Stephen King planuje książkę o pandemii

Autor: juliastrach
2021-08-10 10 komentarzy 19 Polubień
Stephen King planuje książkę o pandemii

Król horrorów niedawno był gościem amerykańskiego talk-show The View, w którym promował swoją nową powieść kryminalną „Billy Summers”. W rozmowie opowiedział również o pomyśle nad kolejną książkę.


Pisarz ujawnił, że pierwotnie akcja powieści miała toczyć się w 2020 roku, jednak później zdecydował przenieść fabułę do 2019 roku. Wszystko po to, aby historia była bardziej wiarygodna. W „Billy Summers” autor wysłał bohaterów w rejs statkiem. Jednak w prawdziwym świecie w 2020 roku wprowadzono restrykcje, dlatego taka fabuła nie byłaby możliwa.

King uznał, że w kolejnej powieści chciałby opisać sytuacje związane z pandemią i koronawirusem:

„Chcę teraz napisać książkę, która dotyczyć będzie bezpośrednio koronawirusa. Chcę jej fabułę osadzić w 2020. Jestem ciekawy, jak to wyjdzie. To będzie trudny temat”.

Co sądzicie o tym pomyśle? Uważacie, że to ciekawy pomysł?

Julia Strach
× 19 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Fredkowski
@Fredkowski · ponad 2 lata temu
Nope. Nie chcę czytać książek o koronawirusie i tej zasranej pandemii. Chcę, żeby się już skończyła. Wujek Stephen byłby jakiś horror w kosmosie wymyślił, o! Taka jego polemika z ultra pozytywnym Andy Weirem :)
× 8
@Antytoksyna
@Antytoksyna · ponad 2 lata temu
Jeszcze trochę literek w alfabecie zostało, więc pewnie nie tak szybko, raczej do 2023 się przeciągnie :(
× 3
@yhera
@yhera · ponad 2 lata temu
W sumie nie da się uniknąć roku 2020 i nie wspomnieć o koronce. Ale fakt, historii osadzonej stricte w tej tematyce bym czytać nie chciała.
@aleksiunka mamy już kappę i lambdę, mało już zostało ;)
× 4
@Fredkowski
@Fredkowski · ponad 2 lata temu
Całe szczęście nie jadą według polskiego alfabetu. Jest to jakieś pocieszenie :D
× 4
@yhera
@yhera · ponad 2 lata temu
najważniejsze to znaleźć pozytywny aspekt :D
× 5
@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Wystarczą codzienne wiadomości o koronce, nie chcę jeszcze czytać powieści o niej. Mistrz jednak pomyślał, że może być niezła kasa za taką powieść.
× 5
@Armand_Duval
@Armand_Duval · ponad 2 lata temu
Niech napisze taką, w której rządy, media, etc. robią ludzi w chuja, że jest jakaś straszna pandemia i nie wolno z domu wychodzić. :)
× 3
@Booka
@Booka · ponad 2 lata temu
Coś jak w filmie"Trumna Show". A czekaj, Stefan już o czymś podobnym nie pisał? Nie czytałam " Pod kopułą" ale ten tytuł mi się nasunął.
@paulina2701
@paulina2701 · ponad 2 lata temu
A ja jestem ciekawa co S.King wymyśli. Kilka osób zdecydowało się na pisanie o pandemii już na początku jej trwania, kiedy panował totalny chaos informacyjny i całkiem ciekawie im to wyszło. Czas zdecydowanie sprzyjał wtedy pisaniu. W przypadku Kinga temat byłby już nieco bardziej "przetrawiony".
× 1
@stos_ksiazek
@stos_ksiazek · ponad 2 lata temu
Też jestem ciekawa takiej książki :)
× 1
@czytadlo.pisadlo
@czytadlo.pisadlo · ponad 2 lata temu
Powiem tak... W wydaniu tego autora, temat moze być wyjątkowo upiornie przedstawiony....
× 1
@Lady_in_Red
@Lady_in_Red · ponad 2 lata temu
Dla mnie brzmi to mega ciekawie. Zdarzyło mi się czytać pewne opowiadanie o wybuchu innej epidemii w czasie, gdy w mediach zaczynano mówić o koronawirusie i przyznam, że momentami wywoływało to dreszczyk na plecach. Jestem ogromnie ciekawa co mogłoby wyjść spod pióra mistrza horrorów z tak nieograniczoną wizją świata. O ile temat pandemii jest mocno dyskusyjny, ja z pewnością z ciekawości sięgnęłabym po tę książkę, zwłaszcza widząc nazwisko autora po którym wiem, że mogę się spodziewać wielu mocnych wrażeń.
@Aleksandra_Kirwiel
@Aleksandra_Kirwiel · ponad 2 lata temu
Nie... nabijanie sobie kobzy tym tematem, to by było bardzo słabe posuniecie ze strony tego autora. Poza tym, czytać o tym w książce, po co, ten horror mozna oglądać codziennie po 19 w TV XD
@milalettere
@milalettere · ponad 2 lata temu
Na pewno w przyszłości taka książka by się dobrze przyjęła. Kto wie, może tym razem King będzie doceniony dopiero po tym, jak pandemia przycichnie... Ja jednak jestem ciekawa tej pozycji już teraz :)
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Teraz informacji o pandemii i kolejnych odmianach koronawirusa jest już za dużo. Myślę, że ludzie potrzebują czegoś innego, za kilka/ kilkanaście lat może to być dobry pomysł.
@Airain
@Airain · ponad 2 lata temu
Steve, przecież już pisałeś, i to nie raz. Wymyśl coś nowego i daj odetchnąć od wirusów.
@Booka
@Booka · ponad 2 lata temu
O kurczę to jak on nie pamięta, że już coś podobnego pisał to mogą być oznaki demencji! A tak na serio to mógłby odpuścić, wystarczy, że codziennie bombardują nas tym koronawirusem od ponad roku non stop przy każdej okazji...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl