Zaklinacz koni Nicholas Evans

Okładka Zaklinacz koni
autor:
Nicholas Evans
wydawnictwo:
ZYSK I S-KA
data wydania:
2010
ISBN:
9788375062595

Opis

ziewczynka i jej koń nieoczekiwanie dostają się pod koła wielkiej ciężarówki. Nie ma ofiar śmiertelnych, ale wypadek wywiera destrukcyjny wpływ zarówno na życie dziewczynki, jak i jej konia. Matka poszkodowanej nie zgadza się na uśpienie straszliwie poranionego konia, czując, że wówczas w jej córce również coś umrze. Przejeżdża pół Ameryki w poszukiwaniu zaklinacza - człowieka, który potrafi oddziaływać na psychikę koni... Prawa do ekranizacji książki zostały sprzedane Hollywood Pictures i Robert..owi Redfordowi za rekordową sumę trzech milionów dolarów, a prawa do tłumaczenia osiemnastu krajom na całym świecie.
W wyreżyserowanym przez Roberta Redforda na jej podstawie filmie wystapili m.in. Scarlett Johansson, Kirstin Scott Thomas, Chris Cooper, Sam Neill oraz Robert Redford.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zaklinacz dusz
Recenzent: laureina
Nicholas Evans urodził się w 1950 roku w Bromsgrove. Jako młody człowiek podróżował po Afryce, gdzie pracował dla międzynarodowej organizacji charytatywnej Voluntary Service Overseas. Po powrocie do Anglii, ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Oksfordzkim. Po studiach pracował jako reporte... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje Uważam, że ta książka jest wspaniała. Wzruszyła mnie do granic możliwości... Opowiada o miłości, przyjaźni i więzi miedzy człowiekiem, a zwierzęciem. Jak widać jest ona nie przerywalna. Książkę oceniam wysoko, ale nie maksymalnie, poni... więcej »
Zaklinacz koni
Recenzent: sun
Wspaniała powieść, pięknie napisana. Są w niej zawarte barwne opisy postaci i przyrody. Po tragicznym wypadku, jakiemu ulega nastoletnia Grace, nic nie jest takie, jak było. Jej najlepsza przyjaciółka ginie, a ona sama traci nogę. Koń który się z nią wychował, po wypadku staje się narowisty. Grac... więcej »
"Chyba to właśnie jest wieczność. Po prostu jeden długi ciąg takich "teraz". I chyba też wszystko, co można zrobić, to spróbować żyć jednym teraz w danej chwili, nie zawracać sobie zbytnio głowy poprzednim teraz albo następnym "teraz". Po książkę sięgnęłam, ponieważ wiele osób mi ją polecało. ... więcej »
Dodali do kolekcji
BP
gosiaw
Kasia1382
floks
pauleena
Lilia
Nermal
gwell
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!