Książkowy Sylwester

Autor: Dominika Róg-Górecka ·1 minuta
2022-12-30 6 komentarzy 16 Polubień
Książkowy Sylwester

Książek na święta nie brakuje. Pierniczki, choinka i magia wigilijnej nocy to idealne rekwizyty dla ciepłych, podnoszących na duchu historii. Nic więc dziwnego, że powieści z tym motywem jest całe mnóstwo. A co z Sylwestrem? Czy największa doroczna impreza również doczekała się chociaż kilku książek? Sprawdźmy!

 

 

I szczęśliwego Nowego Roku?”, Holly Bourne

 

Na dobry początek mam dla Was książkę młodzieżową i od razu czwarty tom serii. Evie, Amber i Lottie spotykają się pierwszy raz, odkąd skończyły szkołę. Liczą na szaloną, niezapomnianą zabawę. Jednak nie zabraknie też miejsca na sekrety, łzy i emocje. Cóż, tej nocy z pewnością nie zapomną.

     
 

Karylion. Goblinowa opowieść o dzwonach, które wypędziły graniem stary rok i przywołały nowy”, Charles Dickens

 

Dla kontrastu tym razem pora na klasykę. Autor „Opowieści wigilijnej” ma też w swoim dorobku historię idealną na Sylwestra. Bohaterem tej opowieści jest Toby Veck, zwykły człowiek, który ledwie wiąże koniec z końcem. A jakby tego było mało, życie stara się mu uprzykrzyć pewien goblin. Czy mimo wszystko historia ta zakończy się dobrze?

     
 

Szczęśliwego Nowego Roku”, Malin Stehn

 

A może macie ochotę na kryminał? Tym razem jest to opowieść znana jak świat, kiedy rodzice balują, ich nastoletnie dzieci imprezują po swojemu. Jednak tutaj normalność się kończy. Na drugi dzień okazuje się bowiem, że jedna z nastolatek zaginęła. W sprawę szybko włącza się policja, a na jaw wychodzą mroczne sekrety. Jak się okazuje, jest ich znacznie więcej, niż by się tego można było spodziewać.

     
 

Świętowanie chińskiego Nowego Roku”, Sanmu Tang

 

Chociaż chiński Nowy Rok wypada 22 stycznia, to już teraz można o nim trochę poczytać. Ta książeczka pokaże dzieciom, jak złożony i ciekawy jest świat, a Nowy Rok nie wszędzie przypada w ten sam dzień.

     
 

O Nowym Roku i Młynarzu Sylwestrze”, Lucyna Krzemieniecka

 

Lubicie nieco starsze, rymowane bajki? Bez wątpienia mają one swój niepowtarzalny klimat! W tej opowieści imieniny Sylwestra obchodzone będą z należną pompą i całą wsią. A jak? Przekonajcie się sami!

 

Znacie inne książki z motywem Nowego Roku lub Sylwestra? Jeśli tak, koniecznie podajcie mi ich tytuły. Chętnie też dowiem się jak wyglądają Wasze plany na tą wyjątkową noc. Ciepły koc i książka? A może impreza do białego rana?

× 16 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Sylwester rodzinnie, przy dobrym jedzonku i winie, raczej nie będzie czasu na książkę. A po północy z balkonu będziemy obserwować całą dolinę Inn, Schwaz i oglądać fajerwerki, chociaż po północy cała dolina zasnuta jest dymami, jak kołderką i mało co widać. Jednak w samej wiosce i na okolicznych zboczach można podziwiać fajerwerki.
Przeglądając nasz zbiór książek znalazłam:
Dzwony które dzwonią gdy odchodzi stary rok a nadchodzi nowy -Charles Dickens
Pączek wita Nowy Rok - Magdalena J. Sakowska
Pamiętny Sylwester - Ireneusz Bedwin
Sylwester z duchami - Tom B. Stone
Ostatni sylwester ludzkości - Niccolo Ammaniti
Sylwestrowe race - Paweł Müller
Książka Ammanitiego zainteresowała mnie.
U mnie już słychać fajerwerki.
× 3
@alinaz5
@alinaz5 · około rok temu
Każda akcja wspierająca czytanie warta jest poparcia, ta również. Gratuluję jej pomysłodawcom.
× 3
@OutLet
@OutLet · około rok temu
Sylwestra spędzę z Małą Syberią Anttiego Tuomainena, pewnie uda mi się ją doczytać w tym dniu (albo tej nocy). Co ciekawe, kilka lat temu też kończyłam rok z jego książką, wtedy to była powieść Kopaliśmy sobie grób. :)
× 2
@Lorian
@Lorian · około rok temu
U mnie była próba snu (nieudana), czytanie już przeczytanych Thorgali i uspokajanie psa :>
× 2
@meryluczytelniczka
@meryluczytelniczka · około rok temu
Sylwestrowych książek niewiele, za to już wkrótce czeka nas walentynkowe tsunami ;)
× 2
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Walentynkowe tsunami omijam z daleka.
× 4
@jagodabuch
@jagodabuch · około rok temu
Sylwester spędziłam z książką w łóżku przytulając psa
× 1
© 2007 - 2024 nakanapie.pl