Wiesław Łuka

Wiesław Łuka

Autor, 80 lat 10 czytelników
Obserwuj
8.1 /10
9 ocen z 1 książki,
przez 9 kanapowiczów
Urodzony 28 sierpnia 1941 roku w Polsce (Siedlce)
Wiesław Łuka – polski prozaik, reportażysta, krytyk literacki i scenarzysta filmowy.

Ukończył filologię polską (1964 r.) na Uniwersytecie Warszawskim, po maturze w siedleckim Liceum im. S. Żółkiewskiego (1959 r.). Debiutował jako krytyk filmowy w tygodniku "Dookoła Świata". Jako reportażysta debiutował na łamach tygodnika "Życie Literackie". W latach 1964-1970 był redaktorem Wytwórni Filmowej "Czołówka", w następnych latach pracował w redakcjach m.in. "Walki Młodych", "Prawa i Życia", "Ekspress Reporterów", "Sztandaru Młodych" oraz "Głosu Nauczycielskiego".

Od 1995 roku prowadzi zajęcia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (obecnie Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii). Przez kilka lat pracował w Liceum Kamila Baczyńskiego w klasach o profilu dziennikarskim. W 2016 za całokształt dorobku dziennikarskiego otrzymał nagrodę Krajowego Klubu Reportażu.

Kategorie
Literatura faktu

Książki (2)

Sortowanie:
Bezradność wobec istnienia
Bezradność wobec istnienia
Wiesław Łuka
Józef Gawłowicz - Ślub oślepionego młodzieńca Eugeniusz Kurzawa - Ścieżka buntownika czy dekadenta? Wacław Sadkowski - Przemytnik ideologiczny Ryszard Ulicki - Nie byłem nigdy byle kim Marek Wawrzkiew...
Nie oświadczam się
Nie oświadczam się
Wiesław Łuka
{}8.1/10
Seria: Faktyczny Dom Kultury
Książka Wiesława Łuki "Nie oświadczam się" to reporterskie studium zła: przenikliwie zdokumentowane i świetnie napisane. To opowieść, która bezustannie wrze brawurowym językiem, bulgocze i kipi od imi...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Wiesław Łuka

Dziadek zna różne strachy: - Jeden masz taki, że każe się wydzierać „ratunku”, drugi masz taki, że każe się zamknąć. Wszystko zależy, na jakiego człowieka jaki strach padnie. Najgorsze, że strach nie wybiera. Ty jego też nie.
Sumienie to coś takiego, co człowiek ma w mózgu i koło serca. Można je oprzeć na jednej prawdzie i koniec. Wojdowa rodzina sumienie ludzi chciała oprzeć na pieniądzu.
Co to jest sumienie? Jeżeli człowiek z bałaganu może zrobić porządek w głowie, to jest sumienie...
Matka Boska na medalikach nie jest od zamykania gęby i trzymania w tajemnicy morderstwa. Może chronić człowieka od piorunu albo od głodu, nie ochraniać morderców. Milczenie drani, co zabijają w tajemnicy, trzyma strach i pieniądz.
Wiesław Łuka z książki Nie oświadczam się
#milczenie#strach#pieniadze#ochrona#MatkaBoska#wiara#morderstwo#tajemnica
{}× 2 Link
Wolę mieć w domu prawdomównego osła, niż wykształconego oszusta.
Wiesław Łuka z książki Nie oświadczam się
#madrosc#glupota#prawdomownosc#prawda#klamstwo#oszust
{}× 2 Link
Jak to się dzieje, że my, element świadomy, nie potrafimy ludzi zastraszonych odizolować od tych, którzy zastraszają?
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe