Randi Zuckerberg

Autor
Obserwuj
10 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza

Książki

Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci
Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci
Randi Zuckerberg
{}10/10
Nowe technologie, urządzenia mobilne i media społecznościowe zmieniały, udoskonalały i komplikowały nasze życie w każdym niemal aspekcie – od kontaktów z przyjaciółmi po sposób, w jaki wybieramy prez...

Komentarze

Cytaty Randi Zuckerberg

Tam gdzie jest anonimowość, jest też większa pokusa złego zachowania. Anonimowa masa może bardzo łatwo uprzykrzyć życie komuś, kto miał odwagę występować pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, nie ponosząc za swój czyn żadnych konsekwencji.
Czasami nie trzeba miliona ludzi, żeby coś zmienić. Wystarczy kilka osób, którym naprawdę na czymś zależy.
Kiedy chcemy zmieniać świat nie musimy szukać bardzo daleko. Wszędzie są ruchy społeczne chcące przyciągnąć uwagę innych. Jeśli mówimy językiem świata, możemy współpracować, żeby poprawić jakość życia ludzi na całym świecie i wywierać wpływ większy niż kiedykolwiek przedtem. #zmienmyswiat
Ponieważ nasz mózg jest zaprogramowany tak, by wciąż szukać czegoś nowego - a każdy sukces uważa za nagrodę - wszystkie te ciągłe aktualizacje i powiadomienia z poszczególnych apllikacji są dla nas jak kolejna mała dawka zakazanej substancji. Naukowiec twierdzi, że w świecie nowych technologii każda nowinka techniczna jest nagrodą. A my właśnie uzależniamy się od tych nowości.
Powinniśmy świadomie wybierać, co i kto zasługuje na nasz czas i uwagę. Ale co to dokładnie oznacza? Jak mamy to osiągnąć? Co możemy zrobić, aby żyć chwilą? Nie ma odpowiedzi, ale uważam, że tak naprawdę trzeba zacząć od zmiany nastawienia. Musimy znaleźć sensowny sposób, by nowe technologie uzupełniały nasze życie i miały w nim wyznaczone miejsce.
Jednak czasami, jeśli chcemy naprawdę żyć chwilą i pobyć z bliskimi, musimy wyłączyć telefon i przejść w tryb offline. To my posiadamy te urządzenia, a nie one nas. Wszystko ma swój czas i miejsce.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl