
Do książki podeszłam z dużym dystansem. Długo za mną chodziła, a ja cały czas powtarzałam, że to nie dla mnie. W końcu zdecydowałam się zaryzykować i otworzyć na coś nowego. Książka opowiada o tytułowej Laurel, piętnastolatce, której życie obróciło się do góry nogami, gdy dowiedziała się o sob... więcej »
Czasami zadaję sobie pytanie: „po co kupiłam tę książkę?”. Nieraz już wydałam pieniądze na gnioty i mimo, że niemal codziennie odwiedzam różne portale literackie i blogi z recenzjami, zdarzają się słabsze lektury, które podczas zakupów wydają mi się warte przeczytania. Tak się składa, że "Skrzyd... więcej »
Laurel od zawsze zachowywała się inaczej niż jej rówieśnicy. Je tylko warzywa i owoce, inne produkty jej szkodzą i pije tylko Sprite’a. Nigdy nie była u lekarza, nigdy się nie skaleczyła. Myje włosy tylko wodą. Do tej pory uczyła się w domu, ale w końcu rodzice zdecydowali, że w szkole będzie jej... więcej »
"Skrzydła Laurel" to książka bardzo popularna w wielu krajach. W Polsce także cieszy się popularnością i to nie bez powodu. Jej autorką jest Aprilynne Pike. Aprilynne Pike jest amerykańską autorką bestsellerów, jej debiutancką powieścią są właśnie "Skrzydła Laurel". Jest żoną i matką dla czwórki ... więcej »
Pierwsza książka Aprilynne Pike to nie tylko zaskakująca okładka (nie zrażajcie się tym cukierkowym różem!), ale także i nietuzinkowa historia, która obfituje w liczne zwroty akcji i barwne opisy. "Skrzydła Laurel" niczym zaczarowane, pokryte złotem drzwi porywają do świata magii i tajemniczych i... więcej »
"Skrzydła Laurel" to książka młodzieżowa, adresowana szczególnie do młodszego grona czytelników. Pomimo że od dawna nie należę do tej grupy, to książka kusiła mnie już od dawna. Największym jej atutem jest baśniowy klimat, który wręcz uwielbiam. A wiec Laurel jest niezwykłą nastolatką - niby w... więcej »
Dodali do kolekcji
Betsy93
sylweek
Kobra94
arwenka2222
Meegaanee
CupOfLove
suzy
cassandra9891
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!