AVALON

AVALON
Zagłęb się w świat potyczek, waśni i spisków, dzięki dostępnym w naszym sklepie dziełom kultury. Jako księgarnia historyczna mamy zaszczyt zaoferować tomiszcza, na których wypisane są dzieje narodu polskiego oraz wydarzenia z reszty świata. Szczycimy się bogatym zbiorem, jeśli chodzi o książki historyczne i wojenne, i wierzymy, iż literatura faktu ma tę cechę, że nigdy nie wychodzi z mody.

Literatura historyczna jako wehikuł czasu

Przenieś się do zamierzchłych czasów, gdy królowie władali państwami, a odpowiednikiem ciężko opancerzonego czołgu na polu bitwy był zbrojny rycerz odziany w pełną zbroję płytową. Przekonaj się, jakie intrygi knuli pretendenci, by zasiąść na wymarzonym tronie i stać się władcą danego narodu. Zdobądź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania o życiu przeciętnych wieśniaków, którzy zmagali się z biedą i niegodziwością w czasach średniowiecza.

Te wszystkie informacje czekają na Ciebie, byś wyciągnął dłoń i poznał fakty życia tamtych lat. Dowiedz się, jak wprowadzenie stanu wojennego wpłynęło na gospodarkę Polski, lub jakimi cechami król Łokietek różnił się od swojego syna. Wybierz coś dla siebie spośród dostępnej literaury faktu.

Biografie postaci historycznych jako wgląd w umysł istotnych osobistości

Biografie są gatunkiem dość specyficznym. Ich czytelność zależy nie tylko od lekkiego pióra autora, lub autorki, tekstu, ale również od życia, jakie prowadziła opisywana w danej książce postać. Czasem, gdy w grę wchodzą biografie królów polskich, opisane są wojny, czasem pokój, a jeszcze innym razem udane polowania. Zapraszamy do zapoznania się więc z biografiami osób, których życie jest dla Ciebie intrygujące i warte poznania.

Nowości

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl