Czesław Okołów

Czesław Okołów

Autor, zmarł w 2016 (żył 80 lat)
Obserwuj
Urodzony 21 grudnia 1935 roku w Polsce
polski leśnik, entomolog, bibliograf, filatelista i przewodnik turystyczny, wieloletni dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego.

Czesław Okołów był ogromnym autorytetem i jedną ze znaczących postaci nie tylko w świecie naukowym Puszczy Białowieskiej. Pozostawił po sobie niezatarty ślad w historii Białowieskiego Parku Narodowego. Na zlecenie UNESCO opracował koncepcję systemu edukacji, która została wdrożona w życie w BPN. Był jednym z wielu przyrodników, którzy walczyli o ograniczenie wyrębu drewna w zagospodarowanej części Puszczy. Prowadził też badania nad wpływem turystyki na puszczę i jej biologię, nad rozwojem populacji kornika drukarza i rozkładem drewna w Puszczy.

Na jego dorobek naukowy składa się ok. 300 publikacji różnego typu, w tym 6 tomów bibliografii i ok. 20 przewodników i folderów o Puszczy Białowieskiej i Białowieskim Parku Narodowym.

Książki (2)

Sortowanie:
Białowieski Park Narodowy
2 wydania
Białowieski Park Narodowy
Czesław Okołów
Seria: Spotkania z przyrodą
Na wschodnich rubieżach Polski, przedzielony granicą państwową z Białorusią, leży unikatowy w skali Europy kompleks leśny -Puszcza Białowieska. Nie jest to największy kompleks leśny w Europie w ogóle ...
Puszcza Białowieska. Przewodnik
Puszcza Białowieska. Przewodnik
Czesław Okołów
Puszcza Białowieska. Przewodnik

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Czesław Okołów

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl