Verbinum

Verbinum
Wydawnictwo VERBINUM zostało założone w stanie wojennym w 1982 roku.
VERBINUM ma przede wszystkim za zadanie słowem drukowanym realizować charyzmat Zgromadzenia Słowa Bożego (nazywanego też Zgromadzeniem Księży Werbistów), mianowicie głoszenie Słowa Bożego w krajach misyjnych, a w Polsce upowszechniać ideę misyjną oraz to wszystko, co z tą ideą jest związane. Stąd priorytetowymi dziedzinami tego wydawnictwa są:
- misjologia i animacja misyjna
- apostolat biblijny
- religioznawstwo
- dialog międzykulturowy i międzyreligijny
- ekumenizm.

Oprócz tych szczególnie pielęgnowanych dziedzin wydawnictwo publikuje również:
- książki z różnych dziedzin teologii
- rozważania religijne
- religijne książki dla dzieci
- religijne materiały fonograficzne (CD)
- religijne materiały wideo i DVD.

W ciągu ostatnich lat książki Wydawnictwa VERBINUM zdobyły 4 nagrody Feniksa i jedno wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, prestiżową, (ogólnopolską) Nagrodę im. Jana Długosza, Nagrodę im. Ks. Józefa Tischnera i raz tytuł Książki Roku – w sumie 8 nagród i wyróżnień.
Wysoki prestiż zawdzięcza VERBINUM unikatowym, pionierskim, na rynku Europy Środkowej takim publikacjom jak np. „Międzynarodowy (i ekumeniczny) komentarz do Pisma św.” Teraz wydany w formie płyty CD wraz z wyszukiwarką w formacie PDF, pionierski w Europie, trzytomowy „Leksykon duchowieństwa represjonowanego w PRL w latach 1945-1989. Pomordowani – więzieni – wygnani”, „Leksykon socjologii religii”, czy też liczący blisko 1000 stron „Leksykon pedagogiki religii” . Powszechnym uznaniem cieszy się liczna seria słowników z zakresu teologii, religioznawstwa, misji, etnologii i nauk pokrewnych oraz ogromnie popularne kalendarze kieszonkowe „Słowa Bożego”, tzw. „Agendy biblijne” z czytaniami Pisma św. na każdy dzień oraz kalendarz ścienny „Czas Słowa Bożego”. Nowością jest komentarz na Wielki Post w formie rozważań wraz z Ewangelią na dany dzień oraz pięknymi zdjęciami misyjnymi.

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl