Meg Cabot

Meg Cabot

Autorka 1195 czytelników
7.9 1559 ocen z 62 książek, przez 397 kanapowiczów
Meggin Patricia Cabot, znana pod pseudonimem Meg Cabot (ur. 1 lutego, 1967 r. w Bloomington w USA), pisała również pod pseudonimami Patricia Cabot i Jenny Carroll. Amerykańska pisarka znana z romantycznych komedii dla nastolatków i dorosłych. Napisała i opublikowała niemal 40 książek. Obecnie mieszka w Key West na Florydzie. Przeniosła się tam z Nowego Jorku. Powodem opuszczenia NYC był zamach na World Trade Center 11 września 2001, w pobliżu "dwóch wież" na Wall Street pracował jej mąż. Gdy była dzieckiem jej ulubionymi autorami byli Jane Austen, Judy Blume i Barbara Cartland. Jest mężatką od...
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Pamiętnik księżniczki 4 Księżniczka na dworze

Pamiętnik księżniczki 4 Księżniczka na dworze

Meg Cabot
7.1/10
Uff! Nareszcie! Koniec nudnej wizyty w Genowii.Teraz Mia może się zająć tym, co jest naprawdę ważne: swoim życiem uczuciowym. Najchętniej spędzałaby każdą wolną chwilę z Michaelem Moskovitzem. Ale Gra...
Książka Dziewczyna Ameryki

Dziewczyna Ameryki

Meg Cabot
8.1/10
Czy życie może się zmienić w jednej sekundzie? Powiedzmy, między kupieniem ciastka a płyty CD? Właśnie tak dzieje się z Samanthą Madison. Właśnie taka jedna sekunda wystarcza, żeby uratować życie prez...
Książka Pamiętnik Księżniczki 2 Księżniczka w świetle reflektorów

Pamiętnik Księżniczki 2 Księżniczka w świetle reflektorów

Meg Cabot
7.8/10
Ale numer! Po tym, co zrobiła mama, chyba nie może być gorzej! Tak się przynajmniej wydaje Mii. A jednak może być gorzej! Zwłaszcza jeśli podczas wywiadu telewizyjnego, transmitowanego na całą Amerykę...
Książka Liceum Avalon

Liceum Avalon

Meg Cabot
8.6/10
Liceum Avalon wygląda jak zwyczajne liceum, a uczniowie ? jak zwyczajni uczniowie: zapalony sportowiec Lance, cheerleaderka Jennifer i Will, przewodniczący ostatniej klasy i w ogóle niezły facet. Ale ...
Książka Księżniczka na dworze

Księżniczka na dworze

Meg Cabot
7.4/10
Książka Idol Nastolatek

Idol Nastolatek

Meg Cabot
6.9/10
Kiedy dyrektor prosi Jenny, żeby zaopiekowała się nowym uczniem, nic jeszcze nie zapowiada katastrofy. Ale to przecież... Luke Striker, największy nastoletni gwiazdor Hollywood! Jako Lucas Smith przyg...
Książka Pamiętnik Księżniczki t. 3

Pamiętnik Księżniczki t. 3

Meg Cabot
8.3/10
Czy wszystko musi układać się fatalnie? Dwóję z algebry Mia ma prawie jak w banku, mama jest w ciąży, zbliża się oficjalna wizyta w Genowii, książęcy kuzyn prawdopodobnie chce ją zabić (oczywiście, ch...
Książka Magiczny pech

Magiczny pech

Meg Cabot
8.4/10
Przyprawiona humorem paranormalna przygoda rodem z Pośredniczki Szesnastoletnią Maggie nieustannie prześladuje pech. Dziewczyna ma nadzieję, że wyjazd do ciotki do Nowego Jorku pomoże jej uwolnić się ...
Książka Kiedy piorun uderza

Kiedy piorun uderza

Meg Cabot
8.7/10

Cytaty

„ Prawdziwa miłość wcale się nie zdarza tak znów często. A kiedy się trafi głupotą jest ją odrzucać tylko dlatego, że obiekt Twoich uczuć popełnił jakieś głupstwo. A jeszcze większą głupotą jest pozwolić, żeby odszedł od Ciebie ktoś kogo tak bardzo kochasz, a przynajmniej pozwolić mu odejść bez walki ”
„ Nie byłam pewna czy ktokolwiek mógłby mi pomóc. To znaczy, pomóc mi wydostać się z tej dziury. Tkwiłam w niej tak głęboko i czułam się taka zmęczona…nawet gdyby ktoś rzucił mi jakąś linę, wcale nie byłam pewna czy miałabym siłę się po niej wspiąć ”
„ Jeśli coś kochasz, zwróć mu wolność. Jeśli tak ma być, wróci do Ciebie! ”
z książki Kraina cienia
„ Jest różnica między słuchaniem, a usłyszeniem, taka sama jak między patrzeniem, a widzeniem. ”
z książki Dziewczyna Ameryki
„ Czuję się taka pusta, jakby ktoś cały środek mojej klatki piersiowej wygarnął łyżką do lodów i wywalił do śmieci przy autostradzie West Side, zupełnie jak ciało jakiejś zamordowanej prostytutki ”
z książki Pamiętnik księżniczki 9. Księżniczka Mia
„ Świat cały jest tylko błękitną wklęsłością chińskiej filiżanki. " "Życie ma swój urok, tylko trzeba zdobyć siłę do jego opanowania." "Teraźniejszość jest jak rana - chyba żeby zapełnić ją rozkoszą. ”
z książki Nienasyceni

Komentarze

DO
@Fiore · ponad 10 lat temu
Niektóre książki są na prawdę ciekawe, np. seria Pośredniczki, ale inne, jak np. Jeszcze mnie polubicie, owszem - wciągają, lecz powtarza się tam ciągle ta sama historia: jest dziewczyna, często nielubiana lub po prostu dziwna i zakochuje się w chłopaku, najczęściej mega przystojnym, przy czym popełnia wiele błędów, ale (hura) w końcu są razem! Jednak przyznam, że prosty, nastoletni język autorki sprzyja miłemu czytaniu.
serce
@Lloret
@Lloret · około 10 lat temu
Cóż, poprzeczytaniu kilku nowych powieści Meg Cabot, muszę przyznać, że moja poprzednia opinia była bardzo krytyczna i co rpawda nie szykuje się jej wielka zmiana, ale doceniam teraz, że Meg Cabot potrafi pisać coś więcej niż tylko dialogi, w dodatku potrafi to pisać lekkim piórem ;)I wreszcie nie potrzebowała do napisania książki prezydenta USA, nowego państwa, ani pioruna.
serce
@Lloret
@Lloret · prawie 11 lat temu
Autorka, która sprawiła, że nastolatki zaczęły czytać. Autorka, która by napisać cokolwiek potrzebuje korony, prezydenta supermocarstwa, albo pioruna. I to chyba jej największa wada. Zaraz obok tego, że jej książki to głównie dialogi i czasem przypominają twórczość czytelniczek.
serce
@Kikunia
@Kikunia · ponad 8 lat temu
"Świat cały jest tylko błękitną wklęsłością chińskiej filiżanki. " "Życie ma swój urok, tylko trzeba zdobyć siłę do jego opanowania." "Teraźniejszość jest jak rana - chyba żeby zapełnić ją rozkoszą." ( Meg Cabot "Nienasyceni")
serce
@Goszka
@Goszka · ponad 7 lat temu
Może faktycznie mało ambitne, przewidywalne, niewygórowane i proste, ALE to jest właśnie ich urok. Zaczęłam czytać Cabot mając 11 lat i do tej pory lubię sięgać po jej książki, i to nie tylko z sentymentu.
serce
@Sonriente
@Sonriente · około 9 lat temu
Bardzo fajny styl. Czyta się lekko i przyjemnie. Na pewno zachęci do czytanie każdego, kto specjalnie tego nie lubi. Warto zaczynać od takich książek. :)
serce
@kuuczak
@kuuczak · około 10 lat temu
A ja lubię jej książki, niektóre są naprawdę intrygujące i ciekawe, i można poświęcić im dłuższą chwilę... no i zwykle każda z nich jest wciągająca.
serce
@adrisha
@adrisha · ponad 8 lat temu
Kiedy byłam w podstawówce czytałam z zapartym tchem "Pamiętniki Księżniczki". :) To byłby moje ulubione książki, miałam obsesję na ich punkcie.
serce
@Chikuma
@Chikuma · ponad 10 lat temu
Pisze książki, które doskonale się czyta, gdy jest nudno i nie ma się niczego konkretnego pod ręką. Typowa literatura dla nastolatek ^^.
serce
@martynag.1990
@martynag.1990 · prawie 7 lat temu
Mam straszną słabość to tej autorki. Prawdopodobnie z tego powodu, że jej książki, jako pierwsze zaczęły zapełniać moje półki. :D
serce
@buka
@buka · ponad 10 lat temu
No cóż, puste są, prawda. Ale z drugiej strony, 10-13- letnie dziewczynki muszą coś czytać i to świetna propozycja dla nich.
serce
@Caroline
@Caroline · ponad 8 lat temu
To moja ulubiona autorka, uwielbiam jej książki, są wspaniałe i bardzo ciekawe. ;]
serce
@anciaa
@anciaa · ponad 10 lat temu
Lubię Jej książki. Może mało ambitne ale jak dla mnie miło się czyta.
serce
@Rossalie
@Rossalie · prawie 10 lat temu
uwielbiam wszystkie jej książki. świetna pisarka! :)
serce
@Routh
@Routh · ponad 8 lat temu
To jest po prostu "baba z jajami"! :D
serce
@suavemente
@suavemente · ponad 10 lat temu
Proste. Puste. Przereklamowane.
serce
@Dolly
@Dolly · ponad 10 lat temu
uwielbiam jej książki ;]
serce

Obserwujący

@aluha @Estijana @soscream
VA
@lalecznik @Alison164 @Masquerade @AhcoZ @martynag.1990 @emila243 @pepsicola @ewanowak

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Biografia