Z tęsknoty za Judy Anne, Cassidy

Okładka Z tęsknoty za Judy
autor:
Anne, Cassidy
wydawnictwo:
Stentor
data wydania:
2009
ISBN:
9788361245353

Opis

Pięcioletnia Judy zaginęła osiem lat temu, ale jej starsza siostra Kim wciąż nie potrafi się uwolnić od poczucia winy. Feralnego popołudnia Judy była pod jej opieką. Pewnego dnia, po latach, pojawiają się ślady prowadzące do rozwiązania zagadki zniknięcia dziewczynki. Może to, że Judy żyje, nie jest tylko na nowo obudzoną nadzieją jej rodziców i siedemnastoletniej siostry? Śledztwo, którego podejmuje się Kim, przyniesie bolesne, ale oczyszczające dla całej rodziny zakończenie?

Słowa kluczowe

Od dawna chciałam przeczytać ,,Z tęsknoty za Judy'' autorstwa Anne Cassidy i kiedy dowiedziałam się, że mam taką możliwość uśmiechałam się od ucha do ucha. :) Książka porusza trudny temat, zaginięcie małej dziewczynki, śledztwo, uczucia starszej siostry która częściowo obwinia się za to. Lekturę ... więcej »
Jedno niewłaściwe zdanie, jeden zły gest, a raczej jego brak. Może doprowadzić do tragedii, bo inne rzeczy mogą być dla nas ważniejsze od rodziny, a to właśnie ona powinna być tym najważniejszym. Jeśli nie, potem pozostaje tylko ostatnie wspomnienie, w wielu przypadkach złe. Kiedy stracimy na chw... więcej »
To pierwsza książka wydawnictwa STENTOR, którą miałam zaszczyt przeczytać. Dlaczego wybrałam właśnie książkę tak niepozorną, której okładka nie mówi zbyt wiele? Co mnie do niej przyciągnęło.. Może krótki opis, który poruszył podświadomość.. może tajemniczy tytuł.. Jedno wiem, nie żałuję dec... więcej »
Anne Cassidy to Brytyjka z zamiłowaniem do kryminałów i dreszczowców dla nastolatków. Napisała aż osiem książek należących do tego gatunku. Jest również autorką powieści obyczajowych skierowanych do młodych odbiorców, gdzie porusza trudne problemy, z którymi boryka się na co dzień dojrzewająca mł... więcej »
Anne Cassidy urodziła się w 1952r. w Londynie. Jej specjalnością są kryminały i dreszczowce dla nastolatków. Pisuje także powieści obyczajowe dla młodych czytelników. Zajmuje się w nich problemami trudnego dzieciństwa i skomplikowanymi życiowymi decyzjami, które muszą podejmować nastolatki. Cassi... więcej »
„- Wiele osób pogrążonych w smutku po stracie bliskiej osoby ma poczucie winy z powodu ostatnich spędzonych z nią chwil. (...) Nagła i nieoczekiwana strata nie pozwala ludziom zakończyć różnych spraw tak, jakby chcieli.”* Łatwiej jest pogodzić się z odejściem bliskiej osoby jeśli się jej sp... więcej »
Bez śladu.
Recenzent: versatile
Z rodzeństwem jest tak, że nigdy się go nie docenia. Młodsze szkraby irytują nas swoją ciekawością, chęcią zabawy a przede wszystkim bezustannym pytaniem „Mogę iść z Tobą?”, natomiast starsi patrzą na nas z wyższością, a rodzice stawiają ich jako wzór do naśladowania. Nie zmienia to jednak faktu,... więcej »
W dzisiejszych czasach wiele się słyszy o zaginięciach dzieci. Jednak coraz mniej ludzi zaczęło się tym interesować, przechodzi obok takich spraw obojętnie. Dlaczego? Tak często słyszymy informacje o zniknięciu dziecka, że stało się to dla nas codziennością, częścią życia. „To jak zwykle wina ro... więcej »
Książka opowiada o zaginięciu pięcioletniej Judy, która była pod opieką swojej dziewięcioletniej siostry Kim. Dziewczyna miała na to popołudnie inne plany niż zajmowanie się młodszą siostrą. Umówiła się ze swoją przyjaciółką Teresą. Jednak kiedy mama dała jej pięć funtów do podziału na wszystkie... więcej »
Czytałam wiele Waszych opinii na temat tej książki. Jedyne były pochlebne, inne przeciętne a jeszcze inni uważali, że to kompletna porażka i zmarnowanie czasu. Ja, gdy przeczytałam notę od wydawcy wiedziałam, że muszę ją przeczytać bez względu na Wasze opinie. Mi osobiście książka bardzo wciągn... więcej »
Czytałam wiele Waszych opinii na temat tej książki. Jedyne były pochlebne, inne przeciętne a jeszcze inni uważali, że to kompletna porażka i zmarnowanie czasu. Ja, gdy przeczytałam notę od wydawcy wiedziałam, że muszę ją przeczytać bez względu na Wasze opinie. Mi osobiście książka bardzo wcią... więcej »
Kim była umówionana spotkanie z swoją najlepszą przyjaciółką. Pechem, jej młodsza siostra także pragnęła tam być. Z przymusu zabiera pięcioletnia Judy. Jednak ten dzień nie układa się tak,jak dziewczyna sobie wymarzyła. Po kłótni, Judy wyszła i nigdy nie wróciła. Osiem lat minęło, a Judy nadal n... więcej »
Dodali do kolekcji
tomorrow07
rosamund
Ania1408
Patrycja0110
Kaami
CupOfLove
natkawes
Natalie006
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!