BabarybaBabaryba, czyli Marek i Marta, którzy połączyli polonistykę, ochronę środowiska i historię sztuki i teraz zajmują się jedną z najfajniejszych rzeczy na świecie, czyli wydawaniem książek dla dzieci i młodszej młodzieży. Wszystkie tytuły testują na dzieciach własnych, przyjaciół oraz znajomych!
Wydawnictwo powstało w 2010 roku i jak dotąd wydało już kilkadziesiąt książek. Publikują tylko takie pozycje, które naprawdę im się podobają i które skradły ich serca.
Zaczęli od wydawania ukochanych książek ze swojego dzieciństwa. Najpierw pojawił się prześmieszny wierszyk „Kurczę blade” (tekst Wandy Chotomskiej z ilustracjami Edwarda Lutczyna). Następny był „Gałgankowy skarb” z ilustracjami i tekstem Zbigniewa Lengrena .
Wiatru w żagle dodało im wydanie „Naciśnij mnie” Herve Tulleta - książki która stała się ich znakiem rozpoznawczym i bestsellerem. Potem pojawiły się kolejne książki tego autora, a sam Herve Tullet przyjechał na ich zaproszenie do Polski.

Znajdziecie tu książki angażujące, budujące więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem. W ich ofercie są wydawnictwa interaktywne, przeznaczone do aktywnego czytania, które wciągają dziecko oraz rodzica do wspólnej zabawy.

Skąd taka nazwa?
Wymyślił ją Marek chociaż istnieje też stara piosenka o tym samym tytule. Babaryba odnosi się do warszawskiej syrenki, symbolu rodzinnego miasta.

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl