Cytaty Alex Michaelides

Dodaj cytat
"Łapanie znikających płatków śniegu przypomina trochę chwytanie szczęścia. W miejsce posiadania natychmiast pojawia się pustka"
,, Każda nasza wspólna chwila budziła we mnie pokorę i wdzięczność. Miałem świadomość tego, jak niesamowicie mi się poszczęściło, że poznałem miłość będącą taką rzadkością, innym fortuna tak nie sprzyja. Większość moich pacjentów nie kochano.''
Pamiętaj, że miłość bez uczciwości nie zasługuje na miano miłości.
Zabójcza wściekłość nie rodzi się w teraźniejszości. Wywodzi się z czasów sprzed pamięci ze świata wczesnego dzieciństwa, z krzywd i złego traktowania we wczesnym życiu, narasta z upływem lat i wreszcie eksploduje - zwykle skierowana na niewłaściwy cel.
Łapanie znikających płatków śniegu przypomina trochę chwytanie szczęścia. W miejsce posiadania natychmiast pojawia się pustka.
"Łapanie znikających płatków śniegu przypomina trochę chwytanie szczęścia. W miejsce posiadania natychmiast pojawia się pustka."
- ,, Teraz już rozumiem- szepnęła mi do ucha- Rozumiem wszystko. I kocham cię jeszcze bardziej. Nie wyjaśniła nic więcej. Nie musiała.''
Gdybym przyszedł na świat w starożytnej Grecji, tragedię moich narodzin zwiastowałby szereg złych omenów i horoskopów. Zaćmienia, gorejące komety, złowieszcze przepowiednie...
Jeżeli nie uzmysławiacie sobie transcendencji, jeżeli nie jesteście świadomi cudownej tajemnicy życia i śmierci, w której macie szczęście uczestniczyć, jeżeli nie napawa ro was radością i zachwytem... to równie dobrze możecie nie żyć.
Właśnie o tym są greckie sztuki. O tym, co to znaczy być człowiekiem. Co to znaczy żyć. I jeżeli tego nie dostrzegacie, czytając je, jeżeli widzicie w nich tylko zbiór martwych słów, to wszystko traccicie. Tracicie nie tylko w kontekście lektury dramatów, ale i w życiu, tu i teraz.
Wcześnie nauczyłem się również, by nie chodzić po ziemi, tylko stąpać po sieci niewidzialnych lin wiszących nad nią. Musiałem poruszać się po nich ostrożnie, by nie zsunąć się w przepaść.
"Kto ma oczy do patrzenia i uszy do słuchania, może się przekonać, że żaden śmiertelnik nie jest w stanie utrzymać niczego w tajemnicy. Kiedy milczą jego usta, gada za pomocą koniuszków palców, zdrada sączy się z niego każdym porem ciała."
"... Miłość bez uczciwości nie zasługuje na miano miłości."
,, Tak więc wszyscy są szczęśliwi . Zwłaszcza Ja.''
,, Nie ma takiego czegoś jak niemowlę, Nasza osobowość nie rozwija się w izolacji, ale w relacji z drugim człowiekiem- kształtują nas i dopełniają niewidzialne, niezapamiętane siły, a konkretniej - nasi rodzice''.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl