Alex Michaelides
Zostań fanem autora:
× 2

Alex Michaelides

Autor, 46 lat 298 czytelników
7.2 /10
309 ocen z 3 książek,
przez 289 kanapowiczów
Urodzony 4 września 1977 roku na Cyprze (Cypr)
Alex Michaelides to znakomity pisarz i scenarzysta urodzony na Cyprze, który zdobył uznanie w świecie literackim dzięki swojej niezwykłej kreatywności i wyjątkowym doświadczeniom. Studiował literaturę angielską na prestiżowym Uniwersytecie w Cambridge, gdzie zgłębiał tajniki literackie i rozwijał swoją pasję do pisarstwa. Jego edukacja nie zakończyła się jednak na tym, gdyż Michaelides zdecydował się również na studia z zakresu psychoterapii, dzięki którym mógł lepiej zrozumieć ludzką psychikę i zastosować tę wiedzę w swoich pracach.


Nie ograniczając się tylko do pisarstwa, Alex Michaelides ukończył również studia ze scenopisarstwa w renomowanym American Film Institute w Los Angeles. To tam nauczył się tworzyć oryginalne scenariusze, które pozwoliły mu zdobyć uznanie w branży filmowej. Jego talent jako scenarzysty można było podziwiać w filmach "The Devil You Know" (2013) i "The Con is On" (2018), w których wystąpili tacy aktorzy jak Uma Thurman, Tim Roth czy Sofia Vergara.


Przed rozpoczęciem kariery jako pisarz i scenarzysta, Alex Michaelides przez dwa lata zdobywał cenne doświadczenie zawodowe jako opiekun na oddziale psychiatrycznym dla młodzieży. To właśnie te doświadczenia okazały się kluczowe przy pisaniu jego pierwszej powieści "Pacjentka" (2019), która dzięki swojej intrygującej fabule i wnikliwej analizie ludzkiej psychiki zdobyła szerokie grono czytelników.


Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom i doświadczeniom, Alex Michaelides stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy i scenarzystów, zdobywając szereg prestiżowych nagród i wyróżnień. Jego twórczość docenić można zarówno w literaturze, jak i w kinie, a jego niezwykłe historie oraz zrozumienie ludzkiej duszy sprawiają, że czytelnicy na całym świecie chętnie sięgają po jego książki.

Warto zauważyć, że poza powieściami i scenopisarstwem, Alex Michaelides odnosi także sukcesy jako dramaturg. W 2009 roku jego sztuka "The Marrying of Ann Leete" została wyprodukowana w prestiżowym Theatre Royal w Bath, a następnie pokazywana w teatrach w całej Wielkiej Brytanii. Kolejna sztuka, "Milk" (2012), została nominowana do nagrody Bruntwood Prize for Playwriting. W 2014 roku Michaelides napisał sztukę "The Cypriot Plays", która była inspirowana historią Cypru, a w szczególności podziałem wyspy na północną i południową część.


Pisarz nie ukrywa swojego zamiłowania do sztuki i kultury, co często wpływa na jego twórczość. W jednym z wywiadów zdradził, że uwielbia malarstwo i regularnie odwiedza galerie sztuki w Londynie, gdzie mieszka. Fascynuje go także teatr i muzyka klasyczna, co znalazło swoje odbicie w jego powieściach, w których często pojawiają się motywy kulturowe i artystyczne.


Nie bez znaczenia dla popularności pisarza jest także fakt, że jest aktywny na mediach społecznościowych, a w szczególności na Twitterze, gdzie regularnie dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami, inspiracjami i najnowszymi projektami. Dzięki temu zyskuje lojalne grono czytelników, którzy czekają na każdą nową książkę od Alexa Michaelidesa.


Kategorie
Sensacja Thriller

Książki

Pacjentka
4 wydania
Pacjentka
Alex Michaelides
7.5/10

Na tę okazję Theo Faber, psychoterapeuta sądowy czekał od lat. Nareszcie otrzymał upragnioną posadę w The Grove, szpitalu psychiatrycznym o podwyższonym rygorze. Nie skusiła go jednak perspektywa pod...

Boginie
Boginie
Alex Michaelides
7.1/10

Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzma...

Furia
Furia
Alex Michaelides
7/10

Autor międzynarodowego bestsellera „Pacjentka”, obsypanego nagrodami w Polsce i za granicą, powraca z kolejnym mistrzowskim thrillerem. „Furia”, po grecku οργή, tak miejscowi nazywają wiatr wiruj...

Cytaty

"Łapanie znikających płatków śniegu przypomina trochę chwytanie szczęścia. W miejsce posiadania natychmiast pojawia się pustka"
,, Każda nasza wspólna chwila budziła we mnie pokorę i wdzięczność. Miałem świadomość tego, jak niesamowicie mi się poszczęściło, że poznałem miłość będącą taką rzadkością, innym fortuna tak nie sprzyja. Większość moich pacjentów nie kochano.''
Ludzie chcą czytać o ludziach – i z doświadczenia wiem, że z reguły przeskakują opisowe akapity.
Mam niejaki problem z czasem. Nie jestem pewien, gdzie jestem – w teraźniejszości czy przeszłości. Wiem, gdzie bym był, gdybym miał choć połowę szansy. Dałbym wszystko za to, by tam teraz wrócić.

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl