Zabierz Wiedźmina na spacer – pokonacie razem kilka potworów!

Autor: dominika.nawidelcu ·1 minuta
2021-07-21 4 komentarze 9 Polubień
Zabierz Wiedźmina na spacer – pokonacie razem kilka potworów!

Piękna pogoda zachęca do wychodzenia z domu. A gdyby tak, zupełnie przy okazji, wcielić się w pogromcę potworów? Strzyga na podwórku, utopiec koło stawu, to wszystko może się zdarzyć!


„Nie mam nic przeciwko wiedźminom. Niech sobie polują na wampiry. Byleby tylko płacili podatki”.

Dokładnie dziś swojej premiery doczekała się zapowiadana od dłuższego czasu gra mobilna – Wiedźmin: Pogromca Potworów. Produkcja została wydana przez studio CD Projekt (a dokładniej przez spółkę zależną Spokko) i na ten moment jest to aplikacja darmowa, za to zawierająca nieobligatoryjne mikropłatności.

„Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi”.

W swoich założeniach zabawa przypomina Pokemon Go. Gracz wciela się w wykreowanego przez siebie wiedźmina, a następnie poluje na potwory w bliższym i dalszym otoczeniu. Przy okazji zbiera składniki na mikstury i doskonali swoją sztukę walki. Jednak, jak twierdzą twórcy gry, w porównaniu do Pokemonów Wiedźmin ma być trudniejszy. Produkcja CD Projektu stawia też na samodzielną zabawę, a jedynym elementem współpracy jest możliwość dodania innego gracza do znajomych.

Na ten moment o fabule można powiedzieć tyle, że rozgrywa się na 250 lat przed „Sagą o wiedźminie”, w czasach, kiedy wiedźmińskie szkoły mają się dobrze i trenują wielu adeptów. Jak twierdzą twórcy, w kolejnych aktualizacjach będziemy mogli obserwować konsekwencje podejmowanych obecnie decyzji.

Nie wiem, jak Wy, ale ja już naostrzyłam miecze (pobrałam grę) i pilnie trenuję (w samouczku), by zaraz wyjść na spacer i pokonywać potwory. Co myślicie o pomyśle na taki rodzaj zabawy? Czy gra zainteresuje też osoby, które lubią książki o Wiedźminie?

Dominika Róg-Górecka
× 9 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Johnson
@Johnson · ponad 2 lata temu
O. Do sprawdzenia! :D Byleby nie wejść w słup z tego gapienia się w telefon :P
× 3
@Chassefierre
@Chassefierre · ponad 2 lata temu
Zazdraszczam, na moim telefonie nie pójdzie... :(
× 1
@stos_ksiazek
@stos_ksiazek · ponad 2 lata temu
Za namową męża zainstalowałem. W PokemonGo ciągle gram to i wypróbuję też Wiedźmina. Podoba mi się w tej grze to, że do potworów trzeba się udać w wybrane miejsce. Dzięki temu jest to większe wyzwanie.🙂