Piers Anthony

Piers Anthony

Autor 44 czytelników
7.2 59 ocen z 31 książek, przez 15 kanapowiczów
Właśc. Piers Anthony Dillingham Jacob urodzony 6 sierpnia 1934 w Oksfordzie, w Wielkiej Brytanii. Amerykański pisarz science fiction i fantasy. Piers Anthony, jeden z najbardziej płodnych pisarzy science fiction i fantasy, tworzy przede wszystkim cykle powieściowe. Najbardziej znany jest cykl Xanth, który liczy obecnie 33 tomy. Jest również autorem powieści napisanej na podstawie filmu Pamięć absolutna, z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Nominowany do nagród Hugo i Nebula.
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Zaklęcie dla Cameleon

Zaklęcie dla Cameleon

Piers Anthony
{}8/10
Książka Smok na piedestale

Smok na piedestale

Piers Anthony
{}8/10
Książka Przesmyk Centaura

Przesmyk Centaura

Piers Anthony
{}8/10
Książka Błękitny Adept

Błękitny Adept

Piers Anthony
{}8.5/10
W zielonej, magicznej krainie, zwanej Phaze, Stile jest potężnym, budzącym lęk Błękitnym Adeptem. Pojedynkuje się z jednorożcem, zabija wielkiego, prastarego smoka i zdobywa miłość damy swego serca. W...
Książka Demony nie drzemią

Demony nie drzemią

Piers Anthony
{}8/10
Książka Dolina Kopaczy

Dolina Kopaczy

Piers Anthony
{}7/10
Książka Młodzian z Mundanii

Młodzian z Mundanii

Piers Anthony
{}7/10
Książka Nocna mara

Nocna mara

Piers Anthony
{}8/10
Książka Ogrze, ogrze

Ogrze, ogrze

Piers Anthony
{}8/10
Książka Okrutne kłamstwo

Okrutne kłamstwo

Piers Anthony
{}7/10

Cytaty

„ Bink został wygnany, ciebie skazano na banicję, a ja jestem brzydka – mruknęła Fanchon. – Nasze kłopoty się nigdy nie skończą. ”
z książki Zaklęcie dla Cameleon
„ # To wcale nie takie miłe dostać kopniaka w głowę. ”
z książki Zaklęcie dla Cameleon
„ Nagle rozległ się rozdzierający uszy ryk. Fala ciemnych stworzeń wpadłą na teren zabawy . Była to horda goblinów! - Oddział łapaczy! Oddział łapaczy! - krzyczał szef goblinów, wyszczerzając rzadkie zęby w krzywym uśmiechu z radosną złośliwością. - Każdy, kogo złapiemy, zostaje wcielony do armii goblinów! I złapał drzewnego fauna za ramię. Faun był większy i masywniejszy od goblina, ale sparaliżowany strachem, niezdolny do obrony. Nimfy wrzeszczały i nurkowały do wody Nikt nie miał zamiaru przeciwstawić się walczyć z najeźdżcami. Reka Dora powędrowała do miecza. Gobliny nie wzniecą w nim przerażenia! - Czekaj, przyjacielu - zaświergotał pająk. - To nie nasza sprawa. ”
z książki Zamek Roogna

Komentarze

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się