Nadav Eyal

Nadav Eyal

Autor, 44 lata 2 czytelników
Obserwuj
9 /10
3 oceny z 1 książki,
przez 3 kanapowiczów
Urodzony 6 marca 1979 roku w Wielkiej Brytanii
Nadav Eyal – jeden z najbardziej znanych izraelskich dziennikarzy, zdobywca Nagrody Sokolova, nazywanej izraelskim Pulitzerem. Stały współpracownik dziennika „Jedi’ot Acharonot” . W 2016 roku, kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi, Eyal nakręcił Trumpland, serię krótkich filmów dokumentalnych, w których szczegółowo opisał największe bolączki współczesnej Ameryki. Przemierzając kolejne stany i rozmawiając z ich mieszkańcami, Eyal przewidział – wbrew sondażom i zdrowemu rozsądkowi – zwycięstwo Donalda Trumpa, najczarniejszego konia w historii Ameryki.


Kategorie
Literatura faktu

Książki

Rewolta
Rewolta
Nadav Eyal
9/10
Ciągle pytasz: dlaczego? Dzięki tej książce zrozumiesz… dlaczego Najważniejsze, co musisz wiedzieć na temat epoki odpowiedzialności, a czego pewnie już się domyślasz – to fakt, że właśnie dobiegła...

Komentarze

Cytaty Nadav Eyal

Jeśli chcemy odwołać się do metafory ze świata technologii, fundamentalizm to zamknięty system operacyjny w otwartym świecie, pełnym programów, zbiorów i portów. Taki zamknięty system, jak dobrze wiedzą użytkownicy iPhone’ów, ma swoje zalety: jest prosty, przewidywalny i stabilny wewnętrznie. Fundamentalista szuka czystości w różnorodnym świecie i prawdy wyłącznej w rzeczywistości pełnej prawd.
Wyszukiwarki internetowe i technologie mobilne sprawiły, że praktycznie niewyczerpane zasoby informacji stały się dostępne na wyciągnięcie ręki. To samo jednak stało się z dezinformacją.
Rewolta zrywa się na wielu frontach, lecz nie jest jednolita, nie posiada konkretnej struktury i na każdym z nich przybiera inną formę. Jednak jej różnorodne aspekty, jak wszystko w zglobalizowanym świecie, łączą się ze sobą.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl