Avatar @thallier3012

studentkaturystyki

@thallier3012
3 obserwujących. 3 obserwowanych.
Kanapowicz od roku. Ostatnio tutaj 6 miesięcy temu.
{} studentkaturystyki
{} Napisz wiadomość
3 obserwujących.
3 obserwowanych.
Kanapowicz od roku. Ostatnio tutaj 6 miesięcy temu.

Blog

piątek, 11 września 2020

Książki z motywem wody – jeziora, rzeki, bądź morza…

Lato pomału dobiega końca. Dni stają się coraz krótsze, jest chłodniej, ale i deszczowo. Żeby utrzymać się jeszcze w klimacie lata, a także kojarzącej się z nim wody dzisiaj chciałabym Wam polecić kilka książek w tym motywie.

• „Lato wśród wydm” oraz „Róża wiatrów” – to znakomite książki obyczajowe, których akcja toczy się nad morzem, w okolicach Dębek. Autorką jest znakomita Agnieszka Krawczyk.

• „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” oraz „Martwy sezon” – kapitalne komedie kryminalne. W takich to można się i pośmiać, i trochę wystraszyć. Akcja dzieje się w mojej ukochanej Ustce. Ich autorką jest Aneta Jadowska.

• „Była sobie rzeka” – powieść historyczna z elementami fantastyki i nutą baśniowości. W tle płynie nam tutaj rzeka Tamiza. Książka autorstwa Diane Setterfield.

• „Listy z jeziora” – ciężko mi tutaj określić typ tej książki, jest motyw kryminalny, ale przeważają wątki obyczajowe, może trochę nawet literatury pięknej. Tutaj historia toczy się nad jeziorami mazurskimi. Napisała ją Agnieszka Korol.

• „Katastrofy polskich statków” – taka tematyka nie jest dla każdego. Mnie zainteresowała kilka lat temu, kiedy usłyszałam o katastrofie statku Wilhelhm Gustloffa. Od tego czasu coraz bardziej wnikam w te tematy. Autorem jest Henryk Mąka.
{}× 4
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe