TOMIK " OWOCE JARZĘBINY" Marta Grzebuła

Okładka TOMIK " OWOCE JARZĘBINY"
autor:
Marta Grzebuła
wydawnictwo:
RADWAN
data wydania:
2011
ISBN:
9788377451489

Opis

"...Autorka stworzyła cykl wierszy, w których zawarła, jak sama mówi, „cząstki swoich chwil życia”, zarówno tych pełnych szczęścia, jak i tych pełnych goryczy. Wiersz stał się dla niej sposobem na trwanie… Są to swoiste pamiętniki, ale nie tak do końca, bo jak sama autorka twierdzi, w jednym ze swoich wierszy:

"Nie wymyśliłam tego wszystkiego i nie stworzyłam czegoś nowego, przecieram tylko utarte szlaki, poznając barwy i życia smaki”.

Tak więc dzieli się ona z nami, czyteln..ikami, każdą drobinką własnych emocji, przemyśleń i prawd, które poprzez pryzmat przeżytych chwil życia uważa za słuszne, ale nie ZA jedyne i nieomylne, ponieważ to czytelnikowi pozwala na dokonanie wyboru. W jednym ze swoich wierszy pisze: „Niczego nie mamy na własność, ani szczęścia, ani porażki”. Uświadamia nam tymi słowami, że tak naprawdę nie jesteśmy sami z własnymi problemami, z własnym cierpieniem..."

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Wiem, że mało kto dziś sięga po poezję, ale myślę, że te wiersze ten tomik poezji warto mieć w domu...To czyste emocje prawda serca...każdy w tych wierszach odszuka tego, co sam przeżył czego sam doświadczył, ale myśl... więcej »
Dodali do kolekcji
Marta22
Marta222
daria.dziedzic
misha
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!