Bezdroża

Bezdroża
Wydawnictwo Bezdroża to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się wydawnictw turystycznych w Polsce.

Przewodniki Bezdroży otrzymują ogólnopolskie nagrody, od kilku lat m.in. są zdobywcami lauru Konsumenta i turystycznych Nagród Magellana. Od 2006 r. Wydawnictwo jest partnerem jednej z najlepszych marek przewodników na świecie - Michelin, a od 2008 r. Bezdroża są częścią Grupy Wydawniczej Helion. Dzisiaj przewodniki Bezdroży są jednymi z wiodących na rynku wydawniczym, przyciągając pasjonatów podróży niezmiennie wysoką jakością oraz praktycznością zawartych informacji.

W odróżnieniu od większości polskich wydawnictw przewodnikowych nasze pierwsze publikacje nie dotyczyły ani regionu Polski, ani innego zakątka Europy. Rozpoczęliśmy bowiem od Azji, a dokładniej od jej wciąż niedocenianej części - Mongolii. Pomysłodawcy serii przewodników dla globtroterów, a zarazem autorzy pierwszej publikacji tej serii wydanej w 2000 roku pt. Mongolia. Nie tylko step Dominika Zaręba i Tomasz Ostrowski zafascynowani kulturą nomadów Azji Środkowej i dziką przyrodą tego regionu postanowili podzielić się swą wiedzą z innymi.

Niemal równocześnie z mongolskim wydany został przewodnik pt. Bajkał. Morze Syberii autorstwa Julii Witczuk i Stanisława Pagacza. Kolejnym krokiem były publikacje już po terenach Europy Wschodniej - po obszarach Ukrainy i Rumunii (Bukowina. Kraina łagodności, Krym. Półwysep rozmaitości i Lwów. Miasto Wschodu i Zachodu). Dopiero w trzecim roku "dotarliśmy" nad Adriatyk (Wybrzeże Chorwacji. Od Istrii po Dalmację) i w inne miejsca. To taka nasza "droga do Europy", która tylko przez przypadek zbiega się z kierunkiem wyznaczonym w XIII wieku przez Temudżyna, władcę Imperium Mongolskiego.

Dalsze podróże Bezdroży rozwijały się już w zaskakującym tempie: w ciągu kilku zaledwie lat większość krajów Europy Środkowo-Wschodniej została opisana przez cenionych autorów, powoli także w naszej ofercie zaczęły się pojawiać tytuły obejmujące Europę Zachodnią i Północną. Ciekawym uzupełnieniem tej oferty stały się przewodniki Michelin, wydawane w dwóch seriach: Zielony Przewodnik oraz Udany Weekend. Od 2009 r. krąg podróży Bezdroży znacznie się poszerza. Pojawiły się pierwsze publikacje obejmujące Azję, Afrykę, Amerykę Południową – przewodniki po Peru, Boliwii, Tajlandii, Indiach, Chinach, Tunezji, Egipcie, Maroku.
Wydawnictwo należy do Grupa Wydawnicza HELION

Nowości

Popularne w ostatnim czasie

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl