Joao César das Neves

Joao César das Neves

Autor, 63 lata 3 czytelników
Obserwuj
5.5 /10
2 oceny z 1 książki,
przez 2 kanapowiczów
Urodzony w 1957 roku w Portugalii (Lizbona)
João César das Neves, w pełnym brzmieniu: João Luís Alves César das Neves – portugalski ekonomista, pisarz i publicysta, także etyk i historyk ekonomii. Profesor Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego (Universidade Católica Portuguesa) na wydziale nauk ekonomicznych, którego jest także przewodniczącym rady naukowej, oraz Instytutu Wyższych Studiów Wojskowych. W swych badaniach koncentruje się na problemach biedy, przedsiębiorczości, planowaniu gospodarczym, średniowiecznej myśli ekonomicznej i etyce. Autor wielu książek i artykułów naukowych i popularnonaukowych, esejów, a także literatury pięknej.

Studiował na Portugalskim Uniwersytecie Katolickim (tytuły bakałarza i doktora ekonomii), Uniwersytecie Nowym w Lizbonie (Universidade Nova, magister ekonomii) oraz Politechnice Lizbońskiej (Universidade Técnica, magister inżynierii badań operacyjnych i systemów).

W latach 1981–1989 asystent na wydziale nauk ekonomicznych Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego. W roku 1990 doradca portugalskiego ministra finansów. W latach 1990–1991 oraz 1995–1997 pracownik Banku Portugalii. W latach 1991–1995 doradca ekonomiczny ówczesnego premiera rządu Portugalii Aníbala Cavaco Silvy.

Kategorie
Literatura piękna

Książki

Pierwszy dzień po śmierci
Pierwszy dzień po śmierci
Joao César das Neves
{}5.5/10
Autor Pierwszego dnia po śmierci zaprasza Czytelnika w podróż... w Zaświaty. Razem z głównym bohaterem zwiedzamy tajemniczą stację kolejową, poznajemy jego Anioła Stróża, walczymy z pokusami złośliwyc...

Komentarze

Cytaty Joao César das Neves

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe