SPALONA ŻYWCEM Kamil Cendrowski

Okładka SPALONA ŻYWCEM
autor:
Kamil Cendrowski
wydawnictwo:
ŚWIAT KSIĄŻKI
ISBN:
9788373192409

Opis

"Souad miała siedemnaście lat i była zakochana. W maleńkiej wiosce w Cisjordanii, gdzie mieszkała, kobiety są warte mniej niż zwierzęta domowe. Tam miłość przed ślubem to największa zbrodnia, dlatego szwagier dziewczyny oblał ją benzyną i podpalił. Jednak Souad przeżyła. Przeżyła by zerwać tabu milczenia wobec brutalnej praktyki ""zbrodni honorowej"", i napisać książkę będącą wstrząsającą opowieścią o jej życiu, ale i rozpaczliwym wołaniem o pomoc wszystkim narażonym na ś..mierć kobietom, ofiarom opacznie rozumianego ""honoru"".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Spalona żywcem to historia kobiety, która została wychowana w muzułmańskiej rodzinie. Jej świat przez wiele lat ograniczał się do domu, podwórka oraz łąki na której pasła owce. Świat Souad był brutalny, bo w Jej rodzinie kobiety były traktowane gorzej niż zwierzęta. Za każde małe przewinienie ojc... więcej »
Ech… Ostatnio szybciej czytam niż pisze recenzje i mam trochę zaległości, a nowy stosik już przygotowany i się czyta… O książce słyszałam jakiś czas temu i bardzo chciałam ją przeczytać. Zwłaszcza, że bardzo mnie interesują te tematy. Przyznam, że bałam się jak ją odbiorę. Souad to kobieta, kt... więcej »
Dodali do kolekcji
goonya
cynamonowa
Paulina_Fox
sandra_katarzyna
Juni
saba1142
MissMorte
Hope
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!