Alex Michaelides

Alex Michaelides

Autor, 43 lata 164 czytelników
Obserwuj
7.5 /10
153 oceny z 1 książki,
przez 153 kanapowiczów
Urodzony 4 września 1977 roku na Cyprze (Cypr)
Studiował literaturę angielską na Uniwersytecie w Cambridge oraz psychoterapię, uzyskał też dyplom ze scenopisarstwa w American Film Institute w Los Angeles.
Twórca scenariuszy do filmów „The Devil You Know” (2013) i „The Con is On” (2018) z udziałem m.in. Umy Thurman, Tima Rotha i Sofii Vergary. Przez dwa lata pracował jako opiekun na oddziale psychiatrycznym dla młodzieży. Wykorzystał te doświadczenia przy pisaniu swojej pierwszej powieści „Pacjentka” (2019).
Kategorie
Sensacja Thriller

Książki

Książka Pacjentka
3 wydania
Pacjentka
Alex Michaelides
{}7.5/10
Na tę okazję Theo Faber, psychoterapeuta sądowy czekał od lat. Nareszcie otrzymał upragnioną posadę w The Grove, szpitalu psychiatrycznym o podwyższonym rygorze. Nie skusiła go jednak perspektywa pod...

Obserwujący (1)

KA

Komentarze

Cytaty Alex Michaelides

,, Każda nasza wspólna chwila budziła we mnie pokorę i wdzięczność. Miałem świadomość tego, jak niesamowicie mi się poszczęściło, że poznałem miłość będącą taką rzadkością, innym fortuna tak nie sprzyja. Większość moich pacjentów nie kochano.''
- ,, Teraz już rozumiem- szepnęła mi do ucha- Rozumiem wszystko. I kocham cię jeszcze bardziej. Nie wyjaśniła nic więcej. Nie musiała.''
Zabójcza wściekłość nie rodzi się w teraźniejszości. Wywodzi się z czasów sprzed pamięci ze świata wczesnego dzieciństwa, z krzywd i złego traktowania we wczesnym życiu, narasta z upływem lat i wreszcie eksploduje - zwykle skierowana na niewłaściwy cel.
"Łapanie znikających płatków śniegu przypomina trochę chwytanie szczęścia. W miejsce posiadania natychmiast pojawia się pustka."
Alex Michaelides
{}× 1 Link
"Łapanie znikających płatków śniegu przypomina trochę chwytanie szczęścia. W miejsce posiadania natychmiast pojawia się pustka"
Łapanie znikających płatków śniegu przypomina trochę chwytanie szczęścia. W miejsce posiadania natychmiast pojawia się pustka.
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe