Kevin Wilson
Zostań fanem autora:
× 1

Kevin Wilson

Autor, 45 lat 24 czytelników
8.0 /10
21 ocen z 2 książek,
przez 21 kanapowiczów
Urodzony w 1978 roku w USA (Sewanee, Tennessee)
Kevin Wilson jest autorem dwóch zbiorów opowiadań: Tunneling to the Center of the Earth (2019), za który otrzymał Alex Award i Shirley Jackson Award, oraz Baby You’re Gonna Be Mine (2018), a także trzech powieści: Rodziny na pokaz (2011), Perfect Little World (2017) i Nic tu po was (2019). Jego twórczość ukazywała się m.in. w „Ploughshares”, „Tin House”, „One Story”, „A Public Space”, a także została umieszczona w antologiach New Stories from the South: The Year’s Best i The PEN/O. Henry Prize Stories 2012. Jest stypendystą MacDowell Colony, Yaddo, Rivendell oraz KHN Center for the Arts. Mieszka w Sewanee w stanie Tennessee z żoną, poetką Leigh Ann Couch, oraz synami Griffem i Patchem. Pracuje jako wykładowca na University of the South.

Książki

Nic tu po was
Nic tu po was
Kevin Wilson
7.6/10

Wydawało się, że Lillian i Madison do siebie nie pasują: pierwsza – utalentowana, ale biedna jak mysz kościelna; druga – piękna i bogata. A jednak w elitarnym liceum z internatem były nierozłącznym...

Rodzina na pokaz
Rodzina na pokaz
Kevin Wilson
8.4/10

Pełna ciętego humoru, niezwykle oryginalna i wzruszająca powieść o ludziach rozdartych między tym, co najbardziej kochają. To, co państwo Fang nazywają sztuką, dla ich dzieci jest prawdziwym utrapieni...

Cytaty

-Akcja nie jest sztuką - powiedział do siebie. - Sztuką jest reakcja.
Sztuka, jeśli tylko się ją pokocha, warta jest każdego poświęcenia i bólu. Jeśli tylko efekt okaże się wystarczająco piękny, dziwny i zapadający w pamięć, poświęcenie się nie liczy. Sztuka jest tego warta.
Byłam wobec siebie na tyle szczera, by wiedzieć, że spokojnie mogę zacząć od zera, bo w moim życiu nie ma nic, za czym mogłabym tęsknić.
- Chcę mieć władzę – odparła. – Chcę być kimś, kto decyduje o wielkich sprawach, żeby ludzie byli mi winni tyle przysług, że nigdy nie mogliby mi się zrewanżować. Chcę być tak ważna, że jeśli coś schrzanię, to nikt mnie nie ukarze.

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl