Kto zdobędzie nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej za 2020 rok?

Autor: Vernau ·1 minuta
2021-08-02 2 komentarze 12 Polubień
Kto zdobędzie nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej za 2020 rok?

Polska powieść kryminalna ma się świetnie. Jednym z dowodów na to jest festiwal Kryminalna Piła, na którym corocznie wręcza się nagrodę dla Najlepszej Miejskiej Powieści Kryminalnej. Twórcą wyróżnienia jest Leszek Koźmiński – osoba niezwykle ciekawa, były policjant kryminalny, z wykształcenia polonista, a obecnie wykładowca kryminalistyki w Szkole Policji w Pile.


W tym roku do nagrody nominowano następujące pięć powieści:

1. „Cios kończący” Mariusza Czubaja – Wydawnictwo W.A.B

Mariusz Czubaj to uznany autor powieści kryminalnych. W książce „Cios kończący” żegna się ze swoim bohaterem, profilerem – Rudolfem Heinzem. Poświęcił mu sześć swoich powieści. Wielbiciele polskich kryminałów wiedzą, że czas przeznaczony na ich przeczytanie nie jest czasem straconym.

2. „Zaśpiewaj mi kołysankę” Ryszarda Ćwirleja - Czwarta Strona

Również Ryszard Ćwirlej należy do czołówki autorów polskich powieści sensacyjnych.
Napisał świetny cykl książek „Milicjanci z Poznania” oraz serię kryminałów retro z podkomisarzem Antonim Fischerem. „Zaśpiewaj mi kołysankę” to piąte spotkanie z przedwojennym policjantem. Akcja powieści dzieje się oczywiście w Poznaniu.

3. „Wyspa zero” Jarosława Sokoła – Wydawnictwo Dolnośląskie

Z kolei Jarosław Sokół zaprasza nas w swojej książce do powojennego Świnoujścia. Jest maj 1945 roku, a przedwojenny policjant – Adam Kostrzewa, bohater nowej serii autora, prowadzi śledztwo w sprawie zabójstw byłych więźniów obozów koncentracyjnych.

4. „Blizny” Marka Stelara – Wydawnictwo Filia

Ta książka to obowiązkowa lektura dla wielbicieli szczecińskich kryminałów. Marek Stelar, doświadczony już autor powieści sensacyjnych, otwiera nią nowy cykl z nadkomisarzem Tomaszem Rędzią. Oczywiście akcja rozgrywa się w Szczecinie, ulubionym mieście pisarza.

5. „Blizna” Przemysława Żarskiego – Czwarta Strona

Tym razem komisarz Robert Kreft prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa młodej kobiety znalezionej w stodole. Okazuje się, że coś łączy to zabójstwo z przeszłością komisarza.

Przed nami jeszcze miesiąc wakacji, więc wielbiciele polskich powieści sensacyjnych mogą śmiało zabierać się za czytanie książek nominowanych do nagrody Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej za rok 2020.

A kto wygra? Aby poznać zwycięzcę musimy poczekać do przełomu września i października. W dniach 29.09 – 02.10.2021 odbędzie się festiwal Kryminalna Piła, na którym poznamy laureata konkursu.

Miłego czytania!

Izabela Vernau

źródło: http://blog.kryminalnapila.pl/nagroda-kryminalnej-pily-2021-nominacje/

× 12 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Nie mam swojego ulubionego z tej grupy nominowanych pisarzy do nagrody Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej za 2020 rok.
Znam nazwiska 2 pisarzy: Pana Mariusza Czubaja i Pana Ryszarda Ćwirleja. Trzymam kciuki za wszystkich wymienionych pisarzy.
× 2
@Vernau
@Vernau · ponad 2 lata temu
To są z pewnością ciekawe książki dla osób lubiących czytać polskie powieści kryminalne.
× 1
@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
Nie da rady nic z tego przeczytać, bat wisi nad głową. ;-)
× 2
@Vernau
@Vernau · ponad 2 lata temu
No, tak @Fredkowski z batem stoi nad tobą 😂 Ale potem, jaka będzie frajda, super prezent od Wiesi 😊
× 2
@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
@Fredkowski jak @Fredkowski, ale @Mackowy to na pewno. :D
× 2